Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán csökkentené az internet...

Orbán csökkentené az internet ÁFÁ-ját 25-ről 18, majd 5%-ra. Az EU ezt nem engedi. Akik annak idején tiltakoztak az internet-adó ellen, ők most ebben az ügyben kiállnak Orbán mellet és szembeszállnak az EU-val?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 08:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is unom ár a "gonosz EU nem engedi hogy jól éljünk" szöveget. Főleg hogy az ilyen dolgok egyedül a mi vezetésünkön múlnak.
2016. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
16%

"Internetre fizetek négyezer forintot. Ebből az AFA kb egy ezres. Ha csökkent is valamit, az is csak két-háromszáz forint maximum havi szinten. "


Bezzeg mikor bedobnak egy 300 forintos adót akkor meg úgy óbégattok, mintha a világvége lenne:D

2016. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 tetro ***** válasza:
91%

Ha jól emlékszem az internetadót amikor bedobták, akkor gigabyteonként 150 Ft-ról volt szó. Ami lényegében tönkre tette fel az internetet itthon... Itt most meg pár száz forintos kedvezményről beszélgetünk.

Ráadásul ideológiai szempontból sem értem. A kormány két éve meg akart ölni az internetet, most meg ösztönözni akar a használatára? Vagy ennek mi az értelme? Ráadásul simán alkalmazhatnának rá meglévő ÁFA-kulcsot, az miért nem felel meg? Erre egyetlen válasz van. Színház, uszítják az agyatlan tábort az EU ellen teljesen ok nélkül? Bocs, én ezt nem szeretném támogatni...

2016. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
Én nem feltételezem, hogy akár anno az internetadóval, akár most az áfacsökkentéssel az orbán kormány rosszat akart volna az országnak. Csak hát a pokolba vezető út is........
2016. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 tetro ***** válasza:
80%

11.28

szerintem se akarnak az országnak rosszat. igazából szerintem tesznek rá, hogy jó vagy rossz valami az országnak. maguknak jót akarnak, és ezzel be is zárult az érdeklődési kör.

2016. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

"Az EU alapvetően nem enged 3 ÁFA kulcsnál többet használni egyszerre adott országon belül.

Jelenleg van a 27%, a 15% és az 5%.


Ezek bármelyikét választhatná a kormány a telekommunikációs szolgáltatásokhoz. de ők nem ezt akarják.

Hanem szokás szerint kavarnak, meg ködösítenek és a végén azt akarják az egészből kihozni, hogy szemét EU.


Nagyon unalmas már!


"


Közgázanalfabétáim! Nézzetek már egy blokkot... Tejtermékekre jelenleg is 18% áfakulcs az érvényes.

2016. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
15%

"Ha jól emlékszem az internetadót amikor bedobták, akkor gigabyteonként 150 Ft-ról volt szó. Ami lényegében tönkre tette fel az internetet itthon... Itt most meg pár száz forintos kedvezményről beszélgetünk.

Ráadásul ideológiai szempontból sem értem. "


mobilinternetre vonatkozott volna alapból az adó...

2016. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 tetro ***** válasza:

13.17

En erre nem igy emkekszem

2016. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
nem tehetek róla, hogy te mindent úgy szeretsz értelmezni, hogy minél jobbat dühönghess rajta
2016. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 kovpet ***** válasza:
52%
Koponyahurok: mivel én az internetből élek, ezért elolvastam a jogszabály első verzióját amikor kiadták a tervezetet (mert nem hittem el, hogy tényleg úgy van, mint ahogy az index leírja, de úgy volt). Nem a csak mobilnetre vonatkozott és nem volt benne semmilyen határ. Ki is számoltam, hogy egy offsite mentés fenntartása egy ügyfelemnek havi 50-60 ezer forint lett volna.
2016. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!