Mikor lesz 1 forint az euró?
"Nekem senki ne magyarázza, hogy ez így jó! ..."
Látod, ez a baj, hogy buta vagy, és nem is akarsz kevésbé buta lenni.
Most mi a probléma? A devizák közti árfolyam relatív. Igen, Európa többi részén "erősebb" devizák vannak, ez annyit jelent, hogy ott kisebb számokban szeretnek fizetni. Ők cserébe váltópénzzel is rendelkeznek, mi meg nem, sőt, az 1 és 2 forintosokat a készpénzforgalomból ki is vonták!
Most szerinted mi a különbség 1 forint és 1 eurócent között? Azok már kifejezetten összemérhetők.
"Európa minden államának erősebb a fizetőeszköze a miénknél"
Egy egysége többet ér. De ez nem mutatja meg azt, hogy az adott országban jobban vagy rosszabbul élnek. Egy éles példa: 1 ukrán hrivnya kb 4 japán jen (a te szavaiddal élve az ukrán hrivnya erősebb). Jobban élnek az ukránok, mint a japánok???
Másik kérdés: attól, hogy holnap minden egyes forintból levágnak a végéből két nullát (értsd: a fizetésedből is), máris "csak" 3 új forint lesz 1 euró. Jobban fogsz élni? Boldogabb leszel? Ha holnap bevezetik az eurót, a fizetésedet átszámolják forintról euróra a 310Ft-os árfolyammal, akkor te holnapután már kőgazdag leszel?
"Nekem senki ne magyarázza, hogy ez így jó!"
Ez nem jó és rossz kérdése.
"Az angol font még az eurónál is erősebb, de nézhetjük a svájci frankot, vagy a visegrádi országokat..lengyel, cseh fizetőeszköz etc"
Tehát akkor a szlovákok - ahol euró van - jobban élnek, mint a svájciak? Vagy az egész Euró zóna jobban él, mint az USA? Valamint a elgerősebb, legrendezettebb ország Kuvait? Szerinted erős lenne attól a forint, amit az előbb is írtam, hogy ha például levágnánk két nullát a végéből?
Tévedsz kérdező. Amikor az olaszoknál még lira volt, kb. 100 lirát ért egy forint. De nekik mégse volt gondjuk se rendezettséggel, se gazdasággal, se egyébbel. Na jó, a maffiával. De az ma is van.
A fizetőeszközök hagyományokon alapulnak. Egyébként 1946-ban, a forint bevezetésekor, a te fogalmaid szerint az egyik legerősebb deviza volt Európában. 1946-ban még deviza volt. Aztán a gazdaság elfuserálásával arányban egyre rosszabb lett, ma itt tartunk. A fizetőeszköz helyzetét a gazdaság határozza meg, nem fordítva. Ezt még Matolcsy is tudja.
"Egyébként van szignifikáns összefüggés a jólét és az erős fizetőeszköz között."
A forint nem attól lesz erős, hogy 1 eurón váltják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!