Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ellenvetése lehet...

Milyen ellenvetése lehet valakinek a DK javaslatával szemben, hogy olyan ember ne szavazhasson a magyar választásokon aki soha nem élt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ez egy természetes igény arra hogy csak azok szólhassanak bele a magyar belpolitikába akik itt is élnek ide adóznak tudják hogy milyen állapotok vannak itthon.

2017. nov. 3. 13:48
1 2 3 4 5
 21/42 hájaaa ***** válasza:
48%

"tehát az erdélyi csak ne pofázzon bele a politikába, mert nem itt él és nem viseli a következményeit, ellenben a brüsszeli bürokrata nyugodtan pofázzon bele abba, hogy a magyar emberek mennyi menekültet és hogyan kíván befogadni"


Rossz a példa! Inkább úgy mondanám, h én sem pofázok bele románia belügyeibe, pedig lenne mit. Erdélyt eléggé elakarták lehetetleníteni és sok embernek ez itthon sem tetszett.

2017. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
6%
Maga Gyurcsány pl itt él az országban, mégsem viseli tettei következményét, akkor ő se szavazzon.
2017. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
10%
a magyar állampolgárok jogai külföldön nem belügy
2017. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy a románok miért akarják tönkretenni az országot. A Jobbik megszüntetné a cigánybűnözést ha hatalomra kerülne, így az putris bűnözőknek érdemes lenne a kormányban űlő kollégáigra szavazni.
2017. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Szerzett jog elvételéről ne nagyon beszéljen senki amikor visszamenőleges törvénykezés folyt az alkotmánybíróság jóváhagyásával.

Az hogy azok igényét képviseled akik aktívak a politikában na az az igazi út a populizmushoz.

Egy ország vége amikor már a nyugdíjasok diktálnak a különböző egyszeri potlékok és 13-14havi nyugdíj fejében szavaznak pártokra. Lásd Fidesz és MSZP.


Nekem Gyurcsányban mindig is az volt a szimpatikus hogy meg mer tenni olyan lépéseket amik nem tetszenek az embereknek de mert ő úgy látja jónak az ország szempontjából vállalja érte a következményeket.

Lásd vizitdíj és tandíj. Ez is ilyen mindenki támadja a DK-t ezért de meg merte lépni.


És pont ezért vált 1998-tól antipatikussá Orbán mert ki tudja milyen erő miatt de már csak a népszerűséget lesi és nem azt hogy mi viszi előbbre az országot.

Az meg hogy 20 év múlva mi lesz itthon hol érdekli őt?


Olyan demográfiai válság elé nézünk hogy csak na.

Nem találok szó szerint valamire való szerelőt aki megcsinálná a vízszerelésem már két hónapja.

2017. nov. 3. 15:33
 26/42 anonim ***** válasza:
60%
#25: Azért annak, hogy nem találsz szerelőt, több köze van az osztrák és német munkaerőpiac megnyitásához, mint a Fideszhez. Márpedig a korlátozásokat 2011- ben oldották fel, így logikus, hogy a Fidesz kormányok idejen indult meg a tömeges elvándorlás. És ennek belátásához, még csak Fidesz- szavazónak sem kell lenni.
2017. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

# 25 Gyurcsány sem különb. Egy már többszörösen megbukott politikus, aki képtelen észre venni, hogy a pártját növekedésben saját maga gátolja, hiszen személyiséghez olyan dolgok kapcsolhatók, amiket sosem fog tudni lemosni és emiatt nem is fognak soha rá szavazni.

Ideje lenne tanulnia Jarosław Kaczyński-től.

2017. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
10%

"Az hogy azok igényét képviseled akik aktívak a politikában na az az igazi út a populizmushoz. "


nem, ez a kereslet és a kínálat egyensúlyának az elve


a populizmus pedig azt jelenti, hogy népszerű de káros döntéseket hozol

persze ez közel sem jelenti azt, hogy aki nem populista annak minden ötlete jó ötlet


lásd baloldal -> népszerűtlen és káros kormányzás

a baloldal egyébként valamiért brüsszel szemében akar éltanuló lenni ezzel a sok öncélú moralizálással, szóval ez egyfajta inverz populizmus, ami a bürokrata elitet akarja lenyűgözni bármi áron akár káros döntések sorozatával


orbán egyébként nem populista, valamiért 2011óta működik az országban egy fiskális fegyelem, és egy monetáris rend, ami előtte nem nagyon

a 100 napos program mondjuk egy kifejezetten populista húzás volt

2017. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

"Nekem Gyurcsányban mindig is az volt a szimpatikus hogy meg mer tenni olyan lépéseket amik nem tetszenek az embereknek de mert ő úgy látja jónak az ország szempontjából vállalja érte a következményeket."


- De orbánban az nem tetszik neked, hogy olyan döntéseket hoz, ami neked nem tetszik :/.

Amúgy meg vállalja érte a következményt. Nevezetesen, hogy olyan fantasztikus volt a kormányzás, hogy a baloldallal szemben teljes lett a bizalmatlanság, senki sem akar baloldali kormányt.


"Lásd vizitdíj és tandíj. Ez is ilyen mindenki támadja a DK-t ezért de meg merte lépni. "


- Nem is voltak jó döntések. Soha nem tudták kimutatni a PPP konstrukció hatékonyságát, semmivel több tanulási kényszert nem váltott ki a tandíj, semmivel sem lett hatékonyabb az egészségügy a félprivatizált kórházakban.

2017. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 hájaaa ***** válasza:

"valamiért 2011óta működik az országban egy fiskális fegyelem"

Ja, pedig nyilvánvaló, csak ugye könnyen felejtünk. 3000milliárd forint magánnyugdíj lenyúlással csak sikerül fiskális rendet csinálni. Gyurcsány adóztatott ha lehet így mondani (vizitdíj), ez meg simán elveszi kérdés nélkül. Jelenleg a stadionokkal lopkodnak, hát nem is tudom melyiket választanám a két szar közül

2017. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!