Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy zöldebb...

Támogatnátok, hogy zöldebb legyen a főváros?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg egyre kevesebb a zöld felület, ami szerintem nagyon lehangoló tud lenni.


Ahelyett, hogy mindent lebetonozunk, nem lenne jobb ném zöld felületet hagyni?


Több fát kéne ültetni, a hasznosítatlan területeken lehetne parkosítás, a villamos sínek mentén is több helyen lehetne fű.


Szerintem rengeteget dobna a főváros élhetőségén.


Illetve munkalehetőséget is teremtene, azzal, hogy gondozni kell.


2017. nov. 28. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron pár éve elkezdődött már valami, persze lassan halad a dolog és nem sok a látszatja, de azért mégis van.

A Főváros viszont erősen tagolt, központilag nem lehet megoldani a kérdést, szerintem ez miatt is nehéz reménykedni, hogy zöldebb lesz.

2017. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban néznének ki zöldebben a városok. Úgy tudom van olyan fű amit sosem kell nyírni. Ez azért is lenne fontos mert elviselhetetlen lenne a benzines fűnyírók perregése.
2017. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg a fákat is úgy kéne megválasztani hogy lehetőleg ne járjon költséggel a lehulló lomb összetakarítása. Tehát például fenyőfák vagy valami örökzöldek jöhetnének szóba, így télen is zöld lenne a város.
2017. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A lehangolóságuk sokkal kevésbé zavar, minthogy jelentősen nő hiányukban a légszennyezettség.


A villamosínek füvesítését utálom, szerintem balesetveszélyes.


A rideg valóság az, hogy a növényzet helyet vesz el a gazdasági hasznot teremtő épületek elől, ezért tiszta beton a belváros.

2017. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
szerintem inkább a vidéket kellene fejleszteni az a gond hogy a beruházások 99% mind a főváros és környékére megy.
2017. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A jó édes ***** válasza:
Ehhez mondjuk úgy 150 évet vissza kéne menni az időben és a korabeli Habsburg-érás építészzsenikkel (Ybl és társai) megvitatni, hogy amúgy tök jó lenne, ha zöld felületeket is terveznének Budapestre. Ők erre feltehetőleg roppant parasztnak néznének, hogy a Monarchia második legnagyobb városába minek akarsz te füves pusztát, vad fákat meg hasonló dolgokat telepíteni, hiszen a macskakővel szemben csupa sár lesz, gondozni kell meg csak a baj van vele. Egy szóval egy már kiépült városban igen lassan tudod csak lecserélni a már meglévő felületeket, akármennyire is szeretnéd. Ráadásul a következő generáció meg lehet, hogy majd kevesebb zöld felületet szeretne, az azt követő meg megint többet. Nincs konzisztencia az igényekben - az a pár biztosra meghagyott park azért van, hogy ne tudj beleőrülni.
2017. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen törekvések "10000 fát budapestre" vagy mi volt még idén nyáron nyomatták
2017. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban támogatnám ha megújuló energiaforrások lennének, és a várost szennyező szmogot elfelejthetnénk. Amúgy meg Budapest sokkal több zöldterülettel büszkélkedhet mint a hasonló méretű nagyvárosok 90%-a
2017. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Néhány hónapja volt tán az eset, amikor kivágtak irdatlan sok fát, most nem jut eszembe mik voltak azok, de ilyen pelyheket hullattak. Tény, hogy nem allergén, de mivel egyesek még is azt állították, hogy allergiásak rá (Budapest lakosságának vaj' hány százaléka hipochonder?), ezért mégiscsak ki kell vágni a fákat. Az ember semmi élőre nincs tekintettel, sajnos megérdemelnénk a pusztulást.
2017. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mogyorósi Csabának van egy ilyen szervezete, ami Budapest kizöldítését vette célul, csak sajnos a Fideszes polgármesterek nem hajlandóak még meghallgatni sem a szervezetet, és nem hagyják civilként sem őket hogy "zöldítsenek."
2017. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!