Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben nyilvánult meg az...

Miben nyilvánult meg az 1990-es években a médiában a baloldali túlsúly?

Figyelt kérdés
Azok véleménye érdekelne, akik akkor már éltek és emlékeznek ezekre. Trollkodást nem fogadok el.
2016. okt. 24. 18:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó három válaszolónak köszönöm hogy megértettétek a kérdésem.
2016. okt. 24. 21:42
 12/12 anonim ***** válasza:

Azok közé tartozom, akik akkor éltek, és akiket kifejezetten érdekelt a sajtó munkája. (Alakult is ilyen egyesület, 1991-ben, amelynek neve: Közakarat Egyesület volt.)

A sajtó, a tájékoztatás, az a negyedik hatalmi ágazat!

Mi, egyszerű honpolgárok, csak a törvényhozói hatalomba bekerülőkről tudunk közvetlenül - elvileg - dönteni.(ld.: Parlamenti és önkormányzati választások..)

A végrehajtói hatalom (kormány), az igazságszolgáltatói (bíróság, ügyészség), csak közvetve. Amire az égadta világon semmi befolyásunk nincs, az a köztájékoztatás, a média.

Ez utóbbinak volt vagy van a legnagyobb hatalma.

Visszakanyarodva a kérdésre:

1. Az Antall-kormány az írott és az elektronikus sajtó területén nem (vagy: sem) csinált rendszerváltoztatást.

Személycseréket pl.

2. Az Antall-kormány idejére már nem volt olyan megyei napilap, amelyet nem adtak volna el a korábbi hatalmon lévők idegen (főként osztrák: Axel Springer...) cégeknek.

3. Hatalmas különbségek voltak az újonnan alapított napilapok, hetilapok és a régi vágású lapok megrendelői számában, megrendelt hirdetéseiben.

4. Az elektronikus média területén sem volt lényegi változás. A Nahlik Gábor (TV-elnök) ill. Csúcs László (Rádió-elnök) kinevezése csak kb. 3 év múlva történt meg, és akkorára az önbizalmukban is megerősödött (ők azt hitték, a rendszerváltást követően munkahelyükről nekik el kell menniük, de Antall nem nyúlt hozzájuk...) régi gárdatagok szétmorzsolták a két elnököt.

Az Antall-kormány idején írt egyesületi közleményeket, amelyek a sajtó munkáját érintették, de más, nem ún. baloldali véleményeket egyetlen egy napilap sem közölte. Az Új Magyarország csak részeket mert leírni. Csupán a Magyar Fórum hetilap közölte le.

5. Az első Fidesz-kormány idején voltak próbálkozások ennek az irdatlan egyenlőtlenségnek a kisebbítésére. A Kisgazdapárt képviselője, dr. Pokol Béla terjesztett elő ezzel kapcsolatos törvényjavaslatot, pl. ha egy lap közöl valakinek a véleményét, akkor ez a lap legyen köteles az ellenvéleményt is leközölni. Vagy: a lapoknak leadott hirdetések aránytalanságain is kívánt volna változtatni. Nem sikerült elérnie. Az akkori ellenzék nem a javaslatain, hanem a beterjesztő NEVÉN rágódott. (Pokol.....)

Hát, ilyen volt akkor (is) a nagy véleménynyilvánítási és sajtószabadság valamint nekünk, honpolgároknak az az emberi jogunk, hogy többoldalú, hiteles tájékoztatást kapjunk, amiben a hír szent, a vélemény pedig szabad lehessen.

:(

2016. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!