Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki dönti el, hogy a frakción...

Ki dönti el, hogy a frakción belül melyik képviselő hol foglal helyet? Illetve, hogy melyik frakció melyik székeket kapja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Bal oldalt a legszélén szoktak ülni a függetlenek, a többi szerintem nincs konkrétan meghatározva. Ezt valahogy eldöntik, és úgy lesz.
2010. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a pártok egymás között beszélik meg ezt. Elvileg hagyományosan a kormánypártok az Országgyűlés elnökének jobb keze felől foglalnak helyet, és egymás mellett vannak a pártok, de legutóbb láttunk példát arra is, hogy a Fidesz képviselői körülülték a KDNP frakcióját.


Hogy frakción belül hol foglalnak helyet, jó kérdés, talán ezt a pártok maguk döntik el, általában a vezetők legelöl, hátul pedig a perememberek (szavazógépek, vad-Zagyvák, naplopók), illetve a Fidesznek volt (vagy van még) egy mozgássérült képviselője is (a neve most nem ugrik be), őt úgy helyezték el, hogy ne kelljen lépcsőznie. Az új, 199+13 fős Országgyűlésben viszont máshogy oszlanak el valószínűleg a képviselők, nem biztos, hogy ugyanolyan mélységben ülnek majd mindenhol, tehát az LMP, DK, Együtt-PM mögött talán üresség lesz, a Fideszesek pedig összetömörödnek. Persze szerintem törekedni fognak az arányosságra is.

Az ellenzéki pártok elhelyezése is jó kérdés, legutóbb szerencsésen jött ki, hogy az MSZP pont egy szektornyi helyet foglalt el, így nem ültek közvetlenül a jobbikosok mellett, viszont az LMP-t két szektorra bontotta egy folyosó - ülhettek volna a Jobbik és az MSZP között is, de ők akartak lenni középen, szimbolikusan.

2014. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!