Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miként gyakorolt nyomást...

Nemgyk kérdése:

Miként gyakorolt nyomást Magyarországra Németország a második világháborúban a lengyelbarát politika miatt?

Figyelt kérdés
Minél konkrétabb és egyértelműbb válasz érdekel előzményekkel és következményekkel, nagyon köszönöm :)

2017. nov. 9. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A hadseregével. Hitler bejött volna és lerohanja Budapestet.
2017. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miként adta Magyarország tudomására, hogy bejön a hadsereggel?


Csak ostoba válaszolók vannak itt?

2017. nov. 9. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy mivel te szerencsétlen kérdező, hát e-mailben ideüzent, ba..zd meg.
2017. nov. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Konkrétumokra vagyok kíváncsi, mivel tette egyértelművé a fenyegetést, tudtommal Magyarország szövetségese volt Németországnak, ezért nem tudom válaszként elfogadni, hogy "a hadseregével" hacsak nem tud valaki arról tájékoztatni, hogy mondjuk Németország mozgósította a csapatait bizonyos határ menti településekre régiókra, de ez esetben minél konkrétabban szeretném tudni, hogy hova.

Valóban szerencsétlen vagyok, mert a kérdésem tisztázása után is magadfajta válaszoló írt, merő butaságot.

2017. nov. 10. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyomásgyakorlás nem jó kifejezés.

1938-ban Hitler nagyon népszerű lett Felvidék egy részének visszaadásával Magyarországon, amit 1939 márciusában tovább növelt Kárpátalja visszaadásával. 1939-ben még függetlenek voltunk, és segíttettünk lengyel barátainknak, befogadtuk a menekülőket. Mivel ekkor még nem voltunk szövetségesek, ezért nem is tudott ránk nyomást gyakorolni, hisz szuverén állam voltunk, nem álltunk hadban senkivel.

Jugoszlávia lerohanásával keveredtünk háborúba, kiálltunk Hitler mellett, hisz a Délvidéket és Muraközt átadta. Ugyan így Észak-Erdélyt is.

De ekkorra már Lengyelország rég német megszállás alatt volt, a magyaroknak nem kellett katonailag beavatkozni lengyelek ellen, sőt, még a varsói felkelés leverésében sem kellett aktívan részt vennünk, holott állomásoztak a térségben csapataink (ezzel kapcsolatban a közelmúltban több írás és film is megjelent).


Összességében a területeink egy részének visszaadásával, és a részleges revízió lehetőségével Hitler biztos szövetségesként teki tett ránk, és nem kellett ránk a lengyel barátság miatt semmilyen nyomást gyakorolnia.


A szovjet kérdés már más tészta, hisz volt egy német bevonulás, és egy kiugrási kísérlet október 15-én, de az a háborús helyzet fordulása miatt állt elő, nem a lengyelek miatt.

2017. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Lengyelország kiiktatása 1939 szeptemberében pár hét alatt végbement, nem is volt szüksége Hitlernek magyar katonai támogatásra ehhez.


Egy kérés érkezett Magyarországhoz szeptember közepén, miszerint a németek csapatszállítások céljaira igénybe szeretnék venni az akkor már részben magyar területen áthaladó Abos-Kassa-Legenyemihányi-Mezőlaborc vasútvonalat a lengyelek ellen. A magyar kormány ezt a felvetést határozottan elutasította. A németek tovább nem is erőltették ezt, megoldották másként a dolgot, csak némi morgolódás volt a részükről a magyar "hálátlanság" miatt, mivelhogy Magyarország német "jótéteményként" kaphatta vissza a szóbon forgó vasutat az első bécsi döntéssel.

2017. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy 1941 januárjában az addig működő budapesti lengyel követséget be kellett zárni német nyomásra.
2017. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!