Aki támogatja a budapesti olimpiát, leírná az érveit?
A Budapesti Olimpia egy nagyon fontos esemény lesz, mivel általa a Magyarság bebizonyíthatja minden más népnek a rátermettségét és a felsőbbrendűségét!
Aki a Magyarok rátermettsége és felsőbbrendűsége ellen van, az egy liberális hazaáruló és úgy is kell kezelni! Az ilyenek a sötét erőkkel szövetkeztek, hogy szétrágják a Magyar Nemzet erős gyökereit, amivel az Édes Anyaföldbe kapaszkodik és ami éltet minket!
Már Torgyán Úr is megmondta, hogy mik ezek:
„Álliberális undorító férgek és dögkeselyűk lepték el Hazánkat, és amíg a liberális férgek belülről rágják Édes Hazánk nemes testét, addig a liberális dögkeselyűk kívülről tépik, szaggatják az ezer sebből vérző, Trianonban megcsonkított, Párizsban továbbkurtított szerencsétlen Nemzetünket. De mi nem engedjük! Nem engedjük, hogy Magyarországot 1100 éves Kárpát-medencei tartózkodása idején ellehetetlenítsék... Elfogadhatatlan, hogy Nemzetünket széthordják, hogy Nemzeti kincseink hetven százalékát elprédálták, idegen kézre juttatták, elfogadhatatlan, hogy másfél millió munkahelyet szüntettek meg, és a szorgos-dolgos Magyar népből munkanélküliek seregét tették. Ne engedjük a Nemzetet tönkretenni!"
Nem engedjük a Nemzetet tönkretenni! Ez legyen hát itt az utolsó végszó!
"Az olimpiarendezéssel egy ország hatalmas gazdasági lökést kaphat, mellyel jelentősen javulhat pozíciója a világban. A létesítmény és infrastruktúra beruházások által az építőipar, az esemény kapcsán a turisztikai ágazat jelentős növekedése várható, amely maga után vonja a kereskedelem, a kutatás-fejlesztés és a pénzpiac fellendülését is. Mindez nem csak a legnagyobb cégeket, hanem a kis- és középvállalkozásokat is érinti, és összességében rengeteg új fejlesztéssel, munkahellyel és munkalehetőséggel jár. Ennek következtében az emberek pénztárcájába is több pénz kerül, valamint az állam is pluszbevételekhez jut, például emelkedik az adóbefizetés.
A kedvező gazdasági hatások között vannak olyanok, amelyek már az esemény előtti, vagyis a felkészülési időszakban jelentkeznek, vannak, amelyek az olimpia évében realizálódnak, míg mások éppen a játékok után csúcsosodnak.
Természetesen az olimpia miatt az egész világ figyelme a rendező országra irányul, magára az eseményre is több százezer külföldi látogató érkezése várható, ez pedig az azonnali pozitív hatások mellett hosszú távon rendkívüli nemzetközi elismertséget, az országimázs megújulását eredményezi.
Nem utolsó sorban a sikeres esemény összekovácsolja a népességet is, a társadalom többek között az egészségügyi, a kulturális és szociális pozitív hatásokból profitálhat."
magyarolimpia.hu
"AZ OLIMPIARENDEZÉS ELŐNYEI – 1. RÉSZ
A 2024-es magyarországi olimpiarendezés egyike nagyon pozitív hatása a várható GDP-növekedés, amely megalapozhatja hazánk gazdaságának következő évtizedeit.
A megjelenő előrehozott és olimpiai többletberuházás, a turizmus és a szervezőbizottság többletkiadásai akár közel 3000 milliárd forint többlet GDP-t is létrehozhatnak 2015 és 2035 között. A feltételezett gazdasági pályán ez évente átlagosan 0,1%-os GDP-növekedést (megközelítőleg 300 milliárd forint) jelenthet 2017 és 2030 között, a csúcsévekben, vagyis 2021-2024 között pedig évente átlagosan elérheti a 0,3%-os többletet is (mintegy 450 milliárd forint).
Az Európai Uniónak leadott konvergenciaterv 2018-ig átlagosan 2,9%-os GDP-növekedéssel számol. A PricewaterhouseCoopers által készített olimpiai hatástanulmány ezt figyelembe véve feltételezte, hogy legalább ugyanez az átlagos GDP-növekedés fennáll a 2018-at követő időszakban is, miközben az államháztartási hiány nem éri el a 3%-os felső korlátot és a GDP-arányos államadósság is csökkenő pályán marad.
A dinamikusabb fejlődési változatban a GDP-növekedése az alappályát akár 1 százalékponttal is meghaladhatja, ami az olimpia idejére 2500-3000 milliárd forintos GDP-többletet is eredményezhet. Természetesen kedvezőtlen esetben hasonló mértékű ellentétes irányú változással kell számolni az alapesethez képest.
AZ OLIMPIARENDEZÉS ELŐNYEI – 2. RÉSZ
Egy esetleges hazai olimpiarendezés az állami, önkormányzati – például az adó – bevételek hosszú távú emelkedésére is jótékony hatást fejt ki.
Mintegy 1140 milliárd forint állami bevételre lehet számítani a 2015-2035-ös időszakban a tovagyűrűző hatásokból, ez eléri a rendezéshez szükséges állami kiadások szintjét. Az előrehozott és olimpiai beruházások 2015-2025 között átlagosan a nemzetgazdasági beruházások 1,7 %-át teszik ki, ezen belül kizárólag az olimpiai fejlesztések az államháztartás kiadásainak mindössze 0,53 %-át jelentik.
A megjelenő előrehozott és olimpiai többletberuházás, a turizmus és a szervezőbizottság többletkiadásai közel 3000 milliárd forint többlet GDP-t hozhatnak létre. A feltételezett gazdasági pályán ez a konzervatív számítások szerint is átlagosan 0,1 %-os GDP-növekedést jelenthet, miközben a csúcsévekben elérheti a 0,3%-os többletet is.
A teljes többletjövedelem a 2022-2025-ös időszakra koncentrálódik, ekkor az várhatóan a 400-700 milliárd forintos sávban fog mozogni. A PricewaterhouseCoopers számításai alapján ennek legnagyobb része ezen időszak alatt a megnövekedett adóbevételek révén az – összességében mintegy 1142 milliárd forint, vagyis évente átlagosan 71, míg a csúcsévekben 150-290 milliárd forint – állami jövedelem lesz.
A rendezésnek és a médiaérdeklődésnek köszönhetően emelkedik az ország elismertsége, amely hozzájárul a külföldi befektetők megnyeréséhez is. Az esemény kapcsán kormányzati és vállalati szinten egyaránt lehetőség nyílik új kereskedelmi egyezmények és kapcsolatok kialakítására, amely illeszkedik a nemzeti fejlesztési terv kitűzéseihez.
AZ OLIMPIARENDEZÉS ELŐNYEI – 3. RÉSZ
Növekvő beruházások, fejlődő vállalati szektor, több munkahely – mindezek az olimpiarendezés esetén várható folyamatok egyben azt is jelentik, hogy az emberek, a háztartások pénztárcájába is több jut.
Olimpiarendezés esetén összesen mintegy 3000 milliárd forint többletjövedelem várható az országban, melynek jó része a 2022 és 2025 közötti időszakra koncentrálódna, várhatóan az évi 400-700 milliárd forint közötti sávban mozogva. A háztartások jövedelme ebből a becslések szerint 1006 milliárd forint, ami azt jelenti, hogy évente átlagosan 63, a csúcsévekben pedig 130-230 milliárd forint.
A különböző ágazatok, elsősorban az építőipar növekedése, a működőtőke beáramlása, a kis- és középvállalkozások megerősödése, a foglalkoztatás emelkedése, az élénkülő idegenforgalom, az új munkahelyek – mind-mind azt eredményeznék, hogy valamennyi magyar ember, éljen Budapesten vagy vidéken, a mindennapjaiban is tapasztalná az olimpiarendezés pozitív gazdasági hatásait, mely a vásárlóerő számottevő növekedését vonná maga után.
(Forrás: PricewaterhouseCoopers/Olimpiai megvalósíthatósági tanulmány – 2015)
A többit nincs kedvem kimásolni,de van még pár az olimpia.hu-n.
Az a hajó amelyik semerre se tart nem kaphat kedvező szelet. Én ezért örülnék egy Budapesti olimpiának, lenne egy közös ügy amiért az emberek összefoghatnának.
Az olimpiai költségvetés 2/3 infrastrukturális beruházás ami előbb utóbb így is, úgy is megtörténne. Ha hamarabb rendbe teszik a 3-s metrót, építenek új hidat a Dunára vagy autópálya épül az mindenki számára pozitívum. Rengeteg új munkahely létesülne, a rendezést megelőző években nagyobb GDP növekedésre lehetne számítani.
Turizmusnak biztos, hogy jót tenne rövid és hosszú távon egyaránt(ezek megint új munkahelyek).
Fiatalok kezdenének el sportolni amitől remélhetőleg mind testileg, mind lelkileg egészségesebb felnőttekké válnának. (éves szinten egy olimpia megrendezésére való összeget költünk egészségügyre 2000 milliárdot ha ennek az összegnek csak az 1%-át meg tudnánk takarítani 20-30 évig azzal, hogy kevesebb otthon punnyadó 50 éves korára gyógyszereken élő lakosunk lenne az is 400-600 milliárd forint lenne.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!