Miért van a mai 46-50 éveseknél ez a furcsa hozzáállás az állammal kapcsolatban?
Megvan az összeesküvés elmélet, hogy a Orbán hogyan vette el a nyugdíjat, és még meg is szüntette a TB-t, "nekem már nem lesz nyugdíjam" generáció, de az öngondoskodásnak semmi jele.
A társadalombiztosítást nem szolidáris intézményként (tehát szegényügyi) tekintik, hanem életvitelszerűen építenek rá, olyan elvárással, mintha legalábbis piaci szférában fizetett volna érte.
"A társadalombiztosítást nem szolidáris intézményként (tehát szegényügyi) tekintik, hanem életvitelszerűen építenek rá, olyan elvárással, mintha legalábbis piaci szférában fizetett volna érte."
Mert nem is szolidáris, hanem szociális intézmény.
És épp azért van, hogy építeni lehessen rá. Ha megbetegszel, kapsz orvosi ellátást, táppénzt, ha megöregszel, nyugdíjat a korábbi jövedelmed/befizetett nyugdíjjárulékod arányában. Ez teljesen jogos elvárás.
"Ha mondjuk, az állami, valamiért "bedől", még mindig maradt volna egy, esetleg kettő(az önkéntessel együtt) pillér."
Mi van, ha a magán dől be?
"
Mert nem is szolidáris, hanem szociális intézmény.
És épp azért van, hogy építeni lehessen rá. Ha megbetegszel, kapsz orvosi ellátást, táppénzt, ha megöregszel, nyugdíjat a korábbi jövedelmed/befizetett nyugdíjjárulékod arányában. Ez teljesen jogos elvárás."
de nem a saját teljesítményed alapján kapod a közellátást, hanem mások helyett is fizeted, akik eltartottak
épp ezért szolidáris
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!