Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék miért nem képes...

Az ellenzék miért nem képes megállapodni egy időre, hogy leváltság a narancsosokat? Ti is úgy látjátok, hogy enélkül ez nem fog megtörténni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 27. 07:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
9. Sztm tévedsz. Úgy tudom ebben a választási rendszerben csak a választások előtt lehet megállapodni a közös indulásról és ha listán nincs koalíció, akkor egyéniben sem lehet odaírni a szavazólapra, h MSZP DK közös jelölt. Egyébként meg kár álmodozni. A fiatalokat nem nagyon érdekli a politika, van egy amúgy 3.5 millás réteg, aki sosem szavaz. A többi meg 20 felé
2017. szept. 27. 14:16
 12/14 anonim ***** válasza:
Így, ahogy a 11-es írja! Ha nincs összefogás a választások előtt, és a szavazólistán egy-egy körzetben a fidesz jelöltje mellett nem egy közös jelölt, hanem 55 különböző párt jelöltje indul, az 55-ből egyik sem fog elérni annyi szavazatot, hogy bekerüljön a parlamentbe. Akkor többségben marad a fidesz, és mi is maradunk abban a k@kib@n, amit mások kavartak nekünk.
2017. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

-Jobbik és a baloldali pártok nem fognak közös jelölteket állítani. Ez teljesen világos hogy miért.

-Aki idáig nem volt kormányon, azoknak ez egy ütőkártya a kezükben (pl. LMP), ők nem akarnak összefogni azokkal akiknek "piszkos a keze".

-Az MSzP-nek nem jönne jól, ha a logójuk mellett ott szerepelne Gyurcsány neve újra. Múltkor nem jött be az összefogás, most meg amúgy is ők a legerősebb baloldali párt.

-A DK kezdeményezett összefogást, az 1-2%-os pártokról meg őszintén szólva fogalmam sincs hogy miben reménykednek összefogás nélkül.

2017. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pro Patria ***** válasza:

Kimásolom másik kérdés alól a válaszomat:


Mi értelme is lenne? A Fidesz-KDNP magában 45%-os támogatottságú, míg a "széleskörű politikai összefogás" (MSZP-DK-Együtt-Párbeszéd-Liberálisok-LMP) összesen is csupán 35%-ot jelent...


Ez a realitás. Ma bármi más kormány állna fel, nem lenne demokratikus.


A kétfordulós választás is akkor működne, ha a radikális jobboldali szavazók átszavaznának a baloldali, liberális jelöltökre.

De miért tennék?

Nem a saját politikai akaratuk érvényesülne, csak valaki másé, és nem a Fideszé. Azzal miért lennénel előrébb?

Most a radikális jobboldali 1 millió szavazó, és a baloldali 1,2 millió szavazó csak abban ért egyet, hogy Orbánnak az ellenfele. De nem közös politikai irányt adnak.

Ilyen alapon a Fidesz-KDNP-t is egybe lehetne vonni a Jobbikkal, és mondhatnánk, hogy a jobboldal elsöprő többségben van jelen az országgyűlésben.

Az MSZP a Jobbik kormánynak is ellenzéke lenne. És fordítva. Akkor pedig az ellenzék (Fidesz-KDNP és Jobbik) SOKKAL nagyobb lenne, mint a baloldali összkormány.

Meg kellene érteni, hogy itt _nem_ kormány vs. "ellenzék" versenye van, hanem A irányvonal, B irányvonal, C irányvonal társadalmi támogatottságáé.

A legnagyobb támogatást kapó irányvonal érvényesül. Egyedül a Fidesz-KDNP-nek van kormányzóképes társadalmi háttere ma. Ha valakik ideiglenesen eltekintenek a nézetkülönbségek felett, abból utána hogyan lesz kormányzóképes erő, valódi támogatottság nélkül? Nincs mögötte elegendő akarat.

2017. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!