Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem oktatnak kötelező...

Miért nem oktatnak kötelező politikai tantárgyakat az iskolában?

Figyelt kérdés

Szerintem égető szükség van arra, hogy a fiatalokat időben megismertessék a különböző politikai eszmékkel, rendszerekkel és hogy mit jelentenek ezek. Ugyanis szörnyű azt látni, hogy tizenévesek zsidóznak, kommunistáznak stb. mikor azt sem tudják mit takarnak ezek a szavak. A fiatalok nagyon könnyen radikalizálódnak, főleg a szélsőjobb irányába, ezért van, hogy szinte még gyerekek de mein kampfot akarnak olvasni, meg éltetik hitlert, horogkereszteket festenek a falakra vagy szidják a zsidókat, mikor életükben nem találkoztak eggyel.

Szerintetek is kéne oktatni a politikát a középiskolában?



2017. márc. 13. 15:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

Bayer József : A politikatudomány alapjai című mű részei:


A politika fogalmának klasszikus, elméletileg megalapozott meghatározása

Állam és szuverenitás

A hatalom és az uralom

Hatalomfelfogások

Befolyás

Konfliktus és konszenzus

Legitimáció

Politika intézményelméleti megközelítése

A diktatórikus rendszer

A törvényhozás folyamata

A kormány és szervezete


Na most én megeszem a kalapomat, hogyha ezt valaki úgy le tudja adni egy 17-18 éves gyereknek, hogy attól ne hányjon epét.


De tényleg... majd azok a gyerekek akik a jelenlegi meseszerű tessék-lássék történelemből is csak egy 3mas átlagot képesek elérni, majd a politikatudománnyal kellene fárasztani őket.


"Még a földrajz könyvekben is migránsozás megy,"


haha :D vádoljuk a kormányt, hogy a saját szájíze szerint írja a tankönyvet, de a gyerektől NE merészeljük megkérdezi, hogy mi a VÉLEMÉNYE a 21. század egyik legkeményebbnek ígérkező problémájáról

mert ha órán nem beszélünk róla, akkor majd biztos nem találkozik vele az interneten

2017. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Erre a problémára a tisztességes, az aktuálpolitikától inkább mentes, történelem oktatás a megoldás.
2017. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Több válaszolóval is egyetértve a történelemoktatást tartom megoldásnak abban, hogy a fiatalok megismerjék, és képessé váljanak megítélni a szélsőséges eszméket.

A kérdésből elég világosan kiderül, hogy a kérdező történelmi ismeretei is eléggé hiányosak, mert míg jogosan nehezményez bizonyos szélsőjobbos megnyilvánulásokat, addig említésre sem méltatja, ha a másik oldalról jön ugyanez. Úgy tűnik, a(z ok nélküli) nácizás, fasisztázás nem éri el az ingerküszöbét, a Che Guevarás pólót valószínűleg jópofának tartja, a Kádárt éltetők se verik ki nála a biztosítékot.

2017. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Erre a problémára a tisztességes, az aktuálpolitikától inkább mentes, történelem oktatás a megoldás.
2017. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Inkább arra a képességre kellene tanítani az embereket, hogy képesek legyenek szűrni az információkat és több forrásból tájékozódni.
2017. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!