Szerintetek előfordulhat, hogy minden felmérés ellenére nem a Fidesz nyeri a választást és minden jóra fordul?
9. ez ferdítés 2002-ben 1% különbséget mértek az mszp és fidesz között a fidesz javára és az mszp gyözött 1-2%-kal hibahatáron belül.
most a 2. párt is levan jó 15%-kal maradva
Egyelőre úgy néz ki, hogy a Fidesz győzelmét csak egy polgárháború tudná megakadályozni.
Persze... Vannak akiknek ez is belefér, de a rizikó is nagy, hogy szétterjed Európában, mert már így is nagyok a feszültségek.
Szóval valószínű, hogy aki itt polgárháborút robbant ki, az nem a Fidesztől akar megszabadulni, hanem a jelenlegi Európától.
Szóval, a válasz: az esély minimális.
Bármi előfordulhat, csak sajnos valószínűtlen. Az MSZP összeomlása is kvázi a véletlenen múlt. Sokat veszített volna, persze, a népszerűségéből akkor is, ha nincs őszödi beszéd, de a teljes összeomlás nem történt volna meg egy ilyen botránykő nélkül, amit korábban el sem tudtunk volna képzelni, hogy lehetséges a magyar politikában.
Ilyen nem várt véletlen, amit most még elképzelni sem tudunk, és amire a legkevésbé számítunk, természetesen történhet Orbánnal és a Fidesszel is, amitől összeomlik a támogatottságuk.
A valószínűsége viszont csekély a dolognak, valljuk be (ahogy az őszödi beszéd is egy csekély valószínűségű fordulat volt, ami általában húsz évben egyszer csúszik be egy ország életében).
Illúziók kergetése helyett én realista vagyok, és azt mondom, hogy 2018-ban elégséges eredmény volna kétharmad alá szorítani a Fideszt. 2022-ben pedig kisebbségbe lehetne szorítani a parlamentben (akár kisebbségi kormányzásba), ahhoz, hogy 2026-ra végleg, de legalábbis hosszú időre megszabadulhassunk tőlük.
Az a baj a mostani ellenzékkel, hogy nyolc év alatt sem dolgozott ki átfogó, hosszú távú stratégiát a Fidesz leváltására, hanem mindig választások előtt ébred fel, és várja, hogy "minden jóra fordul".
Hát ki kell ábrándítsak mindenkit: maguktól nem valószínű, hogy jóra fordulnak a dolgok. Orbán olyan szinten bontotta le a demokráciát, olyan szinten betonozta be az állampártot, hogy 35%-kal is nyerne az általa átírt választási törvény szerint, ha az ellenzék nem fog össze.
Agy diktatúrát, még ha puhadiktatúra is, csak átfogó stratégia mentén véghezvitt átgondolt, közös cselekvéssel lehet lebontani. És sajnos nem megy máról holnapra, hanem ciklusokon átívelően, hosszabb távra kell gondolkodni. Pont ezt nem teszi az ellenzék. Úgy viselkednek, mintha Magyarországon még mindig demokrácia lenne, és "normális" kampányolással le lehetne váltani a Fideszt, úgy, hogy csak négyévente gondolkodunk... Hát nem megy.
Ez a választási törvény antidemokratikus és az állampártot betonozza be. KÖZÖS és FOLYAMATOS gondolkodás és cselekvés kell ahhoz, hogy együtt meghekkelje valahogy az ellenzék, és még úgy is annyira aránytalan lesz a verseny, mint amikor az egyik futó hegynek felfelé futja a százat, a másik meg hegynek lefelé. De meg kell próbálni kijátszani a rendszert!
Sajnos világos, hogy az ellenzék ezt még mindig nem fogta fel, és képtelen összefogni - tehát győzni is képtelen lesz.
Képes lehet viszont meghiusítani egy újabb kétharmadot, és ez most az ország jövője szempontjából ÉLETBEVÁGÓ!
Minden felelős, a hazáját szerető és féltő magyar ember, pártállástól és politikai nézeteitől függetlenül EL KELL MENJEN SZAVAZNI, hogy az állampárt ne kaphasson újabb alkotmányozó kétharmadot, amivel a választási törvényt is egymaga írogathatja át, újra meg újra.
Nincs kétségem afelől, hogy folytatják a demokrácia teljes lebontását és a diktatúra kiépítését, ha újra kétharmados felhatalmazás lesz a kezükben.
Most tehát a cél a kétharmad meghiúsítása, ahhoz, hogy 2022-ben leváltható legyen a Fidesz. Ha ez nem valósul meg, akkor 2026-ban is ők fognak nyerni, ezt most borítékolom.
# 11/13 Időpont ma 10:46
"A magyar politikai közvélemény-kutatás fekete napja hagyományosan 2002. április 7-én volt. A választásokra mind az öt intézet egyértelmű Fidesz–KDNP-győzelmet jósolt, és az exit pollok is 8-12 százalékos listás győzelemmel számoltak. A legkisebbet a Medián tévedett."
Az igaz, hogy az első fordulóban az MDF-Fidesz együtt(!)41.0.7%-ot ért el, míg az MSZP (egyedül) 42.5%-ot, ez valóban csak 1%-nyi különbség. De ha ehhez hozzáadjuk az SZDSZ 5.57%-át, akkor már másképp néz ki.
15. válaszoló, komolyan kérdezem kit szeretnél becsapni?
Jól is néznénk ki, ha az utólagos koalíciós partnerek eredményeit hozzáadnánk a győztes párt eredményeihez és azt hasonlítanánk a közvéleménykutatási adatokhoz. Én is pontosan emlékszem arra a választásra és a mérésekre is, mivel akkor is nyomon követtem. 3%-os hibahatáron belül volt az eredmény. Most, hogy utólag a koalíciós partner eredményét hozzáadod, kicsit vicc és nevetséges.
"De miért adnád hozzá az szdsz, mikor ők nem közössen indultak az mszp-vel?"
Mert végül közösen alakítottak kormányt, és a Fidesz sem egyedül érte el a maga eredményét, így csalóka két párt közös eredményét egy eredményével összemérni.
De ez csak az első forduló volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!