Miért van az, hogy a forint egyre inkább gyengül a nagy pénznemekhez képest?
Íme az euró 10 éves árfolyama:
Amerikai dollár:
Svájci frank:
Tökéletesen látni, hogy a 10 évvel ezelőtti állapothoz képest a forint egyre inkább veszít az értékéből, holott elméletileg egyre jobban teljesít a gazdaságunk.
NEM nő a szakmunkások bére 25%-kal.
A garantált bérminimum nő 25%-kal, azaz a szakképzett munkaerőnek fizetendő minimálbér. Tehát ha te nem (kvázi) minimálbérre voltál bejelentve, akkor nagy eséllyel nulla forinttal nő a fizetésed, hacsak a törvényi emeléstől függetlenül nem sikerült kialkudnod valamit.
De szerintem nem sok embert fogsz találni, akinek mondjuk 200 ezerről 250 ezerre nő a nettója.
Különben meg a garantált bérminimum a csodás 25%-os emelés ellenére is csak nettó 107 ezer lesz, ami pont ahhoz elég, hogy ne halj éhen.
"Huszonöt százalékkal nő a szakmunkások bére, kár azon vitatkozni, hogy milyen a forint/dollár árfolyam. Egyébként a dollár erősödött nagyot világszerte, ezért rosszabb a forint árfolyam. A forintnak nem változott az értéke, ha a többi pénznemmel hasonlítjuk össze átlagban."
De változott.
A forint minden pénznemhez képest gyengült.
Például a kamatpolitika az, amivel jelentősen lehet az árfolyamokat befolyásolni. Például ha magas egy országban az alapkamat, akkor pédául vonzóbbak az adott valuta alapú befektetések.
Meg persze az is fontos tényező, hogy hogyan teljesítenek a gazdasági versenyzők egymáshoz viszonyítva, milyen kockázati minősítései vannak az országnak, de még rengeteg minden befolyásolja.
Ezt érdemes elolvasni a témában:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!