Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel lehetne fejleszteni...

Mivel lehetne fejleszteni Magyarország gazdaságát?

Figyelt kérdés

Semmilyen természeti kincsünk nincs amit kilehet zsákmányolni.

A kérdés: Mivel emelkedhetnénk magasabb szintre mint pl Csehszlovákia, Lengyelország?


2016. okt. 29. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját termékek előállításával, bár nem mindjárt az autó gyártásra gondoltam, de gyógyszerészet, építőipari holmik, nehézipar, és könnyűipar.
2016. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Miért, teszerinted Japánnak milyen természeti kincsei vannak?
2016. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyar szürkeállomány képes csúcstermékek előállítására. Ezeket kéne államilag támogatni. Szoftver, gyógyszeripar, kutatás, fejlesztés... Valamint a termelési technológiákat fejleszteni, modern gépeket venni, és amelósokat továbbképezni.

Az a baj hogy ha itthon valaki kitalál, vagy kifejleszt valamit, akkor kénytelen eladni a jogokat nyugatra, mert nincs pénz a gyártásra, marketingre, kutatásra. Csak csúcsminőségű termékekre van igény nyugaton. A középszerű áru nem kell, az ott is van.

2016. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Orbán még most is a munka alapú társadalmat erőlteti, de minek?!.


"Furcsa módon a magyar versenyképesség legnagyobb támasza az ország javuló makrogazdasági mutatói. A kormányzat azon törekvése, hogy az államháztartási egyenleget a maastrichti kritérium alatt tartsa, továbbá az államadósság lassú csökkentése mellett való elköteleződés, valamint a sikeres alacsony inflációs célkövetés mind pozitívan esnek latba a versenyképességi pontszámunk kialakulásánál. A jelenlegi 5,12 ponttal a stabil makrogazdasági környezet Magyarország legjobb versenyképességi tényezője. Rögtön hozzá kell tennünk azonban, hogy a szűken vett régiónkban még így is ez a harmadik legrosszabb érték (Horvátország és Szlovénia előtt). Ugyanakkor, összehasonlítva más hasonló gazdaságokkal, ilyen versenyképességi szerkezethez általában kicsivel rosszabb makromutatók tartoznak. Amennyiben tehát ez a mutató néhány tizeddel rosszabbul állna, úgy végső pontszámunk is nagyjából 1 tizeddel lenne alacsonyabb, ami a 80. hely körüli szintre lökné az országot.

Saját versenyképességünk javításának alapvetően két síkon kell(ene) történnie: egyrészt elengedhetetlen a jelenleg munkaalapú gazdaság átalakítása tudásalapúvá. Ehhez sürgősen fejleszteni szükséges az oktatási rendszert az alapoktatástól egészen a felsőoktatásig. Be kell kapcsolódni a világ tudományos kutatási hálózatába, erősen koncentrálva az új technológiákra, mivel a jelentős megtérüléssel kecsegtető innovációk elsősorban ezeken a területeken képzelhetők el. Ezek azonban hosszú távú, több évtizedes folyamatok, véghezvitelükhöz ciklusokon átívelő kormányzati elköteleződés szükséges.

A másik tényező akár rövid távon is javítható lenne. Sürgős változtatásra van szükség a korrupció, valamint a kontraszelekciós közbeszerzési eljárások területén, továbbá vállalati adó- és járulékcsökkentésekre is szükség lenne. A közpénzek elosztását pedig transzparenssé kell tenni. Ezek nélkül versenyképességünk nem tud javulni, a makromutatók pedig már nem képesek a továbbiakban érdemben hatni. Az eddig legrosszabb eredménnyel új időszámítás kezdődik hazánk nemzetközi versenyképességében. A kérdés csupán az, hogy lejjebb csúszik-e az ország a felzárkózó dél-amerikai országok mellé, vagy újra elindul felfelé, az EU- és az OECD-tagállamok közé."

2016. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mezőgazdasággal
2016. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 31 százalékos pótló ***** válasza:
0%
Pl dolgozhatnál a gyakorizás helyett. A munka alapú társadalom el fogja hozni a gdp megduplázódását.
2016. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok.
2016. okt. 29. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!