Demokratikus államban élünk vagy az Orbanizmusban?
"Egyébként nem válaszoltál a kérdésemre. Olaszország, Japán, Belgium és Franciaország nem demokrácia?"
Akkor válaszolok: azon mutatók alapján, amiket itt felvonultat a táblázat, demokráciák persze. Ezen mutatók alapján mi is azok vagyunk.
Viszont én itt élek és látok dolgokat: amiket fentebb is leírtam, annak fényében az "Electoral Process and Pluralism" szempontra 9,17-et kapni több, mint érdekes.
De azt engedd meg nekem, hogy a számok láttán ne dőljek hátra a székben... ha téged az adatok megnyugtatnak, szived joga.
"Az Economistot igazán nem vádolhatod Orbán-pártisággal."
Egyáltalán nem vádolom ezzel. Ez jobboldali szokás, hogy akár nemzetközi, a jobboldalnak nem tetsző felmérést/nyilatkozatot lekomcsiz és támadásnak vesz. Én nem vagyok ilyen. Csak furcsallásom fejeztem ki.
Nem tudom, végül megnézted-e a "flawed" szó jelentését. Amit én találtam nagyon érdekes, meglepő, hogy pl Franciaországban és Belgiumban is ez van. Érdekes lenne tudni, hogy a felmérés az év végén készült-e, hatással volt-e rá a migráció, mert elemzők szerint is ez a szélsőjobb előretörését hozhatja magával.
Valaki írta itt, hogy mivel képviselőinket mi szabadon választjuk, ezért Magyarországon teljes a demokrácia. Ha valakinek ennyiben kimerül a demokrácia, akkor nem is csoda, hogy ott tart ez az ország, ahol.
Drágasazágok! Tanultatok Ti a klasszikus Athéni Demokráciáról? Amiről elképzelik a mostani példának?
Hááát ott ugyanez volt mint itt. Egy szűk (önerejéből képtelen) vezetőségre áhítozó csoport megszavazatatta magának hogy ő vezethesse a népet. ekkor lettek ők a vezetők, ahol bemesélték a népnek hogy szavazhacc meg egyenlő lehecc. Kivéve a rabszolgák a nők és a város falain kívül állandó ingatlannal tendelkezők.
Magyara lefordítva. Ha vidéken élsz le vagy carva - vagy még lese. Ha Pesten élsz bizonyos kerületekbe - ugyanez mintha vidéken élnél. Ha netán nőnek mertél születni? Papíron egyenjogúnak számítasz - amúgy emberszámba se vesznek, de ezt nem mondják a képedbe se - csak a hátad mögött ha nem vagy jelen. H nincs iskolai végzettséged, vagy car vagy a szakmádba mehetsz iskolai végzetség nélkül politikai pályára. Állam és Jogtudományi egyetem politikai kar nincs is. Lehet elcsapott bármilyen tanár, vagy álatokat csak elásatni képes álatorvos tökmindegy diplomád van oki lehecc politikus , képviselő polgármester bármi.
Szóval édeskéjim ez a demokrácjia tök az mint az Athéni
Egy szűk elit aki semmihez se ért csak uralkodni akar megszavaztatja magát.
De ha jön egy árvíz, egy tűzvész vagy egy járvány behúzzák fülüket farkukat elhúznak hátra a vérbe, mert semmihez nem értenek, de ha a szakértők elhárították a bajokat előjönnek és verik a mellüket hogy ők...
Na ettől hányok én, meg a jobbérzésű emberkék - puszikák
Különös, de épp e nemzeti liberális korban váltják le a saját etnikumból eredő arisztokráciát és dinasztiát a pénzdinasztiák. A demokráciában csak a politikusoknak kell időnként választóik elé lépni, és a választásokon megmérettetni. A pénzdinasztiák – akik a kulisszák mögött kormányoznak – hatalma éppoly örökletes, mint a feudális korban az arisztokráciáé. Néhány dúsgazdag család ügyes pénzügyi manőverekkel befolyása alá vonja az uralkodót, a politikusokat, az egész államapparátust. Idővel a pénzdinasztiák is feudális attitűdöket vesznek fel, de hatalmukat máris veszélyezteti azon zsoldos seregben elhatalmasodott katonai elit, mely az általános hadkötelezettség helyébe lépett. A világ újra a középkor irányába veszi útját.
Az társadalom döntő többsége számára kétségtelenül ez a liberális gazdasági fázis, illetve a velejáró demokrácia néhány évtizednyi korszaka a legideálisabb. Az egyedüli plurális, demokratikus, kor más történelmi korszakok inkább despotikus kormányzási praxisával szemben. Idővel a legideálisabb rendszer felett is eljár az idő és kénytelen egy másik, semmivel sem jobb, de korszerűbb érának helyét átengedni.
A demokrácia protagonistái egyben a demokrácia legádázabb ellenségei is. Törekvésük, a demokráciát tovább demokratizálni abszurdum. Követelésük a korlátlan szabadság, felemészti az államgépezet alapjait, ezzel a demokrácia stabilitását is. A demokrácia anarchiává fajul. Az államhatalom felbomlásával minden helyi kiskirály annyi hatalmat sajátít ki magának, amennyit bír. Az általános anarchia helyett a társadalom inkább akceptál egy új Gaius Iulius Caesart vagy az unokaöccsét, akik bár a demokratikus jogokat megnyirbálják, de helyreállítják az állam autoritását.
Fasiszta állam van a (egyelőre) a demokrácia álruhájában.
Itt szépen leírták:
A hatalmi ágak szétválasztása a 2. Orbán-kormány alatt végleg megszűnt. A parlament egy szánalmas karikatúrája egy demokratikusnak. Az ügyészség úgy ugrál, ahogy Orbán fütyül. Az Alaptörvény egy demokratikus alkotmány paródiája. Választási csalások változatos alkalmazása biztosítja a hatalomban maradásukat. Ezt nem Orbán találta fel egyébként, hanem Mussolini, ahogy a cikk is írja. Ezért is találó a felcsúti Duce elnevezés. :)
Magyarország ugyan az, mint 30 éve... csak demokráciás álruhában. Bár akkor is volt ilyen álruha.
Hiszen vérbeli "elvtársak" vezetik az országot, és csínálják a színházat más vérbeli "elvtársakkal", de csak a felszínen, a háttérben pacsizás, leosztogatás van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!