Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország azért nem elég...

Magyarország azért nem elég jó hely, mert nem ment nálunk végbe a polgárosodás?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy teljesen hiányzik nálunk a kulturált, polgári réteg. Van valami csírája az egésznek, mert azért nem azt mondom, hogy abszolút nincs, de rettenetesen minimális, messze van a nyugati világ szintjétől.

Szerény véleményem szerint, ez az origója a problémáink legnagyobb részének.

Ki, mit gondol erről?



2017. aug. 11. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Összekevered a társadalmakat. Ausztriában volt az, hogy a polgári réteg erősödött meg már nagyon régen, a háborúk előtt is. Mo.-n már akkor is gyenge volt, de a szovjet megszállást követően mesterségesen is kiirtották ezt a réteget. Lumpen proletárok és földtúró parasztok éltek, nem polgári társadalom. Nem véletlenül hívják Budapestet a "magyarok vízfejű fővárosának, panelproliknak" meg stb. Bécs pedig a polgári jólét városa.
2017. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1


De látod, pont erről a jelenségről beszélek!

Nem ez a magyarországi rossz helyzet gyökere?

2017. aug. 11. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

A háború utáni államosításoktól kezdődően létrehozták a nincstelen munkavállalókat. Akinek önálló megélhetése volt, annak termelőeszközei mentek a nagy közösbe, a régi tulaj meg jobbik esetben alkalmazott lett szintén a nagy közösben.

A rendszerváltás sem hozott változást olyan értelemben hogy a nagy állami tőkekoncentráció helyébe szintén egy koncentrált tőke került, csak most milliárdosok kezében. De az eredmény ugyanaz.

Például a tévében számtalanszor megjegyzik külföldi üzletemberek és mezőgazdasági vállalkozók azt ami az én szemem is szúrja, hogy nálunk Magyarországon nagyüzemek és több száz hektáron gazdálkodó nagyüzemi mezőgazdasági termelők vannak. Míg a fejlettebb országokban az ellenkezője figyelhető meg. Például az hogy a föld apró parcellákra van osztva és sokan élnek belőle, nem csak néhány milliárdos. Vagyis a tőke jobban eloszlik a polgárok közt.

Önállóság és szabadság nélkül meg nem lehet polgárokról beszélni. Hanem csak rosszul fizetett bérből és fizetésből élőkről.

Belinkelek egy videót ami a tömeg vs. egyén ellentétes tulajdonságairól szól. Bár a szöveget kísérő rajzfilm furcsasága miatt korhatárhoz kötött, de a szövegét bárki meghallgathatja:

A tömeg uralmának kora

https://www.youtube.com/watch?v=5cbjsgnA8YA

2017. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sulek Péter ***** válasza:

Én egyet értek a kérdéssel. Sokban befolyásolta a mai helyzetet.

hiányzik a normális polgárság a közép réteg. Emiatt szétcsúszott az olló, Nagyon gazdagok és nagyon szegények.

2017. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem csupán az a baj, hogy nagyon gazdagok és nagyon szegények vannak. Hanem főleg az, hogy mindkét réteg - a gazdag és a szegény is - nagyrészt öntelt, bunkó, sutyerák prolikból áll.


Már elnézést, de én ezt látom.

2017. aug. 11. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Az kétségtelen, hogy a lefelé szintező szocializmusban nem volt kifejezetten előny a kulturált polgári réteghez tartozni, ezt megtapasztaltam.:-) Elég egyenetlen az eloszlás az országban, nagyrészt a Dunántúlra, a főváros budai kerületeire és az agglomeráció egy részére koncentrálódik, ill. keleten néhány városra. A rendszerváltás óta eltelt egy emberöltő, elindult egy nagyon pozitív folyamat ezen a téren, a magam részéről már most sem érzékelek akkora szakadékot a nyugati országokhoz képest. Szerintem néhány nemzedék múlva ez is nagyrészt el fog tűnni.
2017. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rosszul látod. Ez egy jó közhely, de nem tudod megmondani mit takar a valóságos cselekvésekből.

Azért rossz hely, mert rossz a gazdaság. Azért rossz, mert a vezetés célja nem annak jobbá tétele, hanem a hatalmának növelése, így a gazdaság tönkretétele. Azért teheti ezt a vezetés, mert rossz az oktatás, az emberek nem látják át a saját érdekeiket. Az egész azért van így, mert a rendszerváltáskor a társadalom azt hitte, a jólét = kapitalizmus, de fogalma sem volt, mit jelent ez, mit és hogyan kell csinálni. A vezetés ezért gyorsan akart kapitalizmust, de ők se ismerték a működését, sőt, az emberi tulajdonságokat se. Így nem tudták, ha szabad a préda (hogy minél gyorsabban legyen kapitalista tőkés réteg), akkor ott mindig a link, mohó gazemberek kerülnek előtérbe. Így is történt, jó részük ma is ott van,csak csöndben.


Ahhoz, hogy egy hely jó legyen, egy bonyolult társadalmi fejlődésnek kell megvalósulnia, és ezt mindig az ambiciózus emberek csinálják, mégpedig megvezetéssel. A kérdés tehát mindig az, mennyire okosan vannak az emberek felvilágosítva a történésekről. Nálunk semennyire.

2017. aug. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább a rendszerváltás. Nem volt igazból rendszerváltás, az a baj.
2017. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudatlanok, műveletlenek a magyarok, kevés kivétellel. Ezzel élnek vissza ezek a aljas politikusok! Azért mégis van egy örömhír: ki, mint vet, úgy arat!! Ez az örök igazság mindenkire érvényes.
2017. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!