Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élő magyarok! Mely...

Külföldön élő magyarok! Mely okok miatt hagytátok itt Magyarországot? Mely esetben nem hagytátok volna itt?

Figyelt kérdés
Milyen változásoknak kéne bekövetkezniük, hogy újból kedvetek legyen visszajönni?
2016. okt. 9. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megalázóan alacsony bérek, rossz munkakörülmények, aránytalanul magas megélhetési költség a fizetéshez képest (pl. egy átlag fizetésből már csak egy albérletet tudsz fizetni, rezsit kaját piát már nem, tehát nem lehet megélni), a korrupció meg ilyenek már csak hab a tortán, ha egyszer nem lehet megélni, max nyomorogva szobatárssal, akkor mi a szarért maradna itt a fiatal, amikor külföldön egy átlagfizuból simán megvan minden amire vágyik (saját albérlet, saját autó, nyaralások, és sok pénz van a zsebében is bulizni vagy amire akarja)
2016. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1

Ennél jobban nem lehetett volna leírni...

2016. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát csúsztatva nem is :D
2016. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bérek,munkakörülmények.

A magyarországi munkáltatók között annyi a buta, még a multiknál is.


Amit meg fizetésnek neveznek Magyarországon, az egy vicc.


Meg az,hogy már közlekedésmérnökként sem olyan könnyű munkát találni, kezd telítődni a piac Magyarországon.


Bezzeg a betanított összeszerelőből Dunát lehetne rekeszteni.

Az ország rossz irányba halad.Ugyanis, szinte csak betanított munkakörök születnek, olyanból meg nincs sok, amit felsőfokú végzettséggel belehetne tölteni.



Min kellene változtatni?

A béreket körülbelül 50 százalékkal emelni kellene.Én nettó 400,de inkább 500 ezerért már dolgoznék Magyarországon

Aztán, javuljanak a munkakörülmények, legyenek rugalmasabbak a munkáltatók.


Továbbá, olyan munkahelyek szülessenek, amik a felsőfokú,középfokú végzettségekhez passzolnak.

2016. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az összes banknak tartozom és az apehnak is.
2016. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert kevesebb munkaval es sokkal jobban akartam elni egy mukodo demokraciaban.

Nincs olyan valtozas ami meghozna a kedvemet hogy visszamenjek Mo ra.

2016. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#5


Látod, én ezért nem veszek föl soha hitelt! Tudod, van néhány fő szabály, amit mindig betartok! A szüleim tanították őket. Pl. az egyik ilyen, hogy ha vihar van, és sokat villámlik, akkor az összes konnektort húzd ki! Elég érdekes, mert sokáig nem is mondták nekem ezt. Amikor megtudtam, elmondtam a haveromnak, és meglepő módon nem röhögött ki, hanem tök alap dolognak vette, és mondta, hogy hát igen, ők is mindig ki szokták húzkodni a konnektorból a kábelt, mert ha belecsap az antennába a villám, akkor tönkremehet a TV vagy a számítógép, stb. Többen is mondták, hogy ők is így tesznek. Tehát ez az egyik, amit betartok! A másik, hogy soha nem fogadj! Még akkor sem fogadok senkivel, ha tudom, hogy biztosan én nyerek. Még csak egy pohár sörben sem. Egyszerűen nálam ELV, hogy soha ne fogadjak. Ugyanez a helyzet a hitelfelvétellel. Mindig azt mondták a szüleim, hogy SOHA ne vegyek majd fel hitelt, még akkor se, ha rászorulok. Inkább kapcsolják ki a villanyt, de hitelt semmilyen körülmények között sem szabad felvenni! Mert akkor csak még nagyobb szarban lesz az ember! És ebből kifolyólag tartozni sem szabad senkinek! Inkább szokjon le az ember a dohányzásról, meg az ilyenekről, meg inkább nézzen ki szegényebbnek, de nem szabad eladósítania magát az embernek! Csak tönkre teszi az embert, és a maradék vagyona is elúszik, vagy még börtönbe is kerülhet miatta.

2016. okt. 10. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
ha van ugy nevezett biztosito kapcsolod (surge protector a neve , nem tudom mi a pontos meghatarozas magyarul) akkor semmi se eg le mert ez pont arra van hogy egy bizonyos volt szamon felul automatikusan lezarja az aramot . de a tanacs jo ott ahol nincs ilyesmi. a hitel: ha te keszpenzre akarsz hazat vagy lakast venni akkor vagy oregkorodig nem lesz sajatod , ez vonatkozik autora es nehany nagyobb dologra es ugy elsz , mert en itt nyugaton se tudtam volna egy hazra valot osszerakni ugy hogy mellette fizetjuk a berlakas dijat. itt egy haz felmillio dollarnal kezdodik egy elfogadhato keruletben es ez messze nem a luxuskategoria. Sydneyben ezert egy ketszobas 50 negyzetmeteres lakast kapsz mondjuk egy nagyon atlagos keruletben legalabb 30-40 kmre a varoskozponttol ahol esetleg dolgozol. szoval minden tanacsot a mai vilagban nem lehet mindig megfogadni akkor se ha az praktikusnak latszik. a regebbi vilagban se keszpenzre epitkeztek vagy vettek lakast az emberek Mo on csak akkor alacsonyabbak voltak a kamatok es meg leteztek allami lakasok amit nem kellett megvenni hanem bereltek (tanacsi lakas volt a neve). tudtommal ma mar ilyen nincs. es van meg nehany pelda . dohanyozni meg inni sem mindenki szokott es megis nehez lehet osszerakni legalabb 5 milliot ahhoz hogy Mo on egy videki lakast vagy hazat vegyel keszpenzre.
2016. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Magyarországon azért most estek a lakások árai.
2016. okt. 11. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!