Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyenek a programok? Ha...

Milyenek a programok? Ha nektek kellene írni egy rövid "programot" akkor milyen lenne?

Figyelt kérdés

Meg kell mondjam olvastam programokat, és pártszimpátiától függetlenül a legtöbbet vontatottnak, gyengének tartom.

Egyedül az LMP programjában voltak tetszetősebb dolgok, meg a Párbeszédében is több. De a Jobbik , DK, MoMa stb.... Semmi, mondjuk ki. Nekem semmi megnyerő se volt azokban.

Botka gondolkodása jónak tűnik, de nem iszok előre a medve bőrére, meglátjuk mit alkot, addig hagyjuk.


Nektek mi a véleményetek a programokról? Melyik tetszett jobban? Melyik nem? Miért?


És ugye ez is a kérdés része, hogy ti milyet írnátok? Mi alapján?


Szögezzük le hogy mondjuk 5 értelmes pontban összefoglalva nem rizsázva( mint egyeseknek, pl DK...) de maximum csak 10 legyen ha nem baj.

Tehát úgy felnőtt emberek módjára.


Tessék.



2017. febr. 21. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Elöljáróban: ezek nem világmegváltó pontok, nem is ígérnek seemi nagyot, de szeretnék elindítani egy folyamatot, ami hosszútávon boldogabb embereket "hoz létre". Ezt elsősorban az iskolai alsóbb tagozatokban érném el, de folyamatosan a tanterv része maradna:


1. Oktatás korszerűsítése - ez mindennek az alapja

2. Egészséges életmód nagyon intenzív népszerűsítése (táplálkozás, mozgás, meditáció

3. Környezetvédelmi tudatosság népszerűsítése

4. Kreatív önkifejezés bátorítása

5. Önkéntes jótékonysági szervezeteknél való részvételre bátorítás

6. A pedagógiai munkát lehetőleg megfelelően képzett nyugdíjasokkal végeztetném el


Szóval ezek nem nagy dolgok, szerintem jelentéktelen mennyiségű pénzből kijönne, de 10-20 év alatt kinelve egy nemzedéket, akik kiegyensúlyozottak, odafigyelnek fizikai környezetükre és embertársaikra.

2017. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. tesi már van minden nap és szerintem jó mert utána jobban tudnak figyelni órán. A bátoritást önkéntes szervezeteknél te mégis hogy gondolod ? Mert ami most van 50 órás önkéntes munka az lefedi ezt. Vagy úgy gondolod hogy nem lenne kötelező ? Akkor meg senki nem menne ilyenekre mert senki nem akrja beáldozni a szabadidelyét, örülnek hogy megcsinálták.


Amit meg az emeszpé programjából láttam az az un. alapjövedelem bevezetése. Hát ezen nagyot néztem mert pl finnországban is egy sokkal jobb gazdaságu országban is csak kisérleti jelleggel most vezették be, talán olyan 10 embernél megnézik hogy 1 évre ha megkapják az alapjövedelmüket az hogyan változtja meg az életvitelüket. (Ha ott ellustulnak majd tőle az emberek akkor itt se várjunk mást)

2017. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kötelező jelleg megöli a lelket, ezért inkább bátorítanám, ösztönözném az embereket. Jó célra is lehet használni a nagyon lehengerlő kormánypropagandát. No meg nyilván nem egyik pillanatról menne a másikra, évek kellhetnek mire átáll a szemlélet.


A tesi is csak akkor jó, ha megerőltető sport helyett játszhatnak a gyerekek. Lehetne akár tánc vagy jóga is, a lényeg hogy ne egy kényszerű és unalmas súlylökés vagy hasonló legyen. A Mintamenza program is jó ötlet, csak hát olcsó húsnak híg a leve, ugye.


Nem feltétlenül kéne szabadidőben csinálni az önkénteskedést. Ha már úgyis a suliban kell maradni négyig, akkor biztos akad egy óra egy héten, amikor lehetőleg élvezetes formában csinálhat építő jellegű dolgot a gyerek. Csak ne sokkolják le egy hajléktalanszállón vagy hospice-ben elsőre.


De mindegy is a megoldás, csak konyhafilozofálok. A mondandóm lényege hogy igyekezzünk egy pozitív szemléletű, tudatos, egészséges testű és lelkű, szociálisan érzékeny nemzedéket kinevelni. Igyekezzenek jók lenni és érezzék magukat boldognak, ez a fontos.

2017. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!