Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Görögországban áll a bál,...

Görögországban áll a bál, ezért te fizetsz többet! Jó ez így?

Figyelt kérdés
Mivel Görög-honban bevezettek egy csomó megszorítást, és elfogadta a Görög kormány az I.M.F. és az E.U. segítségét, ezért felment itthon a benzin és romlott a forint.
2010. máj. 4. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát, egyetlen szó nem stimmel az állításodban: az ezért. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2010. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Igen a forint gyengülésben igazad van,de ez csak átmeneti,azóta visszaerősödött.
2010. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nosza első, akkor mi az igazság?
2010. máj. 4. 11:38
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Én azt nem tudom, de mivel te meg vagy győződve arról, hogy a te verziód az igazság, vegyük ezt igazságnak.


A görögök az IMF-től kapják a hitelt, meg egy kicsit az EU-tól, mert azok meg nem akarják, hogy bedőljön az euró.

Szerinted ezért emelték a benzin árát.

1. Csak nálunk emelik a benzin árát, pedig rajtunk és Görögországon kívül még van 25 EU-tagállam.

2. Mi is kaptunk IMF-hitelt, és akkor még segítsünk is be a görögökébe...

3. Van az IMF-nek elég pénze ahhoz, hogy a görögöket kisegítsék.

4. Milyen úton jutna el a benzináremelésből származó bevételecske (az IMF-hitelhez képest nudli) az IMF-hez? Ők szállítják nekünk a benzint, vagy hogy?

2010. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

A benzin árnak ehhez semmi köze.

Akkor szokott nőni a benzin (azaz a kőolaj) ára, ha valamelyik olajtermelő államban (Irak, Venezuela) politikai kockázat van, veszélyben az olajkitermelés.

Tudtommal Görögország nem jelentős kőolajkitermelő.


Esetleg arra lehet még gondolni, hogy a forint romlása miatt nőtt az infláció, így a benzin ára is növekedett. De akkor minden másnak is növekednie kellett volna, ráadásul a forint gyengülése csak ideiglenes volt.

2010. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, csak azt amit hivatalos indoklásnak adtak. Annak meg a lényege, hogy a görögországi válság miatt gyengült a forint. Ezt minden híradás így közölte tegnap a médiákban. Akkor, most van köze bárminek bármihez?

Ha pedig a forint visszaerősödött, visszavonták az üzemanyag árának az emelését? Nem hiszem!!! Nálunk mindig van ok az áremelésre. Hideg, meleg, eső, szárazság, szél, szélcsend, és bármilyen valuta árfolyamának változása, akár le, akár fel. Lényeg, lehessen valamire hivatkozni.

2010. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

A forint romlása miatt nőtt az infláció, ez aranyos :)


Utolsó: a görögökhöz nekünk pénzügyileg semmi közünk. Nálunk nem euró van, még csak nem is az euróhoz van igazítva a forint. Így aztán a forint gyengülését nekem ne próbálják a görögökre kenni, vagy legalább indokolják meg, mi alapján gondolják ezt.

2010. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ma 12:47 nincs közünk? Attól mert nem Euro-val fizetünk, attól még mi is fizetünk be Euro-vak (!), és nekünk is kell beadni a Görög állapot javításába!

Nem tudom, hogy hogy gondolod első, lehet Blikket olvasol csak, de az üzemanyag áremelést a Görögországi belproblémával indokolták!

2010. máj. 4. 12:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Kell beadni, és? Attól még a magyar forint pénzügyileg (nem aktuálpolitikai szempontból, habár te képtelen vagy ettől a szemlélettől elvonatkoztatni) teljesen független az eurótól, ha az euró romlik, attól a forint még nem romlik feltétlenül! Az, hogy a kettő egyszerre következik be, az történhet különböző okok folytán is. Egyébként az első és a 12.47-es ugyanaz a személy, én voltam mindkettő.
2010. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a 11.46-os is én voltam :)
2010. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!