Mi lehet az oka hogy Budapesten sokkal alacsonyabb a részvétel a szavazáson, mint vidéken?
13.26
vannak helyes és helytelen válaszok? :)
Ennek több oka is van:
1). Budapest egy világváros, tetszik vagy sem, ahol eddig is sok, különböző kultúrájú ember élt együtt. Budapesten nem kap senki szívszélhüdést, ha egy afgán, arab, török, szír vagy líbiai turista végigsétál az utcán, míg Makón könnyen kihívhatják rá a rendőrséget is akár. Pesten ezres nagyságrendben élnek muzulmánok, több imaházuk is van, ráadásul magyar muszlimok és élnek ott, sok más nemzetiség mellett. Egy olyan városban, ahol a domináns keresztény vallás és annak főtemplomai mellett békésen elférnek tucatszámra zsinagógák, muszlim mecsetek és imaházak, görög, orosz, román, szerb stb. ortodox templomok, sőt, még buddhista szentélyek is, az emberek nem pisikálják össze magukat 1300 potenciális bevándorlótól (ha mind Budapestre kerülne, az sem tűnne fel, gyakorlatilag meg sem érezné a város).
Pesten sok a színesbőrű, hatalmas kínai közösség él, és sok a muzulmán is (rengeteg török, arab stb. vendéglő is működik), és ez már két évtizede így van, anélkül, hogy bármiféle terrorakció lett volna. Magától értetődő, hogy Budapesten nyitottabbak, befogadóbbak, európaibbak az emberek, hiszen napi tapasztalataik vannak más nemzetiségüekről, akikkel békésen élnek együtt.
2). Egy kisebb, homogénebb települést könnyű megfélemlíteni egy ismeretlen "mumus" rémképével, akit csak képernyőről ismer. A vidéki Magyarország települései még vallásilag is viszonylag egyneműek, pl. Debrecen nagyon református, Esztergom nagyon katolikus stb. Ebbe a homogenitásba egy "idegen" befogadása eleve nehezebben fér bele, gyanakvóbban tekintenek a másság bármilyen formájára az emberek.
3). Minél kisebb egy település, az emberek annál inkább ellenőrizhetőbbek, és ezt tudják is magukról. Egy kicsi faluban, ahol a polgármester azzal riogatott, hogy aki nem szavaz és nem jól szavaz, az elveszti a közmunkáját, a segélyét, a nyugdíját, ott az ember megfigyelve érzi magát. Minél inkább fennáll a veszélye, hogy személyesen ismernek és számon tartanak engem, annál inkább félek távol maradni, mert tarthatok a retorzióktól.
A szavazási biztos nálunk pont a szomszéd Jucika bácsi, aki jóban van a polgármesterné asszony pónilovának a volt tulajdonosával, a Szabó Jancsival (aki meg amúgy is a volt feleségem első házasságából származó gyerekének a veje, és tőle vettük tavaly a malacos kocát is), szóval mindenki mindenkit ismer, és még a falnak is füle van. Kockáztassam, hogy nem megyek el szavazni, mikor megmondták, hogy ha jönnek a bevándorlómigráncsok, akkor a közmunkát nekik fogják adni, levágják a nyugdíjt, a segélyt és annak a kertjében alakítják ki a menekülttábort, aki távol maradt, vagy igennel szavazott????
Ne kockáztassunk, emberek, a Józsi is megmondta, hogy mindenkit számon tartanak a kubatov elvtársék, szóval jobb lesz elmenni!
Aki élt már kisközösségben, az nem lepődik meg ezen a jelenségen. A csordaszellem erősebben érvényesül, és nagy bátorság kell ahhoz, hogy az ember ne lépjen egyszerre, az esti rétest is kockáztatva...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!