Hogy kell úgy közbeszerzést kiírni, hogy csakis kizárólag Mészáros nyerhesse meg?
Nem a kiírás a fontos.
A közbeszerzés lépései:
1. Valaki eldönti, mi kéne.
2. Valaki megfogalmazza részletesen, beleértve ráfordítható pénzeket, határidőket.
3. Pályáznak, a pályázatokat valakik összegyűjtik.
4. A pályázatokat meghatározott szempontok alapján elbírálják, sorba rakják.
5. Az első hárommal tárgyalnak. Ha nem változnak az álláspontok, az elsővel szerződést kötnek.
6. A szerződésben foglaltakat elvégzik.
7. Valaki ellenőrzi az egészet, majd lezárják a témát.
Mint látható, mindezeket törvények szabályozzák, így azt is, milyen pályázatok lehetnek. Így van nyílt, korlátozott és zárt. Utóbbinak a létezését se tudod meg, hacsak valaki el nem kotyogja (ezért fontos az újságíróknak, hogy azzal is jóba legyenek, akit utálnak).
Orbán rokoni és baráti körének többnyire zárt pályázat dukál, a lóláb miatt néha nyílt. Úgy van megfogalmazva, hogy csak nagyon kevesen férjenek bele. Erre ezer mód van, néhány: a cég itt legyen bejegyezve, ennyi munkatársa, tőkéje, mobilitása legyen. Adott esetben a tulaj testsúlya 145 és 162,33 kg közé essen. Adott módon legyen a számlája. meghatározott végzettségű speciális papírral kell rendelkeznie pontosan öt főnek (aki nyer, pont ennyije van). És még fantázia szerint. Mostanában még annyi a könnyebbség, hogy törvény biztosítja a titkosságot, a betekintés korlátozását, a bírálók abszolút függők, és sok más.
Tehát például nekem egy adott államtitkár helyében esetenként talán öt perc gondolkodást igényelne, hogy új és új módszerekkel mindig X.Y nyerjen. Csupa törvényes módon. Hogy mindenki elhiggye (azon az öt hozzáértőn kívül, akik viszont semmit se tudnak bizonyítani).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!