Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek szüksége van a...

Szerintetek szüksége van a magyar nyelvnek egy ilyen kezdeményezésre?

Figyelt kérdés
[link]
2010. máj. 30. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, hülyeség.
2010. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, magyar ember beszéljen magyarul
2010. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Műveltségnek álcázott idiotizmus netovábbja (nesze, elég választékos voltam?).
2010. máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azok a szavak, amelyek már beolvadtak - haver, sóher - minek kellene kiirtani a beszélt nyelvből? Barátot nem mondhatok arra, akivel max együtt járok néha bulizni.

Putri, ez a legjobb szó a "cigány lak"-ra, mert így mindenki egyből megérti. :D

Aki meg ilyeneket használ - devla, dzsuva - talán változtatna rajta? Kötve hiszem.


Engem jobban zavar, ha valaki játssza az eszét és angol szavakkal rakja tele a mondandóját. Egyszer rákérdeztem egy ilyen esetben váltsunk angolra? Persze, mint kiderült csak néhány jól csengő szót tudott megjegyezni az illető.

2010. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Karbantartás miatt zárva, így a cikket nem tudtam elolvasni. Ha az előző válaszokból jól veszem ki, akkor a magyar nyelv valamilyen "fentről" kiinduló megváltoztatásáról lehet szó. Ha igen, akkor nem értek egyet. Az élő nyelvek sajátja, hogy folyamatosan változik. Egyes szavak, szerkezetek elavulnak és kivesznek, mások bejönnek. Akár belső változásból (pl. a szleng szavak köznyelvbe bekerülése), akár idegen szavak magyarosodásával (pl. számítástechnikai szakszavak többsége: szoftver, hardver, operációs rendszer). és ez így is van rendjén. Kazinczyt lehetne hozni ellenpéldaként, de az több esetben is sántít. Egyrészt a korabeli nyelv teljesen elavult volt, tudományos célokra szinte használhatatlan, másrészt az által hozott újításoknak csak egy része maradt meg, amit a köznép haszontalannak vélt, azt nem használta. Tehát ott sem az volt, hogy egy szűk csoport megmondta, hogy fejlődjön a nyelv és onnantól a szentírás volt.
2010. máj. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez az MNA tagjaira vonatkozik. Az MNA kéttucat tagja egymás közt azt csinál, amit akar.
2010. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!