Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van akkor ha végül kiderül,...

Mi van akkor ha végül kiderül, hogy Orbán Viktornak igaza volt a menekült kérdés kezelésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel egy pillanatra, hogy bekövetkezik, hogy nyilvánvalóvá válik, hogy igaza volt végig. Vajon nem az történik most a baloldalon, ami annak idején Gy.F. idején is történt, hogy már mindenki azt akarta, hogy menjen mégis kapaszkodott belé az egész MSZP vezetése? Mert ha így van, akkor arra is mindenki emlékezni fog majd, hogy az MSZP kategorikusan ellenébe ment az egész menekült kérdésnek, vagyis ismét lehúzzák az egész baloldal esélyeit azon a bizonyos árnyékszéken. Erre nem gondol bele senki, hogy egyszer már teljesen elpuskázták az esélyeket, és most is benne van ez a pakliban? Mert annyira nemet mondanak a józan észre, vagy legalábbis jól láthatóan nemet mondanak a nagyobb többség akaratának, ismét. Szerintem ezzel abszolút a rossz végére állnak annak a bizonyos testrésznek és erről bizony, kizárólag megint ők tehetnek. De miért? Miért nem lehet fiatalokat odatenni az idős vezetés helyére? Akik teljesen szákutcáról zsákutcába vezetik folyton az egész baloldalt? Ez nem tetszik már senkinek sem.
2016. szept. 12. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

2004-05-ben a népszavazáskor a román betelepülő munkavállalók ellen nyert a baloldal népszavazást a Orbánnal szemben.

Ott is valami ilyen volt csak a Román Államnak engedte meg Orbán 2002-ben hogy akármennyi munkavállaló anyanyelvre tekintet nélkül jöhet Magyarországra.

Hát az elbukott... kb. ugyanezért.

Magyarok csak a jövevényeket látják.

Ami egy zsigeri de természetes védekezés.

2016. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Ebben is igaza volt Viktornak?

[link]

2016. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Ha kevés dologban is de ebben a menekültellenességben igaza van Orbánnak.

Az Mszp meg úgyse fogja elismerni, hogy Orbán kivételesen valamit jól csinált.

Ők óvodás hülyegyerekként továbbra is azt játszák, hogy ha a Viktor feketét mond, akkor ők fehéret.

2016. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor most megkérném azokat akik nem tudnak vagy nem akarnak olvasni, hogy tegyék fel mégegyszer a kérdésemet és próbálják meg megválaszolni azt. "Mi van akkor ha végül kiderül, hogy Orbán Viktornak igaza volt a menekült kérdés kezelésével kapcsolatban?" Nem érdekel, hogy ki mit politizál, engem az érdekel, hogy mi van ha neki van igaza. Akkor mi következik. Akkor hogy esik millió darabra az amúgy is szétesett baloldal. Akkor ki hogyan módosítja a véleményét. Akkor a nagy harsogók hogyan fogják majd látni a világot. Ez érdekel. Nem az hogy kinek mi a véleménye Orbánról vagy a bojkottált ökörségről.
2016. szept. 12. 09:45
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem tudom, mit akarsz a kérdéseddel.

Baloldainak és liberálisnak tartom magamat, de a ma ismert pártok mindegyike távol áll attól, amit én baloldalinak és liberálisnak gondolok.


Abban biztosan igaza van, hogy ha valaki jönni akar, akkor udvariasan kopogjon be az ajtón, s majd eldöntjük, bejöhet-e. Ma is sokan élnek itt, akik nem Árpáddal érkeztek. Aki itt akar élni (s ezen most egész Európát értem), kérjen meg minket szépen. Igazolja magát ellenőrizhetően. Mondja meg mit szeretne, mihez ért. Fogadja el a törvényeinket. Megtarthatja mindazon szokásait, melyek nekik fontosak, de nem sértik a mi jogainkat. Ne legyen követelőző. Ne ő diktáljon nekünk, hanem majd mi megszabjuk, vendégként mekkora mozgásteret kap.

Évek múltával, ha már kiérdemelte a hosszú távú bizalmat is, akkor újból lepacsizunk vele, s már nem mint idegent fogja kezelni, hanem mint közénk tartozó.


Mindenki másnak viszont nincs itt helye.

2016. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Engem meg az érdekel, hogy MIBEN lesz igaza. Vagyis mire vonatkozik a kérdésed. Mert eddig Orbán semmi konkrétumot nem mondott, legalábbis én nem láttam ilyet, csak semmitmondó plakátokat.
2016. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Erre érdemes lesz viszatérni 20-30 év múlva.

Mert ma ugye, ahogy a pap mondta Pelikánnak a cellában: - Fiam, minden politika...

Mert lehet, hogy a történetírás csak annyit jegyez majd fel erről a korról, hogy mennyi bűnöző irányította az országot, de ez is lehet, hogy Orbán úgy marad meg, mint az első eu-s vezető, aki megpróbálta elejét venni a tarka áradatnak.

A baloldal meg régóta csak az ellenérdekre játszik, attól fügetlenül, hogy az országban a pár belpesti "humanistán" kívül a kutyának sem kell a tarka horda. Valami riportban ezt világossá is tette valamelyik Gyurcsán-utáni gittegylet, hogy tisztában vannak a választóik álláspontjával, de leszarják és csakazértis. És semmi jele nincs annak, hogy a baloldal képes lenne a cilinderből előrántani egy hiteles személyt, vagy akár egy értelmes, az ország népét segítő ötlettel előállni (mondjuk ez utóbbi ellent is mondana a hagyományoknak...) Szóval szerintem ennyire képesek és slussz.

2016. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik válaszoló! Miért nem tud minden baloldali VEZETŐ is így gondolkodni mint Te, értelmes intelligens baloldali választó? Abszolút egyetértek az álláspontoddal és csak reménykedem, hogy vannak még hozzád hasonlóak a baloldalon különben nincs jövője a baloldalnak.
2016. szept. 12. 10:44
 9/14 A kérdező kommentje:
..hetedik is. Tudjátok, ti vagytok a baloldal reménye. Nem az akik most vezetik és most szabják meg az irányt. Bárcsak azok eltakarodnának a süllyesztőbe ahová a saját baloldali választóik is küldték őket és a ti szemléletekkel kerülnének fiatal, a nép akaratát valló baloldaliak a székbe. Egyből volna alternatíva mindenki számára és hiszem, hogy konstruktív ellenzékkel az ország is jobban épülhetne mint csakazértis nem pártokkal az ellenzékben.
2016. szept. 12. 10:46
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Én csak azt nem értem, miért terjedt el az a hiedelem, hogy a baloldal az ellenőrizetlen, korlátlan mennyiségű beáramlást támogatja. Nyilván vannak ilyen álláspontú emberek is, de szerintem nem ez a jellemző. A kép meg eléggé árnyalt.


Viszont továbbra sem értem, miben lesz Orbánnak igaza vagy nem igaza, hiszen a politikai játszmán kívül nem sok állítást hallhattunk tőle.

2016. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!