Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseknek nem gyanús,...

A fideszeseknek nem gyanús, hogy a Fidesz kormányát csak az ő táboruk nem találja elfogadhatatlannak? Ilyen azelőtt nem volt, hogy senki de senki nem osztozik egy másik szavazótábor véleményével.

Figyelt kérdés
2017. aug. 12. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Miről beszélsz? A magyar politika mindig is arról szólt, hogy ha a kormány "A"-t mond, akkor az ellenzék "B"-t.


Most, hogy a baloldal folyamatos magyarellenessége oda vezetett (a Fidesz 2/3 csak nekik köszönhető!), hogy még évtizedekig nem kerülhetnek a hatalom közelébe, megy a sipákolás, hogy "diktatúra", stb, mert mást nem is tudnak tenni, ahhoz kevesek, hogy az eddigi seggnyaló politikájukon változtassanak.


Egyébként meg a Fidesz és a Jobbik elképzelései/véleményei között vannak átfedések, hiszen a Fidesz számos jobbikos ötletet valósított meg a sajátjaként.


Az a jelenség, amiről írtál, egy létező jelenség és csak egy valamit bizonyít: a magyar politikai palettán csak 3 komolyan vehető párt van, ebből a Fidesz már bizonyította, hogy mihez kezdenek a hatalommal (ezért őket kizárnám), a másik kettő meg az LMP és a Jobbik. Az összes többi sipákoló komcsi/liberális utódpártnak pedig ott lenne a helye ahol a Fidesznek: a történelem szemetesdombján.

2017. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
#1: Feltehetőleg arról beszél a kérdező, hogy a rendszerváltástól 2010-ig, mindig többpárti kormány volt. Tehát ilyen értelemben igaz, hogy most van egy kormányzó párt és mindenki más ellene.
2017. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És ebben mi a gyanús és a baj?

MSZP kormány alatt csak a saját táboruk nem tartotta őket elfogadhatatlannak. Ugyanígy az MDF is így volt régen és az SZDSZ is. A magyar politika mindig is olyan volt hogy az egyik oldal A-t mond, másik pedig B-t, és a végén egyiknek sincs igaza.

2017. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most is többpárti kormány van, ha nem tűnt volna fel.:-)
2017. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is bizonyíték arra amit mondok, hogy a Fidesz is úgy intézte a választási törvényt, hogy a többi párt tulajdonképpen ott se legyen, hisz tudja, hogy a rendszerváltás óta példátlan módon egypártként csak így tud kormányozni. Hiába kapott szavazatokat nézve csak 44%-ot, ha az a parlamentben a választási törvénynek köszönhetően 65%-ot jelent. Ergo egypártrrndszerben tud dönteni és kormányozni.


Tehát a Fidesz is tudja hogy ez így van. Csak persze a híveknek nem ezt kommunikálja. Hogy nézne az ki, hogy annyira elutasítottak vagyunk, hogy csak akkor tudunk kormányozni, ha a többi szavazó által parlamentbe juttatott pártot kizárjuk a kormányzásból.

2017. aug. 12. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismétlem: többpárti kormány van. A választási rendszer pedig olyan, hogy pl. 1994-ben az MSZP a listás szavazatok mindössze 33%-ával kapta meg a mandátumok 54%-át.:-)
2017. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pro Patria ***** válasza:

[link]


Erről a tanulmányról írta valaki egy másik fórumon:


- 45% stabilitást szeretne, 50% változást (16. oldal)

Ebből az 50%-nyi változást akaróból 23% szerint elég lenne a kormányon belül változtatni, 39% akar ellenzéki kormányt, 38% ezen túlmutató változást.


Ergo 45%+0.5*23%=56,5% szerint maradhat a kormány, legfeljebb itt-ott alakítsanak rajta.

2017. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor úgy mondom elméleti többpártrendszer van, de gyakorlatilag egypártrendszer. A többi beszavazott párt semmiben nem befolyásolja az ország életét, hiába képviselik a nagyobbik részét a szavazóknak a Fidesz szavazóihoz mérten.

Egyedül a 2/3-ot van lehetőségük akadályozni, de minek? Hisz ekkor a Fidesz átkomponálja az akaratát nem 2/3-os törvényre és máris megszavazza magának. És hol marad a demokrácia, ami a szavazók által beválasztottak együttes döntésein alapszik? Annak nem csak a választás napján kell működnie, hanem az azt követő 4 évben is a parlamenti munka során. Na ennek tesz keresztbe a választási törvény, a szavazás lezárulásával felfüggeszti a demokráciát is.Én így értettem.

2017. aug. 13. 09:15
 9/10 Pro Patria ***** válasza:

Mikor volt ellenzéki részvétel a törvénykezésben? Még akkor sem, amikor az MSZP a koalíciós szakadás után, 2009-től kisebbségben(!) kormányzott. Ne csinálj úgy, mintha most valamiben más lenne, diktatúrázva, ne erősítsd ezt a képet.


Nem volt még olyan kormány Magyarország moderkorni történelmében, amire a szavazásra jogosultakból 50%÷1 fő szavazott. Soha.

A Fidesz-KDNP-re egymagában annyian szavaztak a legutóbbi, 2014-es választásokon (2.264.780 fő), mint az utána következő két legnagyobb politikai tényezőre, a teljes baloldalra (MSZP-DK-PM-MLP - 1.290.806 fő), és a Jobbikra (1.290.806 fő) együttvéve.

2017. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha működne a demokrácia, nem lenne ennyire "illiberális":D, akkor a szavazatok alapján a Jobbik és a többiek együtt tudnának érvényesen egyöntetűen szavazni a Fidesz ellenében is. Így most őszintén minek ül bent a többi párt? Tudja valaki miért adnak nekik egyáltalán szavazó gombot? Az egész egy komédia.
2017. aug. 13. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!