A Kossuth Rádió és az egész Magyar Rádió mennyire volt képes megőrizni függetlenségét 1990 óta, a különböző kormányok alatt és napjainkban?
Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 21:48
1/10 A kérdező kommentje:
Szerintem most egész jó a Kossuth adó, enyhén kormánypárti, de rendszeresen beolvassák, bejátsszák az ellenzéki pártok véleményét egész hosszan, a 180 perc című reggeli műsorban is sok ellenzéki politikussal interjúznak, van olyan nap, amikor több az ellenzéki, mint a fideszes.
2017. márc. 12. 21:50
3/10 anonim válasza:
Aki a prímást fizeti, az választja a nótát.
Az állami tévék és rádiók az államtól kapják a pénzt, szóval egyet tippelhetsz.
4/10 anonim válasza:
A Tetten ért szavakat szoktam hallgatni a Kossuthon.
5/10 anonim válasza:
Kerdezo, szerintem meg teged minimum a Fidelitas fizet. Onszantabol nem lehet valaki ennyire ostoba, csak ha megfizetik.
A Kossuth radio a tobbi 'kozszolgalati' mediaval, meg a TV2/origo es jopar masik mediatermekkel a kormany szocsovekent funkcional evek ota, ezt csak az tagadja, akit ezert fizetnek.
6/10 Alain Delon válasza:
Még kb. egy évvel ezelőtt is elég éles szavakat lehetett hallani a Kossuthon a mostani rendszerrel kapcsolatban a hajnali műsorban, újabban meg pl. egy pap életútját bemutató beszélgetés vagy max. semleges, tudományos témájú műsorok vannak.
7/10 anonim válasza:
Szerintem a rendszerváltás óta a közmédiák(tévék, rádiók), soha nem voltak annyira a kormány "lakájmédiájává" silányítva, mint éppen napjainkban.
8/10 anonim válasza:
Az új médiatörvény és az átalakítás előtt 2010-előtt azért elég komolyan bekérdeztek mindenkinek a Kossuthon. Nem mondom, hogy független volt, de messze nem volt ennyire állami, mint most.
9/10 Szimeon válasza:
Felvilágosítanám a jámbor kérdezőt. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság folyamatosan nyomonköveti az adásokat. A Kossuth-rádióét is. E szerint a hírműsorokban meghatározott arányban kell megjelennie az ellenzéki politikusoknak, véleménynek is. Ha a Krónikában, 180 percben nem jelenik meg ellenzéki, akkor azonnal bírságolnak, illetve jelentést hoznak nyilvánosságra. Ha nem akarnak örökös botrányt, akkor kellenek ellenzéki megszólalók is. A kormánypártiság ezért nem abban nyilvánul meg, hogy nem szólaltatnak meg ellenzéki politikusokat, hanem a témák, szakértők kiválasztásában. A kormány számára kellemetlen témákat elfelejtik feldolgozni, vagy csak igen szűk időkeretben foglalkoznak vele. A szakértők szisztematikusan mindig, igen mindig kormánypártiak. Az ellenzéski politikusok közül is igyekeznek szelektálni, olyanokat behívni, akik jól kezelhetők. Tehát erről ennyit.
10/10 Komplikato válasza:
Sosem volt az. Mármint független média unblock. Hogy ez miért alakult ki, arról anno a Slejm c. YouTube csatorna csinált egy kb. egy órás anyagot ha jól emlékszem, érdemes rákeresni, elég meglepő részletek vannak benne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!