A magyarok miért ennyire passzívak politikai téren?
A választásra jogosultak körülbelül 60%-a jár el szavazni.
Népszavazáson ennél alacsonyabb az "érdeklődés", rendszerint el sem éri az 50%-ot.
A tüntetések alacsony létszámúak, általában néhány száz,max néhány ezer ember megy el tüntetni. Ha egy tüntetésen a résztvevők száma eléri a 8-10 ezer főt, már bekerül a hírekbe miszerint "óriási tüntetés".
Az internetadó elleni, körülbelül 30 ezres tüntetésről még most is beszélnek hogy "azóta se voltak hasonlóra képesek".
A sztrájkjog eleve megvan csorbítva, de a hajlandóság is közel van a 0-hoz. ( A legtöbb ember fél, emiatt nem lép. Nem fogják fel az"egységben az erő lényegét". Ha 10-20 ember sztrájkol egy gyárban, kirúgják őket. Ha 100-200, megfenyegetik. Ha 1000, a gyárnak muszáj megalkudnia. )
Az emberek legnagyobb része csak beszélni tud: elégedetlen, ezt elmondja otthon, az interneten, a kocsmában, a munkahelyén, de ennyi, tenni nem hajlandó, nem mozdul ki ( apám is ilyen: állandóan szidja a kormányt, de életében nem volt még tüntetésen. Azt mondja hogy ő már idős - 51 éves -, már nem az ő dolga változtatni hanem a fiataloké. )
De miért ennyire passzívak a magyarok?
Én szarok a politikába, azt az időt amit rá fordítanék inkább értelmes dologgal töltöm el. Tüntetni sajnos azért kéne hogy kapjon a sok tolvaj a fejéhez, hogy ezeket nem lehet átbaszni.
Az itthoni társadalom 100ezerért is képes úgy dolgozni mint más 600ezerért, mert neki az is pénz, ezt aláírom csak nem ilyen adók mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!