Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz a külhoni magyaro...

Mit gondolsz a külhoni magyarok szavazati jogáról?

Figyelt kérdés

Egy értelmes pro-kontra vitát szeretnék itt teremteni.

A külhoni magyarok nagyrésze Fidesz szimpatizáns, ugyanis a Fidesz teremtette meg a magyar nyelvű oktatást és a magyar állampolgárságot a külhoni magyaroknak.

Mit gondoltok? A külhoni magyaroknak lehet beleszólása a magyar politikába?

Elsősorban a határontúli magyarságra gondolok.



2017. okt. 7. 13:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
34%

". Attól hogy beszélnek magyarul, még nem magyarok."


Ahogy a hozzád meg a fentebbi "kollégáidhoz" hasonló sem az. :P

2017. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
18%

Ajánlom meghallgatásra a youtubon a Hontalanok dalát. Három különböző elcsatolt területen élő magyar írta.


Lehet gondolkodni.

2017. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
77%
Akkor gondolkodj! Holnaptól beleszólok, mire költsd a háztartásod pénzét, milyenre fesd a falat, mi legyen a kaja. Nem számít, hogy nem élek ott. De hát jogom van...
2017. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
96%

Teljes nonszensz a külhoniak szavazati joga. A parlamenti választás eredménye a határon belül élők mindennapjait befolyásolja és nem az övéket.

Ez sem más mint egy technika arra hogy a Fidesz minél több szavazatot bezsebeljen. Ez nem kérdés, remélem még a kormánypártiaknak sem.... (ugye nem?)

Rendkívül álszent dolog ez a törvényhozók részéről, hiszen ezzel óriási hazafiaknak akarnak tűnni Orbánék, holott..

Én a következő (másik) kormány helyében visszavonnám a szavazati jogot, ugyanakkor méltányosnak tartanám, ha törvényileg rögzítenének egyfajta diplomáciai, kulturális, oktatásügyi és pénzügyi törekvést a jövőre nézve, támogatandó a külhoniak szuverenitásának érdekében és az összetartozást erősítendő. EZT bocsájtanám népszavazásra, hogy az itthoniak eldönthessék, fontosak-e nekik a kintiek. Én biztosan megszavaznám és szerintem a túlnyomó többség is. ENNEK volna valódi hazafias értéke, nem pedig az hogy szavazati jogot kapnak arra ami nem is az ő életüket befolyásolja.

2017. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
25%

23.23


Meggondolandó dolog, hogy a kívülrekedt magyarok mennyire járultak és járulnak ma is hozzá a belülre ítélt magyarok életéhez. Akár gazdaságilag is, vagy kulturálisan.


Az is kérdéses, hogy mekkora befolyáson is rágódunk ennyire, és hogy a bentieknek tényleg ennyire fáj-e, vagy csak fölhúzzák őket.


A kintiek nem fidesz szimpatizánsok, hanem hálásan fogadnak minden jó szót, ami magyarul szól. Nem önként íratják kétnyelvű iskolába-óvodába a gyerekeiket, mint a bentiek. Hogy angolul tanulják a magyar gyerekek a földrajzot-történelmet-matematikát.


Nem a fidesz "teremtette meg a magyar nyelvű oktatást" a külhoni magyaroknak. Ilyen állításon alapulva, hogy is lehet leírni azt, hogy "értelmes" vitát szeretnél teremteni.

2017. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, ugye tudod, hogy amit művelsz, azt mellébeszélésnek hívják?

Felesleges az érzelmi húrokat pengetni! Az állampolgársággal szavazati jog is jár. Olyannak, aki nem él Magyarországon, ugyan mire fel? Ne akarja ő onnan eldönteni, hogy én itthon mekkora szarban éljek! Ő szavaz valamire, de én szívom meg, rá nincs hatással. Ezt nevezik kibicelésnek. Ha szerinted ez rendben van, akkor ahogy fentebb írtam, holnaptól beleugatok a mindennapjaidba. Hiszen jogom van hozzá.

Mellesleg milyen kívül rekedtekről vizionálsz? Akik kint rekedtek, 95%-uk már nem is él, akik meg kint születtek, azoknak ott a hazájuk, nem itt.

2017. okt. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
31%

25: A határon túl élők közül, akik szavaznak, azok túlnyomórészt a Fideszre szavaznak. Ez is köztudott. És bizony elég nagy tartalék van még ott a Fidesznek ezügyben, nem szabad elbagatellizáni. Nem élek álomvilágban, ezért tudom hogy miért kezdett bele ebbe a sztoriba Orbán. Neki az számít hogy minél több szavazata legyen, semmi más. Én még a határon túliak állampolgárságával is (majdnem) egyetértek, hiszen honfitársaink, morális értelemben. Azonban a limitet akkor is meg kell húzni a szavazati jog alatt.


Amit írsz arról hogy mit köszönhetünk a kintieknek kulturálisan... Ez megintcsak nem releváns a szavazati jog ügyében. Ahogyan írtam, mindenképpen támogatnám azt hogy más egyéb tárgykörökben erősítsük az összetartást. Mondom ezt úgy, hogy az én jelenlegi politikai besorolásom - a kormánypártiak szerint - ún. "libsi".

2017. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó! Ezzel meg az a gond, hogy menne a visítás a diszkrimináció miatt, mondván: Másodrendű állampolgárok, mert nekik nem jar a szavazat. Nem. Eleve a kettős állampolgárság egy értelmetlen dolog.
2017. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
96%
Nem él itthon, nem itt dolgozik, nem ide adózik, nem az itteni törvények vonatkoznak rá, nem itt jár a gyereke iskolába, nem az itteni kórházban látják (vagy éppen nem látják) el. Akkor felteszem a kérdést: mégis mi a jó fészkes fenéért van joga beleszólni az ország sorsába, és adott esetben tönkretenni azoknak az életét akik itt laknak? Persze, jó hecc, mert úgysem ő issza meg a levét ha a Fidesz jövőre is tovább fosztogatja és zülleszti az országot. Ez olyan, mintha én, csak mert beszélek angolul, részt vehettem volna a Brexit-szavazáson. Nem vehettem, teljesen jogosan. De persze a Fidesznek minden megvásárolt szavazatra szüksége van, nyugdíjasok, határon túliak, félelemben élő egybitesek, mert nagyon jól tudják hogy gondolkodó ember soha nem szavazna egy maffiára.
2017. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
3%

Ennyi hazaárulót. Hát szerintetek tehetnek ők arról, hogy pl.: romániához kerültek és még autonómiájuk sincs?

Gondolkodjatok már hát ők is magyarok, mint mi.

2017. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!