Mivel általánosságban két nagy párt szokott lenni a politikai porondokon, és itt már más a helyzet melyik kettő lehet a következő?
Usa Republikánus és Demokrata
UK Konzervatív Párt Munkáspárt
Németo. CDU SPD (általában)
Tehát mindenhol kicsit kulturális dolog a két nagy párt, egy nagy bal és egy nagy jobboldali valóság. Magyarországon is gyorsan kialakult ez a rivalizálás, Fideszre és MSZP-re, de szerény véleményem szerint itt egy furcsa dolog történt. A két nagy párt közül az egyik ezt megnyerte. A Fidesz. Maradt egy légüres baloldali tér és egy párt sem tud belehelyeződni.
Kérdések:
Szerintetek ez negatívum vagy pozitívum? Mármint ez az általános felállás. Szerintetek egy kulturális dolog ez, vagy baj mert kissebb kezdemények nem tudnak feljönni?(szerintem kicsit)
Mi lett volna ha az MDF és az SZDSZ marad vagy alakul ki a két nagy pártnak?
Beléphet a baloldali pártok közül jelen valamelyik ebbe a térbe? Vagy újnak kell alakulnia?
És ha ez elmúlt, mert az is látszik hogy a Fidesz ezután nem marad egy kulturális dolog, melyik két párt fogja ezt a két nagyot alkotni? Vagy milyen két párt? Úgy minden jellemzővel együtt.
Szerintem eleve ez a kétpólusú gondolkodás negatívum. Miért csak a nagy baloldali meg a nagy jobboldali pártra lehetne szavazni? A kis pártoknak sokszor jobb ötleteik vannak mint a nagyoknak, csak nem jutnak el nagy tömegekhez. LMP-nek is vannak jó ötleteik, de hiába van bent a parlamentben a maga 5%-ával kitörölheti. Fel tudnál sorolni 5 LMP-s javaslatot most fejből? Az emberek 99%-a nem.
Persze az se jó, ha 7-8 párt van bent a parlamentben és a kormánypárt se rendelkezik többséggel, mert akkor viszont nem lehet irányítani. De ez a két pólusú gondolkodás egyértelműen negatívum. Emiatt hiszik nálunk is azt az emberek, hogy nem lehet leváltani a Fideszt, emiatt hiszik hogy nincs alternatíva.
A "kétpártrendszer" a területi alapú szavazás eredménye. Az embereknek muszáj tömörülnie, különben a szavazatuk elveszik. Szerintem ez egy elég rossz rendszer. A jó rendszer az, hogy csak listás választás van. Általában egyik pártnak se lesz 50%-a, ezért koalíciós kormányzás szükséges. Ez a rendszer nem az embereket kényszeríti kompromisszumokra, hanem a pártokat. És ha szükség van koalícióra, az csökkenti a politika kiélezettségét, és egyik párt se viselkedhet teljesen vállalhatatlanul, ha egyszer majd koalíciós partnereket kell keresnie.
"Persze az se jó, ha 7-8 párt van bent a parlamentben és a kormánypárt se rendelkezik többséggel, mert akkor viszont nem lehet irányítani."
Ez egy istentelenül hatalmas baromság. A Fidesz meg hasonló elmebeteg hatalommániás gyökerek találták ki és terjesztik. "Ha kompromisszumokat kell kötni, akkor nem lehet irányítani". Ez egy mániákus őrült agyának a szüleménye és semmilyen köze nincs a valósághoz. Az egyik legkárosabb ötlet a magyar politikában. Bocsánat, kicsit felhúztam magamat. Hollandiában a legnépszerűbb pártnak 21%-a van. 33 helyük van a 150-ből. És mégse fulladt anarchiába az ország. Koalíció, kompromisszumok. Obama 6 évig kormányzott úgy, hogy Republikánus volt a Szenátus és a döntései felét visszadobták. Mégis valahogy kormányzott. Ez a politika. Magyarországon meg az a politika, hogy egy hasonlóan népszerű pártnak alkotmányozó hatalma van egymagában. És az emberek azt hiszik, hogy ha egy univerzálisan gyűlölt párt nem kap abszolút teljhatalmat, akkor jön az anarchia. Mindenki maradjon abban a paradigmában, hogy a Fidesz teljhatalom és az MSZP teljhatalom között lehet csakis választani. A világ egyik legnagyobb baromsága.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!