Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért keverik bele az Október...

Miért keverik bele az Október 23. -ai ünnepbe 1956-ot?

Figyelt kérdés
Tudtommal Október 23. A Magyar Köztársaság kikiáltásának ünnepe és nem az '56-os forradalomé.
2008. okt. 23. 23:38
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
94%

Ja, még javasolok egy-két "apró" problémát:

Szerinted húsvét minek az ünnepe? Húsvéti nyuszi? Locsolkodás? _Esetleg_ valami más? :-) Miért változó dátum?


Pünkösd: Mihez van köze? Miért éppen akkor van? Miért változó dátum?


Aug. 20.: Szent István? Új Kenyér? ('49-es) alkotmány?


Karácsony: Miért 2 napos? Miért fix dátum? Szeretet ünnepe? Ajándékozás ünnepe? Mikulás ünnepe? _Esetleg_ valami más? :-)


Márc. 15. - okt. 6. párhuzam már elhangzott, de szorgalmi feladatként utána nézhetsz :-)


f_f

2008. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
93%
Szép új világ... Értelmes ifjú társadalom, akik majd tudnak objektívan mérlegelni a választásokon és minden más területen az életben... Ezért tart ott az ország, ahol most: a demoralizált, agymosott társadalom miatt, és úgy látom, az új generáció sem jobb.
2008. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
40%

Nahát, sokan vagytok érdekesek...! De azt nem tudom megérteni, hogy miért kell bántani másvalakit azért, mert más a véleménye, vagy mert máshogy tudja a dolgot.

Egyébként a kérdéssel kapcsolatban a kérdezővel értek egyet.

A folyamat a következőképpen zajlott: Elsőként valának az '56-os események, melyeket sokféle névvel illetnek vala, és ezek sokak érzelmeit és politikai indíttatásait összekuszálják, de mindegy is. Amikor aztán '89-ben kikiáltották a Magyar Köztársaságot, azt AZÉRT kiáltották ki éppen október 23-án, mert igen tisztelték azokat, akik '56-ban - akkor még úgy tűnt, hiábavalóan - életüket adták a magyarok szabadságáért.

És a végkifejlet az, hogy október 23-án - elméletileg - a Magyar Köztársaság '89-es kikiáltását ÜNNEPELJÜK, és közben MEGEMLÉKEZÜNK az '56-os eseményekről. Gyakorlatilag viszont nagyon sokan nem tudják, hogy hogyan lett ünnepnap október 23., mert a sok agymosott, tévénéző fogyasztónak csak azt tömik a fejébe, hogy '56...'56...'56!

Szánalmas.

2008. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Az "f_f"-es kommentelőnek üzenem, hogy menjen a jó k*rva anyjába okoskodni!
2008. okt. 29. 22:21
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne bosszankodj! Inkább tanulj a leírtakból.


Sajnos a tanárod nem a jobbak közé tartozik ezek alapján, ez nem a te hibád, és sajnos sok tanár úgy kerül ki, hogy a következő generációt bizony már nem úgy oktatja, ahogy kéne, és lassan már a vetélkedőkön is elcsúsznak az emberek olyan kérdéseken, amik nekem még (kicsit több, mint 5 éve!!!) érettségi tananyagban evidensek voltak, és most is tudom. Tisztelet a kivételnek, de ma már nem nagyon vannak hivatásból pedagógusok, illetve csak az marad a pályán, akiben van hivatástudat, mert egyébként "nem éri meg", aki tudja, milyenek a bérek ebben a szakmában, az tudja, miről beszélek.

Nem tudom, mennyi idős vagy, a lényeg, hogy most már tudod erre a kérdésedre a választ, és raktározd el magadban, a tanárnak pedig azt írd a dolgozatban, amit tanított.

Remélem, azért lesz a következő generációnak is jó tanára, én majdnem minden téren a legjobbakat kaptam, a kivételek pedig lehetnének intő példák, hogy olyannak nem szabad lenni.

2008. okt. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
100%
Mi az, hogy "nem a te hibád"?! Aztak*rva... ha a földrajztanár azt tanítja nekem, hogy a Föld lapos, és 42 évesen ezt válaszolom egy kvízműsorban, és kiröhög egy ország, akkor valami hozzád hasonló emberjogi aktivista azzal fog vigasztalni, hogy ne aggódj, nem a te hibád?? :-D
2008. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Jóó későn válaszolok de azért, idézem a műsorunkból:

"..Kedves ünneplő közösség!A mai napon az 561-os forradalomra, a köztársaság kikiáltására emlékezünk, s azokra az emberekre kik szebb jövőt álmodtak, vagy annak reményében áldozatot vállaltak hazánkért."

Mondd hány éves vagy?o.O

12L

2011. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!