Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak a balatoni...

Miért csodálkoznak a balatoni vállalkozók, hogy munkaerőhiány van a Balatonon?

Figyelt kérdés

Nincs az a pénz, amiért én például a Balatonon heti 7 nap 14-16 órás műszakban dolgoznék 120 ezer bruttóért, amiből még persze levonják a lakhatást is. Persze ilyenkor megy a sajnáltatás és sírás, hogy micsoda szemetek az emberek, hogy ennyiért senki sem dolgozik a Balatonon szezonmunka miatt.

[link]



2017. máj. 21. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem csodálkoznak. Mindenhol a világon munkaerőhiány van és ezt ők is tudják.
2017. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, nekem tavaly 4 ismerősömet is átverték a balatonon. Mondogatták neki, hogy ilyen magas bérek, meg hogy ingyen szállás + kaja, és volt aki a stabil állását is felmondta ezért. Aztán jött a hidegzuhany, amikor 5 nap 16 órás munkáért odaadtak nekik 4 ezer forintot, meg kiderült, hogy még sincs ingyen a szállás, meg felszámoltak neki minden költséget, mert örüljön, hogy ott lehet, és csodálkoztak, hogy ez nem tetszett nekik, és elborult az agyuk és elmentek.

És ezek után még a főnök mondta, hogy milyen hálátlan disznók a mai fiatalok, a mai munkaerő.

2017. máj. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem másfél napra fizettek 8 ezret mert otthagytam velem ne beszéljen senki úgy mint egy kutyával
2017. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Mert megrekedtek a "főnöknek bmw-vel kell járnia, a dolgozó szemét meg kiszúrjuk aprópénzzel és akkor még örüljön" korszakban.
2017. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

#4


Dehogy van bmw-je a főnöknek, alig tudják kitermelni a balatonnál a bérleti díjat annyira szarban van most. Sokan még mindig azt hiszik, hogy az milyen felkapott hely, még a németek is ide járnak nyaralni, holott az egész romokban hever már lassan. Német már alig jár oda, azoknak is a legalja, a magyarok is rájöttek arra, hogy ennyi pénzből már egy egzotikus nyaralást is ki lehet hozni, amivel facebook-on eldicsekedhetnek az ismerősöknek, hogy ők mekkora királyok, ide meg oda eljutottak. Egy balatoni nyaralás az meg már nem egy presztízs, arra nem irigykedik senki. A mai világban meg már fontosabb az élmény mások orra alá dörgölése mint maga az élmény. Szóval a balatonon a főnök egy régi suzukival jár inkább.. és tényleg csak 120k-t tud fizetni egy alkalmazottnak, mert olyan szar a forgalma már a helynek.

2017. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Hán mer Viktor Viktor Urunk kitalálta nagy bölcsességében csodálatos, munkaalapú társadalmát, csak éppen azzal nem számolt, hogy a lakosságnak nemigen fog tetszeni a kínai bérrabszolga lét. :D

Oszt most meg les a hű nemességével együtt, hogy a sok jobbágynak mi baja van, miért nem akarják betölteni a Nagy Tervben nekik kijelölt részt.

Nem is tudom... biztos büdös lipcsik, oszt nem akanak daugozni!!! Igen, ez lehet a megoldás!!! :D

2017. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Így múlik el GroßHángöri meg a Fidesz dicsősége.

Nem sajnálom egyiket sem.

2017. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Ja,hogy nem megy oda senki?:)

Hát az ki hibája?


Valamivel talán elő kellene rukkolni nem csak várni a semmiért a forgalmat...

Ha nem megy,akkor nem kell vállalkozni.

2017. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Látom már megint nem voltál a dilidokinál! :P
2017. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tuske698 válasza:
lassan hogy 4 éve költöztem egy kis faluba a balaton mellé ,a szakmám szakács,egy olyan helyre mentem dolgozni az étterem egész évben nyitva van,azt igérte állandora kellek ledolgoztam szezont szabadnapot nem adott,a napi dijjam 5000 ft volt az sem tetszett neki,hogy nem akarok ott lakni mert nem tudja a lakhatást leszámolni a fizetésemböl borravalobol a pincérek sem láttak semmit,nem kaptak szakácsnak jelentkeztem nem fözhettem nem engedte,mert,a csakádtagjai fozhettek,vagy a barátai.Ezért az 5000 ft napidijjért a következöket kellet elvégeznem fekete és fehérmosogato ezt egyszerre ezenkivül elökészülés a fözéshez nap végén felmosás reggel 1/2 7 már bent voltam reggel 1 orakor végeztem mindennap. Az étel amit ehettünk pocsék volt, ha jött ellenör elöre jelezte telefonon, A legnagyobb melegben a berendelt csirke comb nem volt megfelelöen hütve ezért megromlott éjszaka be kellett áztatni ecetes vizbe ,másnap meg megsütötték és a közeli idösek othona és az iskola kapta meg ebédre. A szakácsok akik neki dolgoztak napi szinten a pia miatt sem tudtak fözni normálisan ,a mai napig is ezek az emberek föznek ott.az ö fizetésük annyi volt az ujj autoja árát más fél honap alatt kereste meg,de nem dolgozott meg érte normálisan.
2019. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!