Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz-e, hogy Magyarország...

Igaz-e, hogy Magyarország minden problémájáért az MSZ (M) P a felelős?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy Brüsszel a hibás, dehát Brüsszel is Gyurcsány kottájából játszik.

2016. okt. 12. 00:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Azokért a problémákért, amiket Viktátor meg a sleppje okozott, nem az emeszpé a felelős. Ők is okoztak épp elég bajt, nemkell félteni őket.
2016. okt. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

:D


Megvolt a mai trollkérdés is.

A legjobb, hogy Fedák Sári-t is betag-elte

2016. okt. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Brüsszel is Gyurcsány kottájából játszik? Nofene! Milyen muzikális gyerek ez a Fletó.
2016. okt. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem csak a posztkommunista (MSZP), hanem a feudálkommunista utódját (Fidesz) is brlevesszük, akkor lehet valami benne.
2016. okt. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Magyarország áldatlan állapota miatt nem az MSZMP meg Brüsszel a felelős, hanem a mindenkori magyarság, akik egyrészt annyira ostobák, hogy képesek újra és újra megválasztani ugyan azt a paternalista vanília diktátort minden 4. évben, másrészt meg annyira passzívak és defetisták, hogy még akkor sem hajlandóak utcára vonulni, amikor már az ő 8 bites agyuk is felfogta, hogy "itten biza mindenkinek túrós a fa$za, oszt nem kőne itten csinálni valamit?", hanem jó kiskutya kódjára az ugatás helyett inkább elvonul mindenki a kis vackába, ahol hamar el is felejti mindezt és másnap ugyanúgy lehajtott fejjel fogja végigcsinálni a lélekölő napi rutinját.
2016. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez bonyolultabb. 1989-ben szabad levegőt véve lehetett útra indulni. Megformálni a kapitalista demokratikus viszonyokat. Ám a mi részünk a keleti blokkba begyűrűzött az olajválság. Ami itt különösen nagy gondot okozott, mert Magyarország úgy élt évtizedekig hogy nem termelte meg azt amit elosztott. Így nyakig eladósított a kommunista vezetés. 20 milliárd dollár körüli adósságot könyvelhettünk el. Ebből a ténylegesen siker befektetés, termelés alig több mint 4 milliárd, magyarul minuszban az államkassza. Ez okozta az átalakulás nehézségét. Nem a konzervatív MDF kormány volt a valódi felelős abban hogy akkor igen súlyos időszak következett. Ez igenis a Kádári kormányok lelkén. Később az MDF megállította az összeomlást, igen nagy eredmények születnek '94-re. Jórészt kiépülnek a kapitalizmus alapjai. Később Horn Gyula és kormánya felvállalta a nehezét, végig vitte a gazdasági formálást, kiépítette a piacgazdaság szilárdságát Magyarországon. Óriási megszorításokba kezdtek, amit végig kellett volna csinálni, egy picit tovább mint az első ciklus. De óriási eredményeket hozott így is. Rendbe jött az ország pénzügye. Még tovább nyílt a piac nyugatra.

Az első Orbán kormány gyakorlatilag más irányt vett. Megszüntette a megszorításokat. Viszont inkább inflációt és egyebeket kezelt, erősebben mint a Horn kormány. De tehát egy viszonylag stabil helyzet alakult ki erre az időszakra, magyarul túléltük ezt a rendkívül súlyos válságot.

A Medgyessy kormánynak ez tette lehetővé, hogy elíndítsa a szegénység csökkentő programot, és igyekezett megkönnyíteni az alsóbb rétegek életét, feljavítani a szociális igények ellátását. De ez már lehető volt, hiszen túl éltük a válságot, szabad a pálya. Viszont talán túl magabiztosan osztogatott, ennyire intenzíven nemazért nem kellett volna mert kárt okozott hanem mert megorrolt az elit és a pénzvilág. Így gyorsan megbukott. Az mszp belső válságát a pártonkívüli miniszterelnök személye nem élte így túl.

Utódja a fiatalabb Gyurcsány Ferenc a ciklus hátralevő idejében igyekezett a kormányzást másra is asszociálni mint az osztogatás, szimplán. Felismerte hogy bár már nagyon is erős a gazdaság, egy újabb bajt ismét nem bírna ki. Így ő intenzívebb gazdaság élénkítést kívánt. A gazdasági növekedés igényét ami jelen volt ugyan de kevésbé, azonos szintre emelte mint a szegénységcsökkentést. Ez két év alatt sikerül is. Bár nehézségekbe ütközve.

a 2006-os választások után belső válságot él át ismét a kormány. A miniszterelnöknek minden stratégiai erejére szükség van, mert egyfajta puccsal találta magát szemben. Botrányok, zavargások százait okozza ez. Ezt mindenki ismeri. Ám mégsem távozik a miniszterelnök, folytatja a kormány a munkát. A belső válság után már minden hiába, ugyanis 2006 közepétől kb nemzetközi szintű, az egyesült államokból eredő pénzügyi instabilitás zajlik. gyakorlatilag a legtöbb kül és bel gazdasági intézkedés kudarcba fullad. Bár jópár kivétel mégis van. A szegénység pl valóban csökken.

2008-ban gazdasági világválság tör ki, 2009 elejére ismét be is gyűrűzik ide. Átalakul a kormány és válság kezelés indul. Alig hogy rendbe jött az ország úgy ahogy 2006-körülre ismét megtépázta egy még nagyobb válság. Ismét megszorítások indulnak.

2010-től a tejhatalmú Fidesz kormány ettől lett a legnépszerűbb, 2/3-al. Most már másabb irányok zajlanak, most Megugrott a korrupció, a társadalmi passzivitás nyomán is. Talán ez utóbbi a megtépázott múlt miatt.


Na ez zajlik 30 éve, így annyiban igazad van hogy ha így visszavezeted azért az állapotért amit kétszer így megtéphetett a külvilág gazdasági problémája azért valóban az MSZMP felel, de nem az MSZP.

2016. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.


Utóirat: ezért él sokakban nosztalgia a Kádár rendszer iránt. Nem szembesült azalatt ilyesmikkel. Talán ez jogos nosztalgia e szempontból

2016. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

A Magyar Orbánátus problémáiért mindenki felel aki megválasztotta őket.

Az MSZ(M)P körülbelül annyira, mint az Árpádházi királyok, nyilván a múlt közrejátszik a kiindulásban, de a folyamatért már magunk vagyunk felelősek.

2016. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 partizana ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy az MSZMP lerakta az alapokat a sz@rhoz, az azóta kormányra kerülő pártok meg elkezdték az alapon felépíteni a még nagyobb sz@rt.
2016. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#4! "feudálkommunista" jo kis szo, de azért megmagyaráznád, hogy mit is értesz alatta? Föleg a kommunista részt?
2016. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!