Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki tud nekem egy hiteles...

Valaki tud nekem egy hiteles statisztikát mutatni arról, hogy más EU-s országokban mekkorák a háztartások rezsiköltségei?

Figyelt kérdés

[link]


Idézet a közleményből: "Más tagállamokban, ahol a hatóságok nem szabályozzák az áramdíjakat, a háztartási fogyasztók egyre kevesebbet fizetnek a villamos energiáért. Emellett a tagállamok az árszabályozás helyett más módon is csökkenthetik a rezsit."


Ennek az állításnak az igazságtartalmáról szeretnék megbizonyosodni



2017. ápr. 30. 01:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN statisztika nezopont kerdese :)

De, az teny, hogy pl. Nemetorszagban es Franciaorszagban egyre tobb a megujulo energiafelhasznalas (szel- es napenergia) es ez arcsokkento hatasu.

Statisztikat errol a baratod (Google) segit talalni.

2017. ápr. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

" egyre tobb a megujulo energiafelhasznalas (szel- es napenergia) es ez arcsokkento hatasu. "


Én furcsállnám, ha államilag támogatott megújulók amik rendszer irányítási gondokat okoznak árcsökkentő hatásúak lennének.


Kérdező:


[link]


[link]


[link]

2017. ápr. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis logika! Ausztria és Németország NEM a fogyasztást támogatja államilag, hanem a napelemek telepítését. Ahol a házon napelem van, kevesebb az áram fogyasztás, tehát a háztartás áramköltsége is kevesebb.
2017. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A táblázatokból az szűrhető le, hogy nem igaz az, amit EB állít... Nálunk az egyik legalacsonyabb még mindig a rezsi
2017. ápr. 30. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne azt nezd, hogy a tablazat szerint Mo-n alacsony az energia ara, mert ez igy, ebben a formaban nem igaz.

Szamold ugy, hogy a nemet ugyan 29.51 centet, a francia pedig 16.24 centet fizet kWh-kent, mig a magyar 11.27-et. DE a nemet es francia dolgozo orabere XX euro, mig a magyar alkalmazottak orabere XX Ft. Vagyis a nemet es francia alkalmazott a fizetese x szazalekat kolti a rezsire, mig a magyar xx szazalekat.

En peldaul a fizetesem12%-at koltom villanyra es gazra, mig a Pesten elo testverem a 27%-at. Vagyis, itt ALACSONYABB a rezsikoltseg, mint Pesten.

Probald meg igy kiszamolni az arakat, es rajossz, az igazsag nem a demagog rezsicsokkentos szovegelesekben van.

Ugyanez ervenyes az elelmiszer arakra is. Egy orai munkaberembol en ketszer tudok megreggelizni a McDonaldsban, vagy egyszer megvacsorazni egy jobb etteremben.

Es igy tovabb... Sose ugy szamold az arakat es koltsegeket, hogy siman atvaltod az arakat magyar penzre. Szamold ugy, hogy egy orai munkaber - vagy egy havi fizetes - mire eleg, mire telik belole, hany %-at tudod felretenni belole, stb.

2017. máj. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ez mind igaz, amit mondasz... Én azt tartom ordas hazugságnak, amit az EB állít, miszerint ahol a hatóságok nem szabályozzák a rezsidíjakat, a fogyasztók egyre kevesebbet fizetnek... Ez nem igaz! Ha nálunk nem lenne hatósági ár, akkor még többet kellene fizetnünk, mint amennyit jelenleg fizetünk, ami viszont ha a magyar fizetéseket nézzük, igencsak elkeserítő lenne


"Szamold ugy, hogy a nemet ugyan 29.51 centet, a francia pedig 16.24 centet fizet kWh-kent, mig a magyar 11.27-et"


Ha nálunk nem lenne hatósági ár, és nekünk is kellene vagy 20 centet fizetni, gondolom nem örülnél neki... Mert én biztosan nem

2017. máj. 1. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig valahol az EBnek is igaza van. Nálunk ezért ennyi a lakossági áramár, mert anno a nép pénzén megépült Paks már abban a szakaszban üzemel, hogy fillérekért termel.

Míg a mostani erőmű 11 Ft/kWh áron nyomja az áramot a hálózatba, ha lejár az üzemideje akkor a következő itthoni előállítás valami 17-20Ft között van, a leendő Paks II-ről meg megy a vita, hogy 18Ft vagy 30Ft lesz 1kWh előállítási költsége.


Ha lesz Paks II, ha nem lesz Paks II egyik esetben sem lesz ilyen alacsony többé a hatósági áramár, a mostani 37Ft-ról ki tudja meddig megy fel 45-50-55Ft/kWh..

Ebben az esetben viszont már van értelme a szabad piaci áramárnak, mert megszűnik paksi alacsony áramár és onnantól a következő minimum 20 évben a többi áramtermelő is versenyképes áron tud termelni.


Ha szeretnéd, ha nem a mostani Paksi erőmű leállításakor biztosan el fogjuk érni a francia áramdíj környékét ( jobb esetben ), ez csak idő kérdése. Onnantól az állam nem fogja tudni alacsonyan tartani a villamosenergia árát.

2017. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!