Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire silány állapot...

Tényleg ennyire silány állapotban van a magyar egészségügy?

Figyelt kérdés

[link]


A vajas felvágottas kenyér nem is annyira undorító.



2017. aug. 9. 10:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

'Az a helyzet hogy ezek még nem is olyan gáz kaják ahhoz képest amit nekem adtak.'


Na mesélj csak, miféle finom menüt osztottak neked :)

Hadd legyen elrettentő példánk.

2017. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Soha nem volt a kórházakban ennél különb kaja."

No, ez így, ebben a formában nem igaz. 30 éve gondnok voltam egy kórházban. Az intézménynek saját kertészete, hizlaldája, saját péksége volt. Utóbbiban olyan legendásan jó kenyeret sütöttek, akinek csak volt egy icipici hátszele, az mind a kórházba jött megvenni.

Ebédre kétféle menü volt, és reggelinél, vacsoránál is többféle péksüteményből, vagy felvágottból lehetett válogatni, ha jóban volt a beteg a személyzettel.

Mára sajnos a börtönökben különb koszt van, mint a kórházakban.

2017. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Nekem a gyerekosztályon rendbe volt a kaja, de szerintem akinek egy kis esze van, és nem olyan kivizsgálason tartózkodik, az hozat be a szeretteivel kaját. Ennyi az egész. Szerintem ez a kaja ügy még mindig jobb, mintha százezreket kéne fizetni egy vakbélműtétért, mint mondjuk az USA-ban. Csak mi magyarok mikor tudtuk értékelni azt, amink van? :D
2017. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Hát, én sajnos az utóbbi években, többször voltam kórházban és attól tartok, ige. És még csak nem is a koszttal van a legnagyobb baj...
2017. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

En mar kozel 10 eve kulfoldon elek, de otthon egy kozetkeztetesi cegnel dolgoztam, ahol tobbek kozott az egyik budapesti korhaznak is foztunk.A rendelkezesunkre allo norma (az osszeg, amibol ki kellett hozni egy adag etelt)olyan alacsony volt, hogy pl a reggeli normajat 3 dl tej mar el is vitte.Es akkor meg kellett pl kakao,cukor,peksutemeny, vaj stb.Az ilyen tejes-kakaos-kaves napokon a megengedett norma duplajat is elkoltottuk amit aztan a kovetkezo napon valami olcso tea-majkremes kenyer-komboval kellett kompenzalni.Az ebed normajat mar 5 dkg hus is majdnem elhasznalta es akkor a koret, leves,savanyu vagy gyumolcs meg sehol sem volt (kotelezo volt 3 fogasos ebedet adni).Nalunk a menut a korhaz dietetikusa allitotta ossze, volt legalabb 12 fele dietas menu (cukros,epes,majas,veses,stb)Egy epe dietasnak pl tej nelkul kellett a spenotot elkesziteni.Szerintetek mennyire volt eheto az a kaja?Es egy csomo beteg nem is tudta, hogy ot a korhaz berakta valamilyen dietaba.Pl otthon elvolt maganak a neni vagy bacsi normal kajan, majd korhazba kerult,ahol a vervetel es egyeb vizsgalatok utan mondjuk megallapitottak hogy a fo bajan kivul,amivel bekerult,meg a vernyomasa is magas.Rogton beraktak soszegeny dietaba.Aztan ment a panaszkodas, hogy milyen sotlanul fozunk.Szoval a korhazi kaja nem azert szar, mert a szakacsok nem tudnak fozni, hanem mert penz nelkul nem lehet csodakat tenni.Az illetekesek felelossege lenne az alapszinvonal biztositasa.De nem baj, tele van az orszag stadionokkal, majd mentek sportolni,akkor egeszsegesek lesztek,es nem kerultok korhazba.Na jo, csak vicceltem.

Itt nalunk,reggel jon a nover,hozza az etlapot.Ket fajta menubol lehet ebedet valasztani,mindketto jokora adag hus,koret,ami mindig sok zoldseget is tartalmaz,desszert es gyumolcs.Delben pedig gusztusos talcan beviszik neked a szobadba.Pedig nalunk is szarban van az egeszsegugy.

2018. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!