Szerintetek normális dolog, hogy a népszavazás érvénytelensége ellenére is módosítják a "gránitszilárdságú" alaptörvényt?
Az csak egy dolog, hogy az alaptörvényt annak idején olyan, "gránitszilárdságú" alkotmánynak kiáltották ki, ami kiállja az idő próbáját, és azóta is kétnaponta toldozzák-foldozzák...
De hogy most az érvénytelen népszavazást eredményét is beleírják, az nem sok egy kicsit? Kérdem ezt egyrészt azért, mert a saját rendelkezésük szerint az alaptörvényt érintő kérdésben nem lehet népszavazást tartani, másrészt meg azért, mert a népszavazás előtt még azt hirdették, hogy csak érvényes és eredményes népszavazás esetén irkálnak bele megint az alaptörvénybe.
Végülis akkor mindegy, hogy mit akarunk, függetlenül attól, hogy érdekli-e a népet vagy sem, elmegy-e szavazni vagy sem, érvényesen szavaz-e vagy sem, így is, úgy is azt csinálnak, amit akarnak?
A népszavazás érvényességi küszöbét ők határozták meg 2011-ben 50% + 1 szavazatban. A saját pályájukon, a saját szabályaik szerint buktak el, és mégis beleírják az alaptörvénybe az érvénytelen eredményt? Hogy van ez? Akkor mire volt jó az egész cirkusz, 15 milliárdért, miért kérdeztek meg minket róla? Az alaptörvényt módosíthatták volna egyből, az egész cirkusz nélkül is, kétharmaddal, ahogy a Jobbik javasolta nekik.
Akkor most hogy van ez? Megkérdeznek, de nem érdekli őket, hogy válaszolunk-e vagy sem elegen? Akkor meg miért nem állítják vissza az alacsonyabb küszöböt, amit ők emeltek fel 50%-ra, ha úgyis mindegy nekik, hogy hányan mennek el és hányan szavaznak érvényesen, a lényeg, hogy aki elment, mit mondott?
Vagy a küszöb csak rájuk nem érvényes? Ha holnap valaki kezdeményez egy népszavazást a NÉP köréből, ami érvénytelennek bizonyul, akkor is komolyan veszik az eredményét és beírják majd az alaptörvénybe? Vagy akkor legyintenek, hogy érvénytelen lett, tehát nem érdekes az eredmény?
Ha holnap én kezdeményezek, aláírásgyűjtéssel népszavazást a Fidesz korrupciójáról, gazdasági vagy oktatáspolitikájáról, ami érvénytelen lesz, de akik elmentek, három millióan ellenük szavaznak mondjuk, akkor vajon mit mondanának? Hogy oké, beírjuk ezt is az alaptörvénybe, vagy azt, hogy sorry, ha érvénytelen, hát érvénytelen?
Szerintetek?
#5
Egy érvényes népszavazás ~90%-os nyereséggel azért nem kicsi politikai győzelem lett volna. Direkt úgy tették fel a kérdést, hogy jóhiszemű ember ne szavazhasson igennel, hacsak nem "lázadásból". A nemek többsége el volt könyvelve, a kérdés nem az volt hogy melyik "oldal" nyer, hanem hogy érvényes lesz -e a népszavazás.
Ha így nézzük, megérte a Fidesznek elverni milliárdokat. Ha összejön ők lesznek a megmentők, a demokráciában mélyen hívő néppárt, ha elbukik akkor kussban végigcsinálják amit elkezdtek. Arról nem is beszélve, hogy a Fidesz Orbán Viktor nyilvános önkielégítéséből is képes lenne pozitív PR-t csinálni. Nincs olyan dolog ami ne tudnának kiforgatni. Lásd: Dohánymutyi, beszólt az EU. "A mocsok Brüsszel a dohányipart támogatja, nem az egészséget!". Bam, ennyi volt a téma, Fidesz-EU 1-0, mert senki se akar a szintjükre süllyedni.
Mondanám hogy ha nem hiszed, járj utána, de Magyarországon erre nincs szükség, majd a közmédia igazol engem.
#1: "Az érvényes népszavazás eredménye kötelező érvényű"
Van olyan is, de ez nem olyan volt.
Azt, ami kötelező a kormányra nézve (a magyar kormányra persze, nem az EU-ra), azt ügydöntőnek hívják. Ez véleménynyilvánító volt, tehát érvényesség esetén sem lett volna semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!