Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy 1990-ben élő ember mit...

Hájaaa kérdése:

Egy 1990-ben élő ember mit gondolna a mai Magyarország állapotáról?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy időutazást hajt végre és a mostani állapotban látja MO-t. Lehet nyugdíjas, középkorú, fiatal, férfi, nő, bárki. Szerintetek mit gondolna? Mi az amin elszörnyülködne és mi az ami tetszene neki?

2017. aug. 31. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
53%
Nem tapasztalna változást, Magyarországon nem változik semmi. ☺
2017. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Sokan éltünk már akkor. Azt hittük, hogy jobb lesz, de azt nem, hogy tönkre megy az ország.
2017. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Megzavarodna. Hirtelen nem tudná, hogy előre, vagy hátrafelé utazott az időben.
2017. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
55%
Le lehet pontozni, de attól még igazam lesz. #első
2017. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

20 voltam akkor tele tervekkel vágyakkal.Azt hittem akkor és a politikai azt üzente ,hogy gyorsan rendbe jön az ország és gyorsan felzárkózunk a nyugathoz.

A valóság:nagyon nehéz évtized volt a 90-es évek!Lassan állt talpra az ország.Szétszakadt a társadalom,sokan elszegényedtek,ugyanakkor volt aki mesésen meggazdagodott.

Ma reálértéken kb.annyit ér a fizetésem ,mint 1990-ben,talán agy picit jobb,de nem sokkal.Technikai fejlődés hatalmas volt az elmúlt 27 évben.

2017. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
1990-ben arról lehetett sokat hallani, hogy 2000-ben milyen jól fogunk élni! 2017 van egyre nehezebb... Bár lassan kimutatja a "foga fehérjét" a Földi társadalom a mértéktelenséggel, kivagyisággal!!
2017. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%
1990 nem a kőkorszakban volt, magam is éltem akkor fiatal felnőttként, és most sem vagyok még matuzsálem.:-) Az értelmes, céltudatos emberek számára milliószor több lehetőség van most, mint akkor volt, rengeteget fejlődött az infrastruktúra, minden tekintetben. 1990-ben Budapesten éltem, az a rész pl. még gettó volt a "nyóckerben", ahol laktam, most már hál'istennek alig maradt belőle valami, folyamatosan újítják fel az épületeket, konszolidált lakóövezet lett belőle. Akkoriban 4 óra volt az út hazáig, most 2 óra 20 perc, kényelmesen, kocsival végig autópályán, vagy légkondis, wifis intercityn. Itt voltak még a szovjet katonák, beidegződött az emberekbe, hogy csak óvatosan cselekedjünk, mert ki tudja még, mi lesz...tulajdonképpen amikor ilyen baromságokat olvasok, hogy "tönkrement az ország", "sokkal jobb, könnyebb volt régen", próbálom azt a jó oldalt nézni, hogy a mai huszonéveseknek hál'istennek gőzük nincs arról, milyen volt valójában a szocializmus.
2017. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Én még csak 3 éves voltam 90-ben. Szerintem annyi változott, hogy a régi Ladák, Wartburgok lecserélődtek Suzukikra és Opelekre, az emberek egy része nagyon meggazdagodott, míg egy mások réteg eléggé lecsúszott. 27 év alatt a cigányság a duplájára nőtt, de mivel sokan kivándoroltak az országból, most még többnek tűnnek. A kerítés a nyugati határról átkerült az ország déli oldalára.
2017. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

Jólét terén többet várt volna.


A technika és infrastruktúra viszont rengeteget fejlődött azóta, illetve az hogy szabadon utazhatunk.

Végig autópályán pár óra alatt az olasz tengerparton vagy, ahol csinálsz egy tizenvalahány megapixeles selfiet, és mobilnettel feltöltöd a barátaidnak? Ne viccelj, ez elképzelhetetlen lenne 1990-ben...

2017. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
A szelfizésre és annak megosztására aztán baromira nagy szükség van
2017. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!