Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mikorra várható, hogy a...

Vajon mikorra várható, hogy a CEU után a természettudományok oktatásába is beleszól a kormány?

Figyelt kérdés
Lázár nyilatkozata szerint a "liberal arts" névvel összefoglalt tantárgyak liberálisok, holott ebbe beletartozik minden, amit magyarul szabad bölcsészetnek neveznek. Innentől szerintem csak idő kérdése, hogy a fundik megnyugtatására a kreacionizmust fogják oktatni az evolúció helyett biológiaszakon, Semjén Zsolt már korábban felszólalt a tévében és kifejezte, hogy szerinte az evolúció hülyeség. Szóval mennyire reális, hogy a jövőben a kormány beleszól a természettudományok oktatásába? Mi erről a véleményetek?

2017. ápr. 1. 10:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Már most is beleszól, mindig is beleszólt. A közoktatásban túlnyomórészt az állam határozza meg a tananyagot. Az felsőoktatási intézmények kicsit nagyobb szabadsággal, autonómiával rendelkeznek, de ők is csak állami akkreditációval működhetnek, nem taníthatnak kedvük szerint akármit elismert oklevelet adó képzésekben.
2017. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a közèpfoku oktatàsban a diakoknak inkàbb megkène ismernie a különböző elmèleteket az emberisèg eredetèről a melette ès ellene szolò èrvekkel egyutt. ennek pontos megàllapítasa mar az egyetemekre tartozik,lehet te azt hiszed,hogy az Evolucio tèny,de a valòsagban csak egy elmèlet a sok közül,ami nem tudjaazt a kèrdèst megvàlaszolni hogy a tyùk volt előbb vagy a tojàs.Egyèbkènt szamos Biologus nem èr vele egyet, de ez a tèma inkàbb az USAban vezet rendszeres tudomànyos vitàkhoz
2017. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%
Akkorra, amikor a "főnök" így dönt. Sem előbb, sem később.
2017. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%

Tisztázzunk pár dolgot: az egyetemeknél is vannak különböző tananyagra és egyebekre vonatkozó reális szabályozások, elvárások amiknek meg kell felelni. Ha ennek megfelel, akkor oké, ha nem akkor nem. A CEU megfelel? Igen, megfelel és évekkel ezelőtt is megfelelt. Lapozzunk.

Libsi agymosoda? Nos, ez így totál értelmetlen kijelentés, de ha az is lenne: mi van akkor? Nem állami pénzből, hanem magánból megy, az állami szabályozásoknak megfelel, innentől olyan agymosoda vagy akármi lesz amilyen akar lenni.

Ez már a sokadik olyan értelmetlen hülyeség, ami engem tipikus, tősgyökeres fideszes szavazót eltaszít a párttól, olyan mintha direkt öngólokat akarna rúgni ez az idióta vezetés. Valaki külföldről, saját pénzéből EGYETEMET nyit ide az ő szempontjából semmi közepére és még mi szívatjuk. Azért az sokat elmond, hogy Soros (akár van vaj a füle mögött, akár nincs) magánpénzből épít EGYETEMET, Orbán meg KÖZPÉNZBŐL a saját falujába egy indokolatlan stadiont az ócska NB2-es csapatának, ahol kényelmesen elfér az a 150 néző, ami egy nagyobb falusi csapat megye 2-es meccsén is jelen lenne. Hát gratulálok.


(A stadionozással való érvelést mindig is utáltam, de most szerintem abszolút helyénvaló.)

2017. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
13%
Evolúció nincsen bebizonyítva, nem is lenne szabad tényként tanítani. A fejlettebb USÁ-ban sem mindenhol tanítják. Egyébként a természettudományokba nem szól bele a kormány, de ez a genderizmus egy ultraliberális agymenés. Te kérdező meg egy közönséges provokátor !
2017. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%

"Evolúció nincsen bebizonyítva, nem is lenne szabad tényként tanítani. A fejlettebb USÁ-ban sem mindenhol tanítják. Egyébként a természettudományokba nem szól bele a kormány, de ez a genderizmus egy ultraliberális agymenés. Te kérdező meg egy közönséges provokátor !"


Az evolúció réges-régen bizonyított, mindenhol oktatják. Gyakorlatban is láthatod a működését, a domesztikálás területén például. Az orrod előtt játszódik le a folyamat, folyamatosan.

2017. ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
Utolso az Evolucio egyaltalan nem bizonyitott es Nez utanna pl az USAban szamos egyetemen nem oktatjak.egyebkent az Evolucio mar csak azert se lehet teny,mert nincsen egyseges Evolucio elmelet.pl az eredeti Darwini elenlete mar egyetlen evolucionista Biologus sem tanitja es az Evolucio teoriakon belul szamos iranyzat van, sok dologra nem tudnak egyseges valaszt Adni,de egyik elmelet sem tudja azt az egyszeru kerdest megvalaszolni,hogy a tyuk volt elobb vagy a Tojas, ilyen gyenge labakon All.egyebkent pont,hogy nem jatszodik le Ez a folyamat termeszetes korulmenyek kozott, ha igy lenne akkor nekünk embereknek is tovabb kene fejlodnunk uj embertipusokka ill.novenyeinknek es haziallatainknak is valtozni kene,de ilyen termeszetes korulmenyek kozott nincs egy Macska csak macska marad,egy Barack csak Barack marad a termeszetben.minden valtozast pl nemesites vagy allatok szeleditese mestersegesen kovetkezett be az ember altal
2017. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként én az Usaban csinálom a Phdmet biolófiából és éppen a múlt héten volt vitaest "terertés vay evolúció", de az evolucionisták csak beégették magukat, 2 kérdést tettem fel nekik, de nem tudtak rá választ adni:

- mi volt előbb tyúk vagy a tojás?

- Közép Európából a gólyék télen elrepülnek Afrikában. az evolúcióban hogyan játszódott le ez a folyamat. netán először csak 10 évente, majd 5 évente, majd 2 évente mahd minden évben? Vagy netán ez első évben csak a Kárpátokig repültek? a második évben már a Fekete tengerig? a harmadik évben netán pedig már Afrikában?

Ennyire tény az evolúció, egyébkénz az is érdekelt, hogy a méhek, hogyan készíttek mézet az evolúció során, de arra sem kaptam választ. ennyit az evolúció tényről

2017. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"Utolso az Evolucio egyaltalan nem bizonyitott es Nez utanna pl az USAban szamos egyetemen nem oktatjak."


Persze, amikor én jártam egyetemre Bsc-re meg Msc-re ott sem oktatták, mivel köze nem volt a szakhoz :D


"Egyébként én az Usaban csinálom a Phdmet biolófiából "


Te egy taknyos proli vagy, nem biológus, aki Phd-zik :D Röhög a vakbelem, imádom az ilyen embereket :D Mondd csak, ha nincs evolúció, akkor hogy alakulnak ki az antibiotikumokkal szemben ellenálló baktériumok egy létezőből egyik napról a másikra? Ezeket is a jó isten teremtette, csak eddig nem vettük őket észre? :D

2017. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%

"- mi volt előbb tyúk vagy a tojás? "


Mi volt előbb, a brontoszaurusz vagy a tojás? Nem tudod a választ? Oké, akkor nyert ez evolúció a kreacionizmussal szemben, ugye?


"- Közép Európából a gólyék télen elrepülnek Afrikában. az evolúcióban hogyan játszódott le ez a folyamat. netán először csak 10 évente, majd 5 évente, majd 2 évente mahd minden évben?"


Mivel az ezt szükségessé tévő éghajlatváltozás nem egyik napról a másikra zajlott, hanem fokozatosan, ezért valószínűleg úgy történt ahogy írod: nem repültek egyből Afrikába és nem annyi időre ahogyan most.

Komolyan ezt kéne elhinni neked? :D Hogy ilyen primitív hülye kreacionista mantrával akasztottak meg biológus doktoranduszokat? :D Te evolúciós zsákutca, te :D

2017. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!