Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar országgyűlés miért...

Szimeon kérdése:

A magyar országgyűlés miért nem törli el a házasság intézményét?

Figyelt kérdés
Azt be kell látni, hogy a házasság már elavult dolog. Senki nem veszi komolyan, jobbára csak egymás lenyúlását szolgálja. A jogrendszernek követnie kellene a helyzet változását. Nem kell házasság. Az emberek szabadon sokkal jobban és hatékonyabban munkálkodnának a nemzet gyarapodásán.

2018. jan. 1. 04:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

A házasság az én fogalmaim szerint több annál a jogi keretnél, amit az állam akár a házasságkötés napját követően felbont, ha épp úgy kérem.

Éppen ezért a házastársi köteléket nem fogod tudni jogi eszközökkel megszüntetni.

"Az emberek szabadon sokkal jobban és hatékonyabban munkálkodnának a nemzet gyarapodásán." A házasság nem szabadság? Szabadon megházasodsz vagy nem, és szabadon azt veszel el, akit akarsz...

2018. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az eltörlésének puszta gondolata is nevetséges.

Viszont, kérdező, van egy jó hírem: házasodni nem kötelező! Ha nem akarsz, nem házasodsz, ettől fogva neked mindegy is, nem?

2018. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értem a problémádat. Senki sem kényszerít házasságra. És miért is munkálkodnának az emberek házasság nélkül, jobban a nemzet gyarapodásán?
2018. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Mert kicsit okosabbak nálad, mellesleg nem kötelező a dolog.


Én sem fogok ilyet tenni (úgy néz ki).

2018. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Itt van mondjuk egy nő, legyen a neve Zsazsa. Tetszik neki mondjuk a kollégája, Döme. Szívesen szűlne neki gyermeket a már meglévő kislánya mellé. Van viszont egy férje, akihez annak idején hozzáment, ki tudja miért, ezért - mivel Zsazsa nem akarja teljesen csőbe húzni a férjét - soha nem születik meg Zsazsa és Döme közös gyereke. Ezzel az ország, a nemzet elveszít egy újabb leendő tagot, munkáskezet, adófizetőt, katonát, leendő tudóst, művészt, élsportolót...
2018. jan. 1. 18:33
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A példában 2. opció van:

* Zsazsa undorító módon megcsalja a férjét

* elvál a férjétől és gyereket szül a másik pasinak

(Megjegyzem, a férjének is szülhet bármikor gyereket, hsizen ha elvette, akkor csak szereti valamilyen szinten)


Amúgy aranyos, hogy azt hiszed, ezzel bármi is megoldodna. :D

2018. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A gyerek szűmára az az ideális, ha apja és anyja egyszerre nevelik...


ERRE találták ki a családot.


Ha egy nőnek az a vágya, hogy minden férfitől akar egy gyereket, aki neki megtetszik, annak jobb ha egy gyereke sincs.


Azt hiszem, itt kellene eltűnődni az egyén, a család és a társadalom érdekeinek egyezésein/különbségein, és meghatározni egy kompromisszumos egyensúlyt.

2018. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Micsoda elmebeteg kérdés ez? Azért, mert a magyarságot fenn szeretnék tartani még egy ideig, és mindenkinek ez a jó, a gyerekeknek különösen, ha van apjuk és anyjuk, akik együtt élnek, hivatalosan is, nem csak úgy "vadházasságban".
2018. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!