Nálunk miért nem voltak vevők soha az új dolgokra, miért nem lett nálunk sikeres senki?
Galamb József - ő tervezte a világ első autóját, a Ford T modellt.
Goldmark Péter Károly - színes tévé feltalálója.
Gábor Dénes - hologram.
Mihályi József - félautomata fényképezőgép.
Bíró János - golyóstoll, automata sebességváltó, golyós dezodor és még sok minden más.
Estig lehetne sorolni a fontosabbnál fontosabb találmányokat, melyeket magyarok találtak fel. A közös dolog bennük: egyiket sem itthon ( kivéve Bíró János, ő néhány találmányát Magyarországon találta fel, illetve van amit itt kezdett el tervezni ). Itthon egyszerűen nem volt rá kereslet, nem volt hozzá forrás és támogatás, ezért kimentek külföldre, ahol felismerték a tehetségüket, elismerték őket és sikeresek lettek. És ez a mai napig így van, ha valakinek van valami jó ötlete, 10/9 ember külföldön valósítja meg, mert ott van rá kereslet.
De miért? Magyarországon miért nem vevők az új dolgokra?
Mi lenne ha elolvasnád az élet történetüket? Az általad említett személyek közül többen politikai okból távoztak. Mások szerencsét próbálni, úgyhogy biztos munkájuk lett volna itt is.
Amúgy jól mondtad az ország lakosság számát tekintve egyáltalán nem nagy piac. Az sem mindegy, hogy találkozhatsz és dolgozhatsz együtt más neves tudósokkal. Ezen felül egy olyan korról beszélsz, ahol egyáltalán nem volt nagy szó kivándorolni. Eléggé sokan próbáltak szerencsét a amerikai kontinensen a XIX. század végén, XX. század elején.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!