Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak hogy a főváros...

Mi az oka annak hogy a fővárosban inkább az ellenzék míg a falvakban a Fidesz a népszerű? Illetve Nyugat-Kelet megosztottság is van, nyugaton a Fidesz míg keleten az ellenzék az erősebb picit.

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 06:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Pont hogy a nagy városok vannak meghülyítve a globális média által
2017. máj. 11. 10:13
 12/22 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező jó kérdést tett fel, ha megfigyeljük napjaink választásait akkor láthatjuk hogy nem is annyira az iskolázottság vagy a nem dönt hanem a hovatartozás. Ma már vidék kontra város dönti el a választásokat.


A városokban több médium is megtalálható, az emberek sokkal jobban tudnák tájékozódni. Nagyobb a valószínűsége hogy találkoztak már idegen országból jött bevándorlóval vagy turistával.


Vidéken álltalában egy , maximum 2 lap van és szinte mindig elfogult. A szövegkörnyezet úgy van megirva hogy az irodai dolgozó de az egyszerű cseresznyeszedő is megértse. A kis pártok plakátai el sem jutnak vidékre.


Kelet vs nyugat m.o. : Nyugaton már csak az maradt aki nem vándorolt ki ausztriába vagy német o. Ba. Keleten sok régióban nagy a nyomor, szabolcs szatmárral az élen. Néhány várost leszámítva folyamatosan ürül ki a régió. Ott tartunk hogy csongrádból mennek át az emberek romániába dolgozni és nem fordítva. (Élnek ott rokonok azért tudom) Egy elkeseredett ember akinek nincs vesztenivalója mindig a kormánypárt ellen fog szavazni. Ezzel szemben egy soproni miért szavazna a fidesz ellen ha kijár dolgozni ausztriába ? Neki minden szép és jó.

2017. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Budapesten sok az ertelmisegi, a fiatal, a vallalkozo. Modern, nyitott emberek, akik gondolkodnak, akiket nem lehet olyan konnyen megvezetni. Ezert ott nem nepszeru.


Falvakban sok a tanulatlan paraszt, az idos, a beszukult ember. Oket konnyu megvezetni, ezert ott nepszerubb.

2017. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

> Pont hogy a nagy városok vannak meghülyítve a globális média által


:D Ez jó volt. Tehát a "globalis media", azaz világ sajtói = hülyítés, összeesküvés, fidesz elleni harc. És Orbán-Habony kézivezérelt médája pedig az igazság forrása. "Mindenki szembe megy az autópályán velünk", ugye milyen valószínű? :)

2017. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Szimeon ***** válasza:
0%

A fiatalok az Együtt katonái, az öregek pedig a Fidesz katonái.

Na jó. Valójában arról van szó, hogy hol élnek a régi komcsik és utódaik - ők a baloldal szavazói.

2017. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11%
Legtöbb komcsi a fővárosbsn van ezért erősek a baloldali pártok. Falun meg a komcsik terorzálták az embereket régen. Elvettek állatot földet , éevágott disznót mindent és az ember nem felejt
2017. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

Vidéken több az egyszerű,konzervatív ember.

Sok köztük aki nem is érti,követi a politikát rendszeresen.


-Idős vallásos emberek,akik m1-et néznek csak.

-"családbarát" 20-on évesek,akiknek nem fontos a karrier,csak az,hogy a gyerekért mennyi pénzt kapnak..

2017. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejthetnékm ár a Budapestiek azt a tévhitet hogy falun mindenki hülye.
2017. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Azon nevetek magamba, hogy aki szerint Budapestet le kellene választani, mert bűnös meg nem magyarlelkű, meg tudomisén, aszerint ki tartaná el az országot? :D
2017. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
96%
Hát, talán azért, mert Budapesten tájékozottabak az emberek a politikát illetően. Éppen ezért fog legelőször, Budapesten bukni a Fidesz.
2017. máj. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!