Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne, hogyha az országban...

Jó lenne, hogyha az országban szinte minden szabad piaci alapon működne?

Figyelt kérdés

Oktatás,lecsökkenne az állami intézmények száma, helyette a magánintézmények lennének többségben, különösen a felsőoktatásban.

Lehetne ösztöndíjra pályázni a szegényebb de tehetséges hallgatóknak, illetve, multicégekkel szerződést kötni, amennyiben a diploma után X évig náluk dolgozik, akkor kifizetik a tandíjat vagy egy részét.


Egészségügy, szintén privát lenne,biztosításokon alapuló.Egy cégnél nem a középkategóriás céges autó lenne a legnépszerűbb juttatás, amit mindenki elakar érni,hanem a 100 százalékos egészségbiztosítás.


Mivel az állam kicsi lenne, így jelentősen csökkennének a kiadások, ebből adódóan, radikálisan lehet adókat,ÁFÁT-t járulékterheket csökkenteni.

Ez meglátszana a fizetéseken, az élelmiszerárakon és minden termék árán.


A közlekedéssel kapcsolatban, az autó kevés pénzből fenntartható, tankolható lenne, az áruk is nyomottabb lenne a kisebb adók miatt.

Állami tömegközlekedésből csak kötött pályás létezne.A buszos közlekedés privát lenne, ha igény lenne rá, akkor az adott önkormányzat megrendelhetné egy privát cégtől.Tehát, ahol igény lenne rá, ott lenne buszos közlekedés.


A kötött pályás közlekedésnél pedig piaci alapon menne a jegyárak meghatározása.Németországban a távolságú vasúti közlekedésben már jó ideje így megy.Nincsen fix jegyár, hanem, mint a repülőknél, változik, mivel piaci alapú.

Cserébe a szolgáltatás színvonalasabb lenne.



2017. febr. 12. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Jó lenne hát. De Magyarországon kizárólag a kommunista gazdaságpolitika az elfogadható. Lehetsz piros-fehér-zöld kommunista, piros kommunista, narancs kommunista, zöld kommunista, vagy független kommunista. Ha egyik sem vagy, akkor kussolj, vagy menj az USA-ba. A privatizáció csak a sorosbérencmigránsgyurcsányoknak jó. A Magyarok (nagy M) csakis a kommunizmus különböző válfajai elfogadhatók.
2017. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szép idealista kép. Túl sok a feltételezés és csak talán lenne jobb az országnak.
2017. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2#


Miért nem lenne jobb?

2017. febr. 12. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Mint mondottam túl sok feltételre épít, ami nem biztos, hogy teljesülni fog. Miért lenne, sok rendszertől egy jobb világot vártak az emberek. Kommunizmus is szépen hangzott, de a megvalósítás már nem annyira ment, elő törtek az emberi tényezők.
2017. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem, mert ez egy kapitalista felállás. Az ilyen sohasem vezet jóra.
2017. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? A magyarok ezt is elcsesznék.

Nekem ez az érzésem.

2017. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Az "állam" kommunista baromság.

2017. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja,és aki nem szép,fiatal és tehetséges,azzal mi lesz?

Hogy fizeti meg a nagyszerű magániskolát és magánorvost?


Ezzel az emberiség fele kihalna.

2017. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen!Már alig várom, hogy itt is 300 USD legyen nyamvadt injekció beadása mint az USA-ban, vagy mint a gyerekemnek Spanyolban 240 Euró egy kalcium injekció. Vagy Hollandiában a baromira drága egészségbiztosítás csak az alap háziorvosi ellátásra vonatkozik, a többi már zsebből fizetős, és 50 év felett nem terjed ki olyanokra mint például mozgásszervi megbetegedések. A vadkapitalizmusból azért már van itthon is bőven tapasztalat, pl. az M5 BP-Kecskemét negyed havi fizetés egy útért (tetü AKA), vagy a mostani banki költségek, ami kb négyszerese mint a Lajtától Nyugatabbra. Üzleti alapú fizetős oktatást már most is kipróbálhatsz, bölcsi-óvoda 80-200e/hó fősuli 400-1,5mila/év. Mivel a történelemben már többszörösen bebizonyosodott, hogy az egyén (kisember) érdekérvényesítő, tárgyaló képessége a gazdag "szolgáltató" (tőkés) felé a nulla felé konvergál, hogy valamilyen szinten működjön a társadalmi szolgáltatások színvonala kell egy harmadik, kellően erős fél is. Ezt nevezhetjük államnak is. Ennek hiányában egyre kevesebb szolgáltatást kapnánk, egyre több ellenértékért, amit aztán egyre kevesebben vennének igénybe, ami miatt az egyre drágább lenne. Ez aztán azt eredményezné, hogy a gazdag kiváltságosok szűk rétege mindent megkapna, az tényleges értékelőállítók tömegei pedig csak addig kellenének amíg nem kell rájuk költeni.
2017. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!