Le lehet váltani egyáltalán a Fideszt és az általuk képviselt mentalitást?
És ha leváltják, mi rá a garancia, hogy nem ugyanolyan pártot választanak meg az ország élére?
Hiszen a magyar embereknek nagy átlagban megfelel a Fidesz, hiszen hasonló elveket vallanak. Hiába nem szavaznak rájuk, akkor is sok ember mentalitása közel áll az övékhez. Én legalábbis sok ilyet ismerek a környezetemben.
Meggyőződésem, hogy utánuk is éppen ilyen párt következne, mint ők. Legvalószínűbb, hogy a Jobbik, ami most próbál felvenni egy álcát, hogy mennyire demokráciapárti, de ha kormányra kerülnének, akkor pont olyanok lennének, mint a mostaniak. És ha belegondoltok, akkor a Fidesz+Jobbik jelenleg a parlamenti helyek 86%-át birtokolják, tehát a magyar embereknél nagyon nyerő ez a horthysta-kádárista mixideológia.
Lesz itt még jóléti állam a jövőben, vagy marad minden a régiben?
"Lesz itt még jóléti állam a jövőben, vagy marad minden a régiben?"
Ha a tisztességes ember lesz az úr ebben az országban akkor jóléti állammá is válunk. Ellenkező esetben csinálhatunk bármit, csak balkán leszünk. Kormányváltás sem hoz eredményt mert a tolvajok vagyona továbbra is megmarad és élősködhetnek meg uralkodhatnak a tisztességeseken. A külföldre távozó honfitársaink látták a jó megoldást.
Nem pártolom Kádárt, hisz a saját szüleim földjeit is államosították és tönkrementek a TSZ rabszolgamunkájában. Mégis azt mondom hogy a jelenlegi gengsztervilág Kádár feltámadását érdemelné. Méghozzá azt az időket amikor a közpénzt lenyúlók és abból gazdagodók vagyonát nem csak elkobozza hanem ki is végzi őket. Mert szép szóból nem ért a gazember. Mondhatod nekik hogy méltóztassanak ne lopni, és szíveskedjenek visszaadni azt ami az államé és az adófizetőké. Egyik fülükön be, a másikon ki.
#1
A magyar ember lenézi a tisztességes, becsületes embert és a gengszterkedést tartja etalonnak, ahogy te is írtad.
Ez a legnagyobb probléma. Keleti mentalitással nem lehet nyugati jólétet elérni.
2:
Pontosan azért kádáristák, mert a fizetésekről is olyan elképzelésük van, hogy bürokratikus módszerekkel lehet javítani, és még véletlenül sem az oktatásunk, versenyképességünk javításával. A piaci versenyről meg a multikról is osztják a kádárista Fidesz álláspontját. Nemzeti ügyekben is pontosan olyan árulók és kirekesztők.
Változás pedig pontosan akkor lesz, ha a kádárista mentalitás kihal.
#2
Nézz már utána, hogy a Jobbik miket nyilatkozik. Lényegében ugyanazokat a kommunista gazdaságpolitikai elképzeléseket hangoztatják már 2006 óta, amióta komolyabban megjelentek a magyar politikai életben.
Emellé még jön náluk egy horthysta attitűd, miközben Horthy már a saját korában is elmaradottnak számított a félfeudális világképével.
Nem mellesleg, ha a Fidesz bukna, akkor az egész holdudvaruk úgy menekülne át a Jobbikhoz, mint a patkányok az egyik süllyedő hajóról a másikra. Az ország lakossága is pont ugyanolyan lenne, mint jelenleg, ugyanaz a mentalitású közeg.
Minden jel arra utal, hogy a Jobbik is csak olyan lenne. Persze lehet hinni optimista, mesés elképzelésekben, mint sokan tették 2010-ben, csak hát ez eléggé csalóka ábránd. Lehet kapaszkodni a 10%-os reményben, csak hát a 90% beteljesülése az sokkal valószínűbb.
Az MSZP-ről már bebizonyosodott ,hogy ugyanazt a mentalitást képviseli, mint a fidesz, közös megegyezés köztük, hogy egymás oligarcháit és bűnözőit nem számoltatják el.
A Jobbikról viszont ezt még nem lehet tudni, mert még nem voltak kormányon.
Az MSZP az egyetlen, akikről biztosan lehet tudni, hogy ugyanazt a mentalitás képviselik.
8:
A Fideszről is 2006-2010 körül derült ki, hogy milyen kormanyzást képzelnek el, ha hatalomba jutnak. Lásd pl. hülyenépszavazás, vagy az egészségügytől alkotott állaspontjuk, különös tekintetettel a patikaliberalizációra és az egészségügyi magánpénztárakra vonatkozó álláspontjukra gondolok. De már akkor is ment a mocskos multizás, a bankárkormanyozás, stb., stb. Amikor hatalomra jutottak, pontosan abba az irányba mentek, mint ami sejthető volt, szélsőbalra. Namost a Jobbik is hasonló álláspontot képvisel ugyanezen kérdésekben. Akkor ha hatalomra jutnának, hirtelen elfelejtenék a kádárista álláspontot, amit ellenzékben képviseltek? Ugyanez nemzeti kérdésekben, a Fidesz szereti megmondano ki a magyar, nos a Jobbikra pontosan ugyanez a jellemző.
2010-ben voltak értelmiségiek, akil a Fideszre szavaztak, azért mert úgy gondolták, hogy amit ellenzékben nyomnak, az csak kampány a tömegek felé, és egyébként 2/3-al ésszerű, jobboldali gazdaságpolitikát fognak folytatni, akkor is, ha rövidtávon sokaknak fájhat. Aztán jött a kijózanodás, ment a kádárizmus kormányban is. Miért kellene ugyanerre számítani a Jobbik esetében? Ott van a Momentum, náluk a kádárizmus látszata sincs, fiatalok, már a rendszerváltás után nőttek fel, már nincsenek bennük a régi beidegződések, a Fidesszel, Jobbikkal szemben nem magyarság mérő, hanem összefogó nemzetpolitikát akarnak, és gazdasági kérdésekben is inkább jobbos, mint balos álláspontot képviselnek. A Fideszt, a Jobbikot és az MSZP-t (DK-t is) pedig oda kellene dobni, ahová valók, a történelem szemétdombjara.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!