Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Aki a trianoni határokat el...

"Aki a trianoni határokat el tudja fogadni, nem magyar. " - Így van ez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 12:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Mondjuk bennem junius 20 maradt meg de hogy miért azt nem tom :S
2010. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
70%
A trianoni határok rosszak.De a Nagy-Magyarország sem lenne jó úgy,ahogy az autó matricákon,meg a pólókon van.Hiszen az ország kb. fele lenne magyar.Ez igazságos választási rendszert feltételezve azt jelentené,hogy a törvényhozásnak is kb. a fele lenne magyar...Sajnos olyan pólót még nem láttam,amelyen egy etnikai határok szerint kialakított Magyarország,van pedig azt nagyon szívesen hordanám!
2010. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
35%

Az idézet egyébként a cikkhez fűzött első kommentből van, ha jól sejtem: [link]


A cikkről és a kommentekről is megvan amagam véleménye, de azt nem ide, úgyhogy inkább hagyjuk. A kérdésről pedig csak annyit, hogy magyar az, aki annak vallja magát. Olyan nincs hogy "magyarabb". Persze lehet ilyen retorikát folytatni, hogy "ha nem gondolod azt, hogy xy, akkor nem vagy magyar", de ez csak irritáló és értelmetlen. Ugyanezt csinálták itt (és élőben) a jobbikos aktivisták, akik "minden magyar embert" képviselnek ugye. :D Tapasztalatból mondom, hogy pont ez a retorika tántorított el egy rakat szavazót. Egy vita nem úgy működik, hogy aki nem ért egyet velem, az hülye, nem magyar, stb.


Én magyar vagyok. És elfogadom a trianoni határokat. Miért? Mert a történelem igazolja őket Pont.

2010. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
67%

Nem azzal van a baj aki ELFOGADJA, azaz beletörődik, hanem azzal aki leugatja azt aki szerint ez igazságtalan és nem korrekt. Aki helyesli ,egyetért vele, korrektnek tartja. stb...


persze az is f.sz aki leszólja azt aki nem ment el pl most megemlékezésre.


(amúgy) egy jobbikos

2010. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
37%

Így van ez...

De birka nép (ma) a magyar, úgysem fog semmi történni...


Egyszerűen nem bírom nézni ezt a sok balf*szt, hogy senki nem tesz semmit, mindenki lesz*rik mindent, mindenkit. Hagyják hogy idegenek azt tegyenek velünk amit csak akarnak, idegen hódítóknak hódolnak, az ifjúság elcigányosodik, a hazaszeretet tabu téma, illetve szégyen...


Se isten, se család, se haza... EZ A CÉLJUK.

Aki ezt elfogadja, az kösse fel magát...

2010. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
62%

Persze fogadjátok el, ha annyira akarjátok. De ne ugassátok le azt aki azért küzdene hogy legyen valami kis határkorrekció!

Nekem az a véleményem, hogy legalább a magyarlakta terültek kerüljenek vissza.

Sok külföldi politikus és író is felszólal Trianon ellen, erre itt néhány magát épeszűnek valló ember, meg beletörődik.

Andrej Hlinka páter, a legnagyobb szlovák párt, a Szlovák Néppárt vezetője 1925. június 4-én a következőket mondta: "Mindannyiunk lelkében lobogjon a magyar haza emléke, mert ezer esztendős magyar uralom alatt nem szenvedtünk annyit, mint a cseh uralom hat éve alatt."


Francesco Nitti, olasz miniszterelnök, 1924. szeptemberében:


"Trianonban egy országot sem tettek tönkre gonoszabbul, mint Magyarországot. De ezt az országot lélekben erős emberek lakják, akik nem nyugosznak bele hazájuk rombolásába.

Magyarország megcsonkítása annyira becstelen, hogy senki nem vállalja érte a felelősséget. Mindenki úgy tesz, mintha nem tudna róla, mindenki szemérmesen hallgat. A népek önrendelkezési jogára való hivatkozás csak hazug formula...a leggonoszabb módon visszaéltek a győzelemmel... Nincsen olyan francia, angol vagy olasz, aki elfogadná hazája számára azokat a feltételeket, amelyeket Magyarországra kényszerítettek.."


Herbert Henry Asquit, aki 8 évig volt angol miniszterelnök, 1925-ben:


"Ez a béke nem államférfiak munkája, hanem súlyos és végzetes tévedések eredménye."


Arthur Neville Chamberlain, angol miniszterelnök:


"A trianoni szerződés eredménye Európában nem béke, hanem az új háborútól való félelem."


Stanley Baldwin, angol miniszterelnök:


"Európa békéje a trianoni békeszerződés napján szűnt meg."

2010. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
62%
Igen, húszas évek közepei nyilatkozatok. Akkor ez aktualitás volt, pár év telt el, kérdéses volt a frissen aláírt békediktátumok hatálya, stb. Ez hetvenöt éve volt. Mutass nekem ilyen idézeteket az elmúlt 5-10 évből, külföldi politikusoktól, szakértőktől! Volt egy generációváltás, most már alig van olyan, aki az elcsatolás sokkját személyesen megélte volna. Eltelik még egy generáció és a személyes emlékek lassan családi történetekké szelídülnek. Ugyanúgy, ahogy 1848 is történelemmé vált és nem osztrák gyűlöletté az idők során, Trianonnal is ez lesz.
2010. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
... de tekintve hogy abszurd módon még a 20. század elején is volt '48-as párt, elképzelhető hogy a Lágjobbik még százötven év múlva is itt fogja szennyezni a levegőt.
2010. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
61%
El kell fogadni, hogy azóta eltelt 90 év, sok dolog változott. Az akkor nagyrészt magyarok lakta területek nagy részén már kisebbségben élnek a magyarok, így ma már csak ilyen szempontból sem lenne igazságos a határkorrekció. Arányaiban néhány településért pedig szerintem nem éri meg ilyen dolgokat feszegetni.
2010. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem NEM.És én sem értem, hogy milyen jogon tették ezt velünk.Ha belegondolunk egyik országgal sem lhetett volna ezt megtenni és nem is tették csak velünk.Én inkább az életemet adtam volna,és soha nem törődtem volna bele mint, hogy elfogadjam és a saját hazám már ne legyen többé az enyém
2010. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!