Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szélsőjobboldaiak! Magyarnak...

Szélsőjobboldaiak! Magyarnak vagy idegennek érzitek a magyarcigány-zenét?

Figyelt kérdés
Amikor mondjuk kiskocsmában felcsendül egy "Hopp te Zsiga" vagy "Megdöglött a bíró lova" szívmelengetően magyarosnak érzitek, és mondjuk ha külföldön meghallgatnátok, jó emlékek jönnének elő tőle Magyarországról, vagy inkább idegennek érzitek és elönt titeket a cigánygyűlölet tőle?
2010. máj. 16. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Tévhitben élsz. Cigánygyűlölet csak cigánybűnözéskor önti el az embereket, és nem pedig akkor, amikor normális cigányok muzsikáját hallgatják. Integrálódott és nem integrálódott cigányok közt bőven van külömbség.
2010. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Én nem keverem össze a rablógyilkos cigányt a muzsikussal.

A legfőbb probléma a direkt nem dolgozó, segélyért gyerekgyártó, rablógyilkos, útonálló, betörő romákkal van. A maradék 3-4 %-al nincs probléma.

2010. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
ma 13:44: ez mind szép és jó csak a kérdésre nem válaszoltál.
2010. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány szám, amelyeket szívesen hallgatok. Nem azt mondom, hogy éjjel-nappal az megy a hifimen, de ha meghallom, nem futok el sírva. Viszont maga a stílus nem tetszik. Nem azért, mert cigány; a magyar mulatós zenét sem bírom.
2010. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Jól van fogalmazva a kérdés, hogy "magyarcigány zene". Ugyanis a cigányoknak nincs saját zenéje. A roma folklór mindig-mindenhol az adott, a befogadó ország zenéjéből merít, azt „lenyúlja”, majd kissé „elcsicsásítja”, a harsányt felerősíti, alpárivá teszi, oszt jó napot. A spanyol, orosz vagy magyar cigányzene még csak nem is hasonlít egymáshoz. Ezt akkor tisztáztuk, bár ez sem volt kimondva soha.


Hogy a kérdésre válaszoljak, kissé ambivalens érzés tölt el, a daltól függ, h mennyire érzem magaménak.

2010. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem a cigányzenével van bajom, hanem, hogy nem lehet átmenni bizonyos területeken, anélkül, hogy ne kössenek beléd...
2010. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért van az hogy Caramelt vagy Oláh Ibolyát senki sem gyűlöli? Mi lehet ennek az oka(hiszen cigányok)?
2010. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a népzenét, fura hangulatom lesz tőle. Nálam nincs különbség e téren a Hopp te Zsiga és az Akácos út között. A Bangó Margit féle cigányzenéket sosem kötöttem össze a cigánybűnözéssel, nálam ez a két réteg -zenész és segélyes- eleve nem mosódik össze.
2010. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok szélsőjobboldali, csak egy konzervatív jobbik szavazó. De azért válaszolok :D Soha nem csíptem a mulatós zenét, tehát nem foglalkozom vele. Cigány gyűlölet meg nincs bennem.
2010. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A cigányzene valójában színtiszta magyar zene(magyarok szerezték), csak azért nevezik cigány zenének mert cigányok adják elő zömmel.
2010. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!