Nem. Szerintem minden országnak a saját érdekeit kell néznie. Ha jó nekünk az EU, akkor legyünk tagok. Ha nem jó nekünk, akkor nem támogatnám, hogy legyünk tagok. Ez nem csak a befizetésről szól egyébként. Arról is, hogy milyen előnyei vannak gazdasági szempontból a tagságnak.
2017. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 anonim válasza:
Akkor valószínűleg már jó gazdag ország lennénk, és akkor kérdés, hogy az európai kereskedelem nélkül mennyire lennénk gazdagok. (Hiszen az EU jó eséllyel nem fogja azt mondani hogy menjetek Isten hírével, de azért még ugyanúgy kereskedünk veletek mint előtte.)
De örülünk amikor mondjuk a csúnya gonosz EU CT-ket vesz nekünk a "jól megszokott" rendszerváltás előtti röntgenek helyére.
2017. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
3/20 anonim válasza:
*De EGYELŐRE örülünk
2017. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
4/20 anonim válasza:
Én anno a népszavazáson ellene szavaztam mert utána néztem a pozitívumok mellett mivel is jár ez az egész de sokan csak a pozitív oldalát látták.
Sajnos már ezen így utólag változtatni katasztrofális lenne akkoriban kellett volna gondolkodni de ezt sokan nem tették ez van
2017. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/20 anonim válasza:
Igen. Vess egy pillantást az európai történelemre. Annyiból áll, hogy folyamatosan az összes ország háborúzott akivel csak tudott. Az EU-n kívül ez folytatódott. Délszláv háború, legújabban meg Ukrajna. Az EU-ban viszont a fennállása során egyetlen egyszer sem volt háború. Sőt, megfigyelhető, hogy pl. a magyar-román, magyar-szlovák, stb. ellentétek is drasztikusan javultak a csatlakozás óta. Az, hogy pl. a skótok népszavazása békésen folyt le, vagy hogy Katalóniában nem sokkal rosszabb a helyzet, az EU-nak köszönhető. Szerintem az EU létfontosságú az európai béke megteremtése és fenntartása szempontjából. Az, hogy most épp gazdaságilag mi a helyzet, másodlagos.
2017. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
6/20 anonim válasza:
#5 a béke az nem az EU hanem a NATO miatt van, ezek az országok mind nátó tagok is egyben,a szerződésben benne van hogy ha egy nátó tagországot megtámadnak a többinek úgykell ezt kezelnie mintha a saját országát támadták volna meg.
Ez azért elég elrettentő ahhoz hogy megse forduljon ilyen a fejükben.
2017. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/20 anonim válasza:
#5-nek van igaza, az EU biztosította környezet az, ami miatt nincs és nem is lehet háborús konfliktus két EU ország között, nem a NATO! Egyébként a NATO nem avatkozik be két tagállamának vitájába (lásd még: török - ciprus, török - görög)!
2017. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
8/20 anonim válasza:
Igen. Az Európai Unió több mint gazdasági előnyök és hátrányok kérdése. Számomra a határok nélküli Európát, a békét, a tudományos, oktatási, kulturális, közegészségügyi, diplomáciai együttműködést, a jogállamiság és demokrácia garanciáit is jelenti, sok más fontos dolog mellett.
Az, hogy anyagilag is jól járunk vele, az csak hab a tortán.
2017. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
9/20 anonim válasza:
Szerintem nem igen van béke, ugyanis Eu-s országokban akárhol, akármikor történhet terrortámadás. Ez olyan háború, ami nem a fronton zajlik, de attól még háború. És ezt is az Eu-nak köszönhetjük.
2017. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
10/20 anonim válasza:
Hát nem szeretnék durván fogalmazni, de ha szerinted az, hogy van pár terrortámadás összemérhető egy háborúval, akkor nem vagy eszednél. Szerintem Magyarország majdnem olyan rossz, mint a Holokauszt, mert kicsit magasak szerintem az adók. Agyhalál.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!