Létezik, hogy Brüsszel a kormány állításával ellentétben éppen hogy olcsóbb rezsit eszközölne nekünk?
Én nem kételkedtem ebben de ezen a cikken ledöbbentem:
Ha jól értem a fidesz kormány több egyéb huncutság mellett a világpiaci ártól függetlenül magasan tartja az árat!
"a Fidesz az elmúlt három év során nem változtatott az árakon, miközben a nemzetközi olajárak – vagyis az energiaszolgáltatók kiadásai – felükre-harmadukra estek vissza."
Ha Brüsszel meg érvényt szerezne az ő kívánalmainak ezzel kapcsolatban a kormány kénytelen lenne ezt a megkötést is feloldani, az ár azonnal igazodhatna a világpiacihoz, ergo csökkenne. Ezen kívül még sok egyéb nyalánkság amit egyáltalán nem így kommunikál a kormány.
Szerintem a kormány egyszerűen csak kihasználja, hogy nem vagyunk elég tájékozottak nem?
"Ha jól értem a fidesz kormány több egyéb huncutság mellett a világpiaci ártól függetlenül magasan tartja az árat! "
Mondj még egy országot, ahol ha esik az olaj világpiaci ára akkor emelik az üzemanyagok adóterhét így az nem csökken :D
"Brüsszel" annyit akar, hogy a piaci árba ne szóljon bele a kormányunk. Még akkor se, amikor - mint az pl. megtörtént az elmúlt időben - a piaci ár alacsonyabb volt mint a "rezsicsökkentett" ár, azaz nekünk drágább volt. Ennyi. Simán csak annyi az EU igénye felénk, hogy - ha már beléptünk és élvezzük a hasznait - akkor vegyünk részt a piaci árképzésben. Ja és ne hergelje a miniszterelnökünk az embereket fölöslegesen az EU ellen, miközben az csak a jogos játékszabályokat kívánja betartatni (és amúgy eléggé jófej, mert már rég elkaszálhattak volna minket többször).
Ennyi.
Brüsszel nem akar sem nekünk, sem senki másnak olcsó rezsit intézni. Az EU egészen egyszerűen azt várja el tőlünk, hogy az egészséges, szabadpiaci árképzés része legyen az energia ára nálunk is, mivel az egy hatalmas lakossági kiadás, és ha hatóságilag van megszabva az ára, az torzítja a piaci viszonyokat. Az más kérdés, hogy amikor indult a "rezsiharc" akkor az energiahordozók ára elég magas volt ahhoz, hogy a kormány úgy érezze be kell avatkoznia. Jelenleg ugyanakkor annyira alacsonyak az energiahordozók árai, hogy jobban járnánk a piaci árakkal.
Az egyik oldalon jó dolog a hatósági energiaár, hiszen a felhasználók kiadásai hosszútávon is tervezhetők. A rossz oldala az hogy olcsóbb nem lesz, ha esik az olajár a nemzetközi piacokon. Másodlagos hatásai is vannak a hatósági árnak. Pl erősen torzítja az inflációs adatokat, amit egy átlagember nem biztos hogy egyáltalán felfog, de pl amikor ez miatt szinte mérhetetlen volt az infláció, akkor az ahhoz kötött nyugdíjemelés bizony nem volt valami hatalmas.
ma 08:15 és ma 15:32
Pontosan így néz ki a helyzet igen. Csak én a Fidesz ekkora méretű hazugságán döbbentem meg amit még plakátokon is hirdet nekünk közpénzen!!!! Hát milyen kormány ez? És a híveknek ez tényleg belefér, akkor ők is milyen emberek?
# 14/15
Véletlenül se gondold azt, hogy a vitykakormányt védeném, de: azt azért mégsem lehet, hogy ha magasak az energiaárak, akkor legyen egy alacsony hatósági, amikor meg alacsonyak, akkor legyen piaci ár....
Az, hogy milyen álmarketinget építenek a rezsicsökkentés köré, egy teljesen más kérdés. Mert azt ugye már évek óta tudjuk, hogy a jég is azért veri el a termést, mert a brüsszelimigránssoros így akarja. Sajnos egy bizonyos szint alatt ezt még el is hiszik, ez van... Sajnos...
ma 10:26
Értem és egyet is értek, engem kifejezetten a nyílt hazugság része lepett meg ennek, amit egy ország kormánya meg mer egedni itt magának és a hívek meg a nem hívek is, én is többek között sajnos becopják.
Egyébként a személyes véleményem az, hogy a kormány csak ideig-óráig fog ellenkezni az EU-val ebben az ügyben, én valahol a jövőben látok egy érdekes forgatókönyvet, aminek szerény véleményem szerint komoly realitása van.
Legyen a példa a glakossági gázszolgltatás.
A rezsicsökkentés által előírt hatósági gázárak a korábbi, magas világpiaci árak mellett olyan alacsonyak voltak, hogy a piaci szolgáltatók kénytelen-kelletlen átadták a lakossági gázszolgáltatást a 100% állami tulajdonú (tehát nem, vagy csak nagyon-nagyon áttételesen piaci szereplő) Főgáznak.
Nos, ha jelen helyzetben az EU eléri azt, hogy a gázszolgáltatásnak ismét a piaci szereplőkhöz kell kerülnie, akkor simán újra lehet privatizálni a lakossági gázzsolgáltatást, amit nyilván egy "gázszerelő" fog privatizálni, hiszen ki is értene ehhez jobban?
Csak úgy mondom: kevés nagyobb bevételű üzletág létezik ma Magyarországon (már ha van egyáltalán ilyen), mint az energiaszolgáltatás. Itt már nem millárdokról, hanem száz és ezermilliárdokról van szó. Évente....Csak a Főgáz éves árbevétele 573 millió volt 2016-ban. De nem ám Forintban, Euroban....
És akkor még nem beszéltünk az áramszolgáltatásról, vízről, csatornáról, távfűtésről...
Simán zsebre lehet tenni ezt is....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!