Hogyan lehetne a magyar gazdasagot illetve Magyarorszagot talpra allitani?
Mielőtt választ keresnél tedd fel a következő kérdést magadnak.: Melyik országnak érdeke az hogy Magyarországon jól működjön a gazdaság?
Egyszerű válasz, egyiknek sem, és ezért nem is fog talpra állni, ha érdeke lenne valakinek már rég jóléti állam lenne ez is
Úgy ahogy a 70-es években még a diktatúra árnyékában is bevált. Akkor a nagy állami tőkekoncentrációban senki sem akart dolgozni, épp úgy nem érezte magáénak senki ahogy ma a milliárdos kezekben koncentrálódott tőkét sem érzi magának az átlag polgár. Ezért az elvtársak gondoltak egy nagyot, és újra engedélyezték a háztáji gazdaságot és a maszekolásokat. Ez bejött, otthon a sajátjában magának mindenki szívesen dolgozott. Elkezdtek "dübörögni" a Zimmer Frei feliratú szobakiadások, a balatoni lángosütések, a háztáji gazdaságok, más maszekizmus. Pedig mellette a sorkatonai szolgálathoz hasonló nyűgöt is teljesíteni kellett, az értelmetlen állami munkahelyen. Ami a végén épp olyan értelmetlen volt mint ma a közmunka.
A maszekvilág a fejlett nyugati országokban is jól működik. Tehát az hogy a tőke nem csak hipergazdagoké és a többi meg nincstelen szolgaként őket gazdagítja tovább. Hanem az hogy minél több polgárnak megvan odahaza a saját megélhetési forrása és magának és családjának dolgozik. Akkor maximális az érdek.
Széchenyi is megmondta, például fel kell szabadítani a jobbágyokat, meg el kell törölni az adóikat mert az adó megöli az emberek szorgalmát.
"Hogyan lehetne a magyar gazdasagot illetve Magyarorszagot talpra allitani?"
Úgy lehet ha egy pályázat útján szakmai alapon válogatják ki a miniszterelnököt is meg az összes kormánytagot és ezek teljes vagyoni erkölcsi és büntetőjogi felelősséget vállalnak az általuk végzett munkára, valamint ez a kormány számonkérhető és visszahívható lesz.
Ebben az esetben 4-8 év múlva lehetne a gazdaság jó irányáról beszélni. Amit azorbán lerombolt nagyon nehezen lehet helyrehozni.
A magánérdek vs. rabszolgaság közti különbség érzékeltetésére megemlítem saját viccesnek hangzó példámat.
Városra költözve és nem saját tulajdonú gyárban elhelyezkedve csak akkora erőfeszítésre voltam hajlandó hogy diplomával elmentem biztonsági őrnek, ahol akkor ébredtem fel mikor a dolgozók már a fotelt is elkezdték kilopni alólam.
Míg korábban a szüleim gazdaságában 100 %-ban magamnak dolgozva, szabadon, amit a sajátomnak tekinthettem, ahol senki nem nézett neki pénztermelő haszonállatnak, ott meg néhány év alatt összeszedtem egy városi garzonlakás árát.
Ne röhögjetek mert egy másik ismerősöm meg forradalmian új biotechnológiai újítást is vezetett be a rabszolgasága kifejezésére: Egy ingyenes társadalmi munkán fejjel lefelé ültette el a fákat, a gyökerük állt az égnek. Miért, nem jó? Ha nem magának dolgozik és meg sem fizetik akkor hogy kellett volna? Örüljenek hogy a fák el lettek ültetve. :))
Kezdetnek talán úgy,hogy az oktatásba fektetni a legtöbb pénzt.
Nem pedig egyházaknak adni állami támogatást.
Szakmunkás iskola ne legyen lenézett!Ne a "hülyék" menjenek oda.
Igazságosabb adórendszer,magasabb bérek,kisebb társadalmi különbségek.
Ne az legyen,hogy 10-ből 1 ember él baromi jól,a többi pedig azt se tudja miért dolgozik.
Ha nem fizetik meg az embereket,akkor nem is motiváltak semmire.
Csökkenteni az közszférában dolgozók számát,ahol konkrétan látszattevékenységet végeznek.
Aki viszont állami helyen dolgozik,azt fizessék meg,de cserében csináljon is valamit,ne csak úgy tekintsen a munkájára,hogy mikor telik le a munkaidő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!