Nem lenne valamivel jobb helyzetben a magyar egészségügy,
ha nem törlik el a vizitdíjat? Legalább a rendelők,
kórházak napi működését finanszírozta volna, talán
még felújításokra is jutott volna.
Azért most is sok az ott beszélgető,és ücsörgő nyugdíjas,aki
állandóan odajár.Tisztelet a kivételnek.Másik: a magyar ember rengeteg,és indokolatlanul sok gyógyszert fogyaszt el.
Nagyon sok gyógyszert feliratunk,majd fogyasztunk.Ehhez is oda kell ülni.Nem vagyok vizitdíj párti,de ezt azért látni kell.
2017. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
Tételezzük fel, hogy havonta van 5 millió ember aki 3-szor benéz az orvosához(szerintem ennyien most se járnak hát még ha kéne fizetni). Ez 4,5 milliárd havonta, éves szinten 54 milliárd. Ebből már kijön egy jó stadion :)
De mennyi pénzből gazdálkodik az egészségügy? 2 EZER MILLIÁRD, csak idén kaptak még +167 milliárdot, mert kell az oda.
Szóval kb. +2%-os bevételnövekedés lenne, ami kb. semmilyen látható változást nem hozna.
2017. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
Lehet azért nem tesz bele a kormány már pénzt,mert akármennyit is rak bele,az sem segít.Orvos kevés van,ha bele is tenne élég pénzt akkor is sorok lennének. Bért úgysem ad hozzá,tehát vissza úgysem jön senki nyugatról.Ezzel a kör bezárult.
Tehát hagyják úgy ahogy van. Elsüllyedni.
2017. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
Egyébként gusztustalan volt hogy mielőtt megkérdezték volna mi bajom a 300- at követelték az orvosnál. Addig szóba se álltak velem míg nem perkáltam. Engem ez zavart igazán nem csak az a ki..szott 300 forint.
2017. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Jaj, már akkor is jót röhögtem ezen a "nincs az embereknek 300 forintja" dolgon.
2017. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
Hát, igen, én sem igazán hiszem, hogy pont a 300ft-os vizitdíj rótt volna elviselhetetlen terheket az emberekre. Viszont ennek legalább lett volna értelme, még ha nem is oldotta volna meg az egészségügy gondjait, kicsit enyhíthette volna.
2017. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem - a probléma az, hogy aránytalanul oszlana meg a betegek között is. Van, aki csak egy dokihoz megy, de ott tölt éves kivizsgáláson egy fél napot. Mást meg a háziorvos elküldi beutalóra ahonnan a szakorvos továbbküldi másik kórházba, s jár vagy egy tucat helyen, de mindenhol csak lemeózzák és annyit mondanak neki, hogy menjen máshova.
2017. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
Én nagyon szeretnék vizitdíjat fizetni. Akkor 300 Ft-ból megúsztam egy-egy vizsgálatot, mert be lehetett jutni az "sztk" rendelőbe. Ma hónapokra előre kell időpontot kérni, vagy az egész napodat a váróteremben töltöd, de leginkább már nyitáskor közlik, hogy elfogyott a sorszám. A magán bőrgyógyász hatezerért vet rád egy pillantást, a nőgyógyászt 10-12ezer alatt nem úszod meg. Sosem értettem, hogy az a háromszáz forint kit vert földhöz, amikor bevezették, a kifejezetten alacsony fizetésűek közé tartoztam, mégsem jelentett gondot kifizetni. Most a kormány "állatira" megemelte a fizetésem, a területi rendelőbe nem jutok be, a magánorvost pedig nem engedhetem meg magamnak.
2017. febr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
Akkor is ugyanúgy hálapénzért bizseregne a tenyerük...
2017. febr. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem feltétlen lenne több pénz az egészségügyben, ha marad a vizitdíj. Semmi sem biztosította ugyanis, hogy nem vontak volna el ugyanannyi támogatást a költségvetésből, mint amennyit a vizitdíj hoz.
2017. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: