Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum Mozgalomnak van...

A Momentum Mozgalomnak van esélye több lenni, mint egy orbángyűlölő liberális törpepárt? Kifütyülik Putyint?

Figyelt kérdés

A 444-en van egy videó róluk, azt mondják, hogy ők sem baloldaliak, sem jobboldaliak, merthogy a baloldalnak is szüksége van egy minimális nemzeti öntudatra.


Viszont a megnyilatkozásaik teljesen Párbeszéd vagy Együtt hangulatúak, tulajdonképpen az a tipikus fővárosi, rózsaszín élő balliberális ifjúság, aki emberi jogokról hadoválva ellenzi a kerítést, a határvédelmet, azt sem tudja, milyenek a vidéki cigányok, aki polkorrekt, és még sorolhatnám.


Viszont ami kiverte a biztosítékot, az az, hogy Putyin kifütyülését tervezik, ebbe csak az Együtt párt megy még bele, és nagyon gátlástalan cselekedet. Ha felelősen gondolkoznának, nem tennének ilyet, hiszen fontos, hogy jó kapcsolatot ápoljunk pont az oroszokkal. Putyin egyébként sem olyan szörnyű, amilyennek a balliberális nyugati média lefesti.

Egy Trump-Putyin világban (amihez nemsokára társul a szintén oroszbarát Fillon vagy Le Pen), örülhetnénk, hogy olyan kormányunk van, amely szótért ezekkel a hatalmakkal.


Én nagyon remélem, hogy nem jutnak tovább annál, minhogy az ATV, RTL hiradójában beleférjen a felsorolásba, hogy "kifütyülést tervezett Putyin ellen" vagy "feljelentést tett" az Együtt, a Párbeszéd, a MoMa, és a Momo.

Eleve utálom ezeket a pártokat :/


2017. jan. 22. 20:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én nem vitatkozom az ilyenekkel, magamat járatnám le, ha egy aláírásgyűjtőhöz odamennék, és azt mondanám, hogy nem írom alá, utána meg ilyen szemrehányást tennék neki.


Sőt nem tagadom, én magam tervezek majd beállni stand mögé, csak éppen fideszes színekben, pont azért, hogy az ilyen mozgalmak esélyeit gyengítsem, emeszpével, gyurcsánnyal, jobbikkal együtt.

2017. jan. 22. 20:28
 12/20 anonim ***** válasza:

"Én nem vitatkozom az ilyenekkel, magamat járatnám le.."

Jah, hogy rendes párbeszéd már nem megy? Akkor miről beszélünk?


Nem is azt mondtam, hogy standhoz menj oda kötekedni, lesznek majd direkt erre való alkalmak, gyűlések, előadások, tájékoztatók, bármi. Kövesd őket, ha érdekel. Vagy rakhatsz ki saját standot, de akkor majd jól le leszel sorosbérencezve :D

2017. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem, 12-es, nincs igazad, ez csak a fidesznyik média hazugsága!!!


Valójában ők az európai Magyarország utolsó hangja és reménye, ami még a FideSS diktatúra által félelemben tartott országban jelen van.

El akarják zavarni a nacionalista és populista kétpatás ördög Orbánt, aki nem mellesleg egy fasiszta diktátor!

Iszlamofób, homofób és antiszemita.

Pártállamot épített, mely a félelmen és a kirekesztésen alapszik.

A habonyvajnamészároslőrinctiborcz kilopta az utolsó falatot is az utolsó csecsemő szájából, aki még nem halt éhen.

Ráadásul a zorbán még a legalávalóbb emberek közé tatozik, halmozza magára a súlyosbító körülményeket: fehér, heteroszexuális, keresztény férfi.

Mivel ő a miniszterelnök halmozottan hátrányos helyzetbe hozza azt, akit a hatalom valójában megilletne: a transznemű, leszbikus nőt, akinek az egyik apja cigány, a másik apja pedig szír.


A sok fideSSbirka meg ott béget a birkamenetben, és nem látja, hogy a fékeknek nincsenek ellensúlyai.

A magyar kormány két lábbal tiporja a menekültek jogait!!!

2017. jan. 22. 21:03
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok többet írogatni ide, jött is értem a TEK, és mindjárt kivégeznek ebben a MAFFIAÁLLAMBAN!!!!
2017. jan. 22. 21:05
 15/20 anonim ***** válasza:
Ezt egy kicsit túllőtted, de sajnos a "Pártállamot épített, mely a félelmen és a kirekesztésen alapszik. " - egyre inkább igaz lesz. Vagy minek neveznéd? Jól működő egészséges demokráciának, amely a becsületes munkán, párbeszéden és szolidaritáson alapszik? Ugye nem egészen.
2017. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igen, annak nevezném, az, hogy egy ország 2/3-al megválaszt egy pártot, attól még nem lesz egyből diktatúra.


Nagyon szeretnék annyi kevés diktatúrát, hogy a nemzeti ünnepen meg tudjuk hallgatni a nekünk szimpatikus politikust, és 300 fütyülő hülye ne zavarja meg őket ebben.

De sajnos ennyi sincs.

2017. jan. 22. 21:49
 17/20 anonim ***** válasza:

2/3-ad se lenne már rég, ha írnák saját pártra a választási törvényt. De vegyük tiszta 2/3-adnak, az se jogosít fel arra, hogy szépen lassan leépítsék a jogállamiságot. Furcsa, hogy téged az a 300 szerencsétlen zavar, miközben Orbánék adófizetői pénzből vásárolják fel a komplett média ipart. Plusz az milyen gyakorlat, hogy közérdekű adatot (pl. olyan szerződéseket, aminek teljesen nyilvánosnak kellene lenniük) újabban csak milliókért adnak ki, esetleg hosszú pereskedés után vagy úgy sem?

Milyen állam az, ahol az adóhivatal emberei falaznak néhány komolyabb adócsalónak, és utána azt akarják leülteni, aki beköpi őket? [link]


https://www.youtube.com/watch?v=j6WDK_Forlk


Egyénként minden rendben.

2017. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#16: Azért a nemzeti ünnepek tönkretételét, ne a mai ellenzéken kérd számon. Az jóval korábban kezdődött. És talán arra is emlékezhetnél, hogy kinek az ötlete volt, a politika utcára vitele.
2017. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Még ha igaza is van ennek a NAV-ellenőrnek, és megvesztegetés van a NAV-ban, nos elég beszűkült gondolkodásra vall ezt a Fideszre fogni, és emiatt követelni a leváltásukat, hogy egy hosszú évek óta fennálló problémát nem oldottak meg.

Még mindig jobb a helyzet itthon szerintem, mégiscsak volt bankadó, multiadó, távközlési adó, stb.

Nem a feljelentése miatt idézték be ezt a bizonyos NAV-ellenőrt, hanem azért, mert különböző médiumokban igen kemény vádakat fogalmazott meg a NAV-al kapcsolatban.

Természetesen a NAV feljelentette, ezért idézték be, de a NAV-nak is joga van feljelenteni, és egy idézés még nem azonos az ítélettel.

Majd a bíróság előtt a dokumentumokból kell bebizonyítania mindenkinek a maga igazát.


A nyugat-európai kormányok és az EU intézményrendszere is a multikat nyomja, tőlük kapják a székeiket, legjobb példa erre Jean-Claude Junker, aki maga nyújtott segítséget a multik adóelkerüléséhez, ezzel érdemelte ki az elnöki székét.


Ha diktatúra lenne, már rég nem lehetne fütyülni, ellenzéki tüntetéseket szervezni, ellenzéki médiát fenntartani, és még sorolhatnám. Senki nem bántja az ellenzéket.


És azért itt az ünnepek tekintetében van egy nagy különbség:

Az ilyen kifütyüléseket maguk a "liberális" ellenzéki kispártok szervezik, és vezető politikusaik buzdítanak erre.


A székház-ostrom, Demszky-dobálás, és hasonlók hivatalosan nem voltak köthetőek a Fideszhez. Különben meg nézd meg pl. hogy törnek-zúznak, kocsikat égetnek Trump ellen, vagy hogy milyen primitív emberek verték meg az akkor még fideszes HírTV riporterét a netadós tüntetésen. És még sorolhatnám.


Utolsó, én nem úgy látom, hogy a sír felé menetelne az ország, a környezetemben az emberek 90%-ának jobban telik, mint az MSZP-SZDSZ kormányok idején, sokkal kiszámíthatóbb, biztosabb az élet, aki el akar helyezkedni, az el is tud, a munkáltatók a Facebookon fizetett hirdetésekben hirdetnek szakképzetlenül is betölthető gyári munkákat 130-140 nettóért, azoknak az ismerőseimnek, akiknek semmilyen szakmája nem volt, azok mind elhelyezkedtek, már akik nem voltak teljesen menthetetlenek.


Akinek normális szakmája van, pl. lakatos, asztalos, legalább nettó 200-at hazavisznek, de én hallottam 3-4-500 ezres fizetésekről is.


Aki egyetemen tanul normális szakon (mérnök, orvos, jogász, közgazdász, informatikus), annak nem kell félnie, hogy nem talál munkát diplomával a kezében.


Amikor jelentősen romlott az életszínvonal, és a sírhoz közeledett az ország (Horn-kormány Bokros-csomagja, de még inkább a 2006-10 közötti kormányzás után), az emberek érezték ezt, és el tudták zavarni a kormányt.


Ott van pl. a japán-modell, ahol tombol a nacionalizmus, hallottam olyat, hogy valaki kiköltözött, de hazajött, mert azt mondja, hogy olyan szinten kirekesztő az ottani társadalom a külföldiekkel, akik nem japánok, húzott szeműek, hogy azt nem lehet elviselni, mégis egy élhető országot tudtak teremteni.

Vagy ott van például Szingapúri rendszer, ami nekem tetszik, bár sokkal diktatorikusabb, mint Mo.

Nyugat-Európában pedig igen is problémás a politikai elit, és ez az ultraliberális társadalom és gazdaságpolitika valóban nem azonos a népakarattal, és vagy a jelenleg kormányzó elit változtat ezen a fenenagy liberalizmuson, és alkalmazkodik, vagy pedig le lesznek váltva, ezt én előre megmondom. Nézd csak meg majd, hogy 2019-ben az EP választásokon mekkora lebőgés lesz.

Attól, hogy jóléti államok, még nem kell a rosszat is majmolni.

Ha a bevándoráspolitikáról van szó, azzal jönnek, hogy nem kell annyira sajnálni a németeket, mert jó lenne, ha mi is olyan helyzetben lennék mint ők, és nehogy már a magyarok hülyézzék már le a németeket, és élcelődnek, hogy ha a jobboldali sajtó hanyatló nyugatot kiállt emiatt.


Ugyanakkor ott vannak az amcsik, angolok, őket el lehet hordani mindenféle hülyének és lehet csőddel fenyegetni a brexit miatt, és Trump miatt, ilyenkor bezzeg a magyaroknak jobban lehet tudniuk, mi a helyes, és okosabbaknak lehet lenni, mint a jóléti demokráciák lakói. Ez a kettős mérce.

2017. jan. 23. 14:22
 20/20 anonim válasza:

Mint valódi független én így látom

A kérdező fidesz szimpatizáns szemellenzős gyökér ami befolyásolhatja azt, hogy a kérdésről komoly érdemi vita folyjon. #9-es tisztán és világosan látja a mozgalom célját. Vagyis ez egy új baloldali projekt, ahol a fiatal baloldaliakat tolták előtérbe. Nem csoda, hogy elnökségi tagoknak a felmenői vagy a korábbi munkáltatói között általában volt szdsz-es apuka vagy baloldali kötődésű szervezet szerepel. Látszik a baloldali háttér a szervezettségen, az is látszik, hogy ez nem spontán, nem alulról szervezett mozgalomról van szó. A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Sajnálatos dolog, hogy magukat független civil mozgalomként akarják beállítani így egy későbbi valódi kezdeményezésre már rákerül miattuk az álcivil bélyeg. Cozmopolita világnézetük egy esetleges kormányzás esetén meg egyenesen nemzetbiztonsági kockázatot rejt magában.

2017. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!