Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az oktatáspolitikából eltűnhet a kézírás?

Figyelt kérdés

[link]


„Szerintem egyértelműen el fog tűnni a kézírás.

Nemcsak azért, mert egyre kevesebbet írunk kézzel, de azért is, mert a gyerekek egyre nehezebben tanulnak meg kézzel írni.


Lassabban, csúnyábban írnak, nekik biztosan nem fog ez hiányozni – mondja Buda Mariann, a Debreceni Egyetem pedagógiai tanszékének docense.


– A kézírás lassú eltűnése szerintem se nem jó, se nem rossz, egyszerűen megtörténik.


A gyerekek nem attól lesznek butábbak, ha nem írnak kézzel.”



#oktatáspolitiká
2017. máj. 8. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy hülyeség,és soha nem fog megvalósulni.

Persze,háttérbe szorulhat,de ettől még nem fog eltűnni..

2017. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de ezt mégiscsak egy "szakértő" nyilatkozta a Debreceni Egyetem pedagógiai tanszékének "docense".
2017. máj. 8. 13:31
 3/11 A kérdező kommentje:
értitek?! tehát innen is képzik azokat a tanárokat, akik a te meg az én gyermekemet tanítani fogják
2017. máj. 8. 13:32
 4/11 A kérdező kommentje:
2017. máj. 8. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azt, amit a 4 órával ezelőtti kérdésednél is szóltam hozzá.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..

2017. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha Európai mintára csinálják, nincs vele semmi gond. Mármint akkor nem fog teljesen eltűnni a kézírás/folyóírás. A gyereknek ugyanúgy meg kell tanulnia általános alsóban, mert finommotorikát és az agyat fejleszti. Az más tészta, hogy miután megtanulta, nem biztos, hogy fogja használni.

Problémás csak akkor lenne ez a rendszer, ha ész nélkül úgy ahogy van, megszüntetnék a folyóírás tanítását. Bízzunk benne, hogy nem ezt tervezik.


Egyébként erre még bőven nem áll készen Magyarország, szóval nem fog megtörténni egy darabig. Gondoljatok csak arra, hogy a tanár felír valamit a táblára, és senki nem tudja elolvasni, mert folyóírással van írva. Úgyhogy kezdetben digitábla kell mindenhova ehhez. Az meg még messze van..

2017. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, messze van. Főleg itt.
2017. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szomoru
2017. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

Persze,ő ezt nyilatkozta,más egyetemi docens meg mást nyilatkozik....

Azért,mert van x fokozata,még nem isten,hogy tátott szájjal elhiggyek mindent,amit mond.

A kézírásra szükség van,nem gondolod te se,hogy majd a hivatalokba x-et teszel a neved mellé.Ráadásul senki nem olyan hülye,hogy az elektronikára tegye az egész életét.

Elég egy hacker támadás,nagyobb háború,napkitörés stb és az összes elektronikai eszközt dobhatod a kukába,és akkor mi lesz?

Összeomlik az egész társadalom,mert semmiről nem lehet majd feljegyzést készíteni,egymásnak üzenetet küldeni stb?

Kizárt,hogy eltűnjön a kézírás,nincs realitása ennek a felvetésnek.Háttérbe biztos hogy háttérbe kerül,sőt már most ott van,de eltűnni nem fog.

2017. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a 90-es években általanos iskolás koromban még abban bíztam, hogy mire egyetemista leszek, addigra már minden számítógépen lesz, és így nem fognak szívatni azzal, hogy ronda a kézírásom (nem tehetek róla, ügyetlen vagyok, nem csak az írasban, hanem rajzolásban, barkácsolásban, stb, stb., rengeteget gyakoroltam anno a kézírást, hogy ezen javítsak, de nem javult semmi). Sajnos nem így volt, konkrétan volt, hogy emiatt dobták vissza a ZH-mat, pedig egyébként az átlagnal sokkal olvashatóbb az írásom, csak ronda (olyan, mint egy 6 évesé).
2017. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!