Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktort kormányzását...

Orbán Viktort kormányzását lehet diktatúrának nevezni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért és melyik diktátort hasonlítanátok hozzá?

2017. szept. 12. 00:16
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Nem mivel nem ő kormányoz hanem egy idős kövér úriember.
2017. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem a liberalizmus miatt van jólét, hanem a jólét miatt van liberalizmus.
2017. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

"De miért is pont véletlenül a liberális demokráciákban van és volt mindig is ez a bizonyos vonzó jólét?"


Atyaég! Te azt hiszed, hogy a liberális demokrácia termeli a jólétet? Ezek gyarmattartó országok voltak, vagy jelentős nyersanyagokkal rendelkeznek, vagy kimaradtak a történelem folyamán a háborúskodásból! A liberális világszemlélet csak a qrva nagy jólét után ütött be, egyfajta társadalmi betegség, ami huzamosabb a jólét mellékterméke...

2017. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

'Nem mivel nem ő kormányoz hanem egy idős kövér úriember.'


Hadd találgassak.... Csak nem Santa Claus? XD

2017. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
25%

Az attól függ, kinek mi a diktatúráról alkotott nézetei. Sokan például azt tekintik diktatúrának, ha az ellenlábasokat elteszik láb alól. E nézőpontból nincs diktatúra.


Egy kormányzati rendszer nagyon sok elemből áll. Egyesek korlátozóbbak, mások nem. A kérdés, melyikből mennyi van. Nincs olyan, hogy vagy demokrácia a maga tökéletességével, vagy diktatúra a maga totális elnyomásával. Rengeteg közbülső eset, sok fokozat van.


Szokás a diktatúrát önkényuralmi rendszernek is nevezni. Ez azt jelenti, hogy a kormányzati döntések, a törvények jelentős része önkényesen a kormányzó párt érdekeit szolgálja, nem pedig az országét. Itt sok vonatkozásban van önkényuralom.

- Nem teszik el láb alól, de ellehetetlenítik, felvásárolják az ellenzéki médiát.

- Önkényes törvénnyel úgy szabályozzák a tájékoztatást, hogy ellenvélemény ne, vagy sokkal nehezebben legyen látható.

- Önkényesen olyan beruházások történnek, amelyek nem az országnak, csak egy szűk csoportnak jók.

- A beruházások elnyerése önkényes pályázati rendszerrel történik, ez is az ellehetetlenítés, tönkretétel egy eszköze.

- az fontos intézmények vezetői egyszemélyi kinevezéssel kerülnek posztra, szemben a sok csoportot képviselő bizottsági kinevezésekkel.

- az adórendszer a klientúrának kedvez. Mindenki az SZJA-t nézi, pedig itt az számít a legkevésbé. Hihetetlen előnyben részesülnek a multik, néhány baráti vállalkozás még ennél is nagyobb előnyt élvez. A tömegnek fogalma sincs, miképpen lehet egy látszólag befizetett adó többszörösét titokban visszajuttatni - tehát az illető nemhogy fizet, de kap adót. Csak más a neve.

- megszüntettek egy csomó fellebbezési, szabály-ellenőrzési fórumot.


Teljesen fölösleges bármit felsorolni. Aki nem látja ezeket és kérdezi, úgy sem hiszi el. Az önkény egyik kedvenc módszere a megtévesztés és agymosás. Az agymosást az soha nem veszi észre, akivel megtették. A mai kormányzat csak akkor cselekszik normálisan, ha azzal valami nagyobb disznóságot akar leplezni. A mai kormányzat legfőbb célja a hatalmának fenntartása, akár az ország rovására. Demokráciában ilyen nem lehetséges.


A diktatúra legfőbb jele, ha elfogadják, bár sorsuk rosszabb. Ugyanis emberi sajátosság, hogy akinek rosszul megy, hamar rájön, ha túltesz a sanyargatóján a disznóságokban, az kifizetődő. Ezért kialakul egy jelentősebb réteg, amely a maga picike hatókörében nagyobb diktatúrát csinál, mint a legfőbb diktátor egyáltalán akar. Ez egy közismert szociológiai jelenség. A silányság, csalás és hazugság a köz szemében jobban díjazódik, mint a minőség, tisztesség, és igazmondás. Az előbbit a köz ügyes trükkös embernek, az utóbbit szánalmas baleknak tartja. Mi már eljutottunk erre szintre, ez tehát a diktatúra elég magas foka. De bármilyen magas is lesz még, az ami a putyini, vagy közép ázsiai diktatúrákban van, itt soha nem lesz. Nem engedi meg az Unió. Ahhoz előbb ki kell lépnünk onnan.

2017. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező. Ez a kérdés pont olyan, mint 1000 másik: a fideszeseket úgyse tudod meggyőzni, a többieket meg nem kell. Amúgy a válasz igen, csak sokaknak még nem ráncigálták meg a bajszát...
2017. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
0%

"Te azt hiszed, hogy a liberális demokrácia termeli a jólétet?"


Leírtam miért. Talán mondj egy olyan ellenpéldát, ahol nincs liberális demokrácia viszont az arra jellemző jólét megvan és akkor legalább elgondolkodhatunk azon, hogy miért is akarjunk a szeretett hazánkba bármi mást demokrácián kívül.

2017. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
86%

"Talán mondj egy olyan ellenpéldát, ahol nincs liberális demokrácia viszont az arra jellemző jólét megvan"


1960as évek nyugat európája...

a liberalizmus a 70es évek közepe-végének a találmánya, a kulturális marxizmus meg még később jött be


szóval nem tudom miért kéne gondolni, hogy a genderizmus hozza a jólétet

2017. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

ja ezentúl meg a hivatkozott liberális államokban is pont az a képzett réteg él igazi jólétet, amelyik bárhol máshol a földgolyón

egyébként pl esélye sincs már a tisztes öregkorra, a gyermekei taníttatására, saját zsebből fizetett egészségügyre a nyugati képzetlen embereknek, de már a középosztálynak sem mindig

2017. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
20%

tegnap 20:44

Az 1960-as évek Ny-Európája? Hisz az egy legendás, forrongó, változó átmenet volt, nem egy megállapodott társadalmi forma és nem csak Európában. Éppen azért lett élhetőbb, mint a közvetlen előző éra, mert akkor már a társadalmi nyomás és igény hatására a régi rendszer olyan alakjai, mint ma nálunk Orbán gyengülni kezdtek, szépen sorban hullottak kifelé a pozícióikból a fejekben történő változás eredményeképpen. Mondjuk én mindenképpen jelen idejű példára gondoltam, mindegy.

És a liberalizmus nem a genderizmus, ezt ti szajkózzák mániásan állandóan, egy liberálisnak meg eszébe sem jut az egész :D

2017. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!